Jump to content
IGNORED

Neispravna hrana: Alert topic


Tale

Recommended Posts

Verujem, užas. Zato se i trudim da izbegavam rizik i nepoznato poreklo - koliko mogu. Kaže mi drugar, poljoprivredni novinar sa RTV, da cela Mačva i Srem truju krtice u jagodnjacima sa sredstvom koje je svuda u svetu zabranjeno, dokazano kancerogeno. I to koriste nemilice.

 

Srećom, keva gaji štošta i još imam veze sa proizvođačima koječega, pa premošćavamo...

Link to comment

vi ste sila božija smešni ljudi, kakve neprskane jabuke, bez 20 prskanja godišnje ne možete dobiti jabuku u rafu prodavnice ^_^

O čemu ti pričaš? Ko je pominjao išta neprskano? Govorimo o odgovornom i kontrolisanom tretiranju hrane u intenzivnoj poljoprivredi i o nepostojanju kontrole i javašluku kod nas

Link to comment

O čemu ti pričaš? Ko je pominjao išta neprskano? Govorimo o odgovornom i kontrolisanom tretiranju hrane u intenzivnoj poljoprivredi i o nepostojanju kontrole i javašluku kod nas

kupci sa pomenutom jabukom dobijaju koktel pesticida, herbicida, đubriva itd, da li je voćar poštovao karencu i prestao sa prskanjem 8 ili 12 dana pre berbe imho ne čini veliku razliku...

Link to comment

Na žalost, mislim da se ne može sa sigurnošću reći da su ove u Maksiju Idei itd. ispratili uputstva, prosto u ovoj zemlji institucije koje bi trebalo to da kontrolišu su vrlo korumpirane...

Možda je više psihički mir tu u pitanju...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

kupci sa pomenutom jabukom dobijaju koktel pesticida, herbicida, đubriva itd, da li je voćar poštovao karencu i prestao sa prskanjem 8 ili 12 dana pre berbe imho ne čini veliku razliku...

 

ovo što si napisao naprosto nije tačno.

 

dakle - postoje propisane i bezbedne doze pesticida, postoje vremenska oganičenja za njihovu upotrebu i postoje dozvoljena i nedozvoljena sredstva. time se neko bavio, proučavao, testirao. možda to nije najzdravije na svetu, možda se i neki od velikih proizvođača ponašaju neodgovorno, ali je trenutno najzdravije moguće - pošto nešto moramo da jedemo.

sasvim je druga stvar kad domaćin nemilice koristi dozvoljena ili neretko i nedozvoljena sredstva, odokativno i kad i koliko on misli da treba. takva hrana ima velike šanse da bude nebezbednija i otrovnija nego u prvom slučaju.

 

pritom, ti si napisao ovo "vi ste sila božija smešni ljudi, kakve neprskane jabuke, bez 20 prskanja godišnje ne možete dobiti jabuku u rafu prodavnice ^_^" i izgleda da i dalje ne razumeš da niko, osim tebe, nije pisao o neprskanim jabukama.

Edited by banatjanin
Link to comment

Што нисте мало ближе. Имамо два стабла јабука у башти која служе више за пентрање дјеце и качење љуљачки, него да ће неко убрати коју јабуку. Вечина на крају попада и пропада.

Link to comment

to se pitam uvek, koliku li to farmu, koliko to dvorište ima ona krupna Slovakinja kod koje svi kupuju "domaću" piletinu i koke za supu kad svakog vikenda proda šleper živine? sigurno se pilići hrane organskom speltom, ostacima povrća i crvićima koje sami iščeprkaju u dvorištu <_<

 

Kod nekih se radi o tome da su oni posrednici izmedju kupaca i raznih seljaka iz svog sela ili kraja koji imaju zivinu i stoku, tako da covek ne prodaje svoje, nego sta je sveze otkupio od nekog - znamo neke. Sama ta cinjenica da je nesto sveze zaklano - vredi. Moji junetinu kupuju od coveka iz sela koji drzi radnju na Bajloniju. Obicno ga nazovu i naruce kada im treba sta, uglavnom za rinflajs i gulas i vrlo su zadovoljni kvalitetom i svezinom. E sad tu je dodatni detalj da igrom slucaja moj otac poznaje nekog iz njegove porodice pa je siguran da je "iz dobre porodice" i da ne radi lose. Brzo se to procuje po selu.

 

Ali da, ne znam ko moze da veruje da tamo neko na pijaci prodaje izistinski netovljenu domacu piletinu u toj kolicini, tj. da neko uopste prodaje takvo nesto. Mozda onaj ko nije video kako to izgleda.

Link to comment

nazalost il na srecu, imam uvid sta nasi domacinini iz okoline bg, tj iz prigradskih naselja koja hrane grad, rade sa vocem i povrcem, i jedino mogu da kazem da ne zelis da znas. u najkracem, nemaju mere.

 

Ja sam bas imao poriv da pomenem sta sve znam o pecurkama..ali opet, bolje da precutim. Nisam jos stekao prodavca koji nije ostavio los utisak..zato ako ste preziveli do sada, zivecete i nadalje..Bog vam pomogao.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...