Jump to content
IGNORED

Neispravna hrana: Alert topic


Tale

Recommended Posts

idea, roda, dis, svi bez blama prodaju ubudjavljen i gnjecav limun, u onih nekoliko korpi se ne može izabrati niti jedan svež limun žute boje

Sve je izgleda ostavljeno na savest "poslovodjama".U nekim

radnjama redovno prebiraju voce i povrce,uklanjaju ono sto je propalo i natrulo u nekima ne.Tvrdnja da ne mogu da bace/preberu/otpisu deo voca i povrca jer sve je to eto zaduzeno i mora da je na stanju prosto ne stoji.Mada znam neke stare trgovce koji su imetak stekli na tu foru u bivsim samoupravnim samiskama:otpis voca i povrca - kao baceno a ono zavrsilo na pijaci

Link to comment

idea, roda, dis, svi bez blama prodaju ubudjavljen i gnjecav limun, u onih nekoliko korpi se ne može izabrati niti jedan svež limun žute boje

bio sam svedok u rodi kad je prodavac krenuo da kenja zeni jer je otvorila nov dzak luka, koji je stajao tu pored, kako bi uzela par kila normalnog, posto ovaj izlozen nije ni za kur bio.

u, kako ga je napusila, bilo je milina gledati.

Link to comment

bio sam svedok u rodi kad je prodavac krenuo da kenja zeni jer je otvorila nov dzak luka, koji je stajao tu pored, kako bi uzela par kila normalnog, posto ovaj izlozen nije ni za kur bio.

u, kako ga je napusila, bilo je milina gledati.

U par slicnih situacija moje pitanje trgovcu uvek je glasilo:Valjda jos uvek za svoj novac mogu da kupim sta zelim?

Samo se ponjore i nestanu

Link to comment

grozne su im ,,pijace,, po ideama i rodama,grozne!!!

+1

najbolje mi ono kad odvoje deo robe uz natpis 'nizi kvalitet - niza cena' kao da je ono ostalo visok kvalitet. u stvari je to lebelovano preslo granicu upotrebljivosti

Link to comment

pa meni je najgore sto smo imali malu radnju na cosku koja je imala suuper pijacu ono keleraba,dajkon,cvekla,bundeva u redovnoj ponudi(sto je kod mene u selu neverovatna ponuda).. i koja se zatvorila kada se na cosku pored otvorila smrdljiva roda..i sada imam samo smrdljivu ideu na cosku

Link to comment

Nije kod nas, ali mi je delovalo interesantno
Vesti iz Britanije

http://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2015&mm=02&dd=06&nav_id=955225

145712132454d46f3ba8e36530996806_640x463

116335910254d46fc929280421419352_v4_big.
 


Zoe Batler (28) kaže da je konzervu tunjevine kupila u supermarketu „Asda Arnold“ u predgrađu Notingema. Kada ju je potom otvorila, videla je nešto što joj je ličilo na sluzavi, mekani komadić mesa koji se razlikuje od ostatka sadržaja konzerve.

„Uzela sam viljušku kako bih okrenula taj komadić i odjednom sam videla da me ’to’ gleda pravo u oči“

Reč je o parazitu koji kroz škrge ribe prolazi dalje do njenih usta, gde se razvija u odraslu jedinku. Kada jednom dospe u usnu duplju domaćima, parazit se kači za njegov jezik i hrani njegovom krvlju. Ukoliko dalje raste i razvija se, tkivo jezika domaćima će odumreti, pa će parazit preuzeti ulogu jezika, uzimajući deo hrane i za sebe.

Stjuart Hajni iz Prirodnjačkog muzeja objasnio je da je vaš u tunu najverovatnije dospela kada je ta riba progutala neku sitniju vrstu, koja je sa sobom nosila i pomenutu vrstu vaši.

 

Svasta..

Link to comment
  • 5 months later...

Metro Cash and Carry alert!

 

Posao da kupim dagnje. Vidim lepe dagnje, neotvorene...posegnem za mrezicom,  lik mi kaze "nemojte te, donecu vam ja".

Ode pozadi, spakuje u kesu, izmeri, doda mi. 

Kuci pogledam sta sam kupio - sve dagnje otvorene!

Naravno, sve ode u djubre, ne mogu da se po ovoj omorini cimam do Metroa ponovo prevozom, ali cu sada da provedem neko vreme na telefonu.

Link to comment

au,

 

ja bi se vratio, i po omorini. ja nisam imao takva iskustva u Metro, u zemunskom na ribi radi baš kul momak koji baš hoće d apomogne i iskreno kaže šta je sveže šta ne, pa i da izvadi "ispod tezge". ali ne ko tebi

 

i još nešto, manite se dagnji na 35+

Link to comment

ja sam pre nekoliko godina kupila barbune u merkatoru. oni u vitrini su delovali sasvim pristojno. majstor je naložio pomoćniku da mi da sveže iz hladnjače i da ih očisti. došla sam kući za pedesetak minuta. bila je vrućina kao danas. ja sam bila krepana, a barbuni su  bili pokvareni. jedva sam smogla snage da se odvučem do kontejnera da ih bacim da ne emituju smrad po kući. nisam išla da se žalim jer nisam bila sigurna da li su mi uvalili pokvarenu, ili je riba vrisnula dok sam se švrćkala okolo. a baš sam se bila naoštrila da pravim barbune sa narandžama. ne moram da napominjem da nisam mogla da zinem do sutradan.

Link to comment

ne dozvaljam im da zapaku ribu, ni na pijaci, ni u metrou, dok svaku ne zagledam lično. da smrdi mi ruka posle, ali jebiga. posebno se pazite na zemunskoj pijaci, to tamo ili je pijano ili kvarno do srži, kao koji prodavac.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...