Jump to content
IGNORED

Neispravna hrana: Alert topic


Tale

Recommended Posts

Ja sam video ove fotke sa glistama u džigerici na fejsu neke meni nepoznate žene, koja tvrdi da se njoj to dogodilo. Moram da kažem, ne samo zato što se meni nikada kod Matijevića nije dogodilo ništa loše, da imam određenu skepsu prema učestalim žalbama na Matijevića u medijima i na netu u poslednjih nekoliko godina koje su mi uvek delovale onako kurirski orkestrirano. Stvarno ne znam da li je ovo sve zaista tako ili namešteno, ali na primer, onaj pedantno podastrt papir sa logom Matijevića ne deluje uopšte spontano.

Sada ima nešto manje pritužbi na Matijevića, ali pre par godina dok je SNS bio u opoziciji, sve te pritužbe su delovale veoma slično pritužbama u vezi Bus Plusa i kontrolora GSP-a koje su magično nestale preuzimanjem vlasti u gradu. Ne bi me uopšte iznenadilo da je Matijević nekakav finansijer DS-a ili nešto tako.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

Možda.

 

Posumnjao bih u nameštaljku da su na mesu bili crvi umesto ovih parazita, to se lako fejkuje.

 

 

Ovo su ipak malo ređi "modeli", a fotka verovatno ima aranžman da bi pružila dovoljno informacija sama.

Link to comment

Pa u tome je i stvar - što bi fotka morala sama da pruža informacije, kad ju je žena stavila kod sebe na fejs i objasnila o čemu se radi. Nego je fotka spremljena za medije.

Link to comment

Ne bi me uopšte iznenadilo da je Matijević nekakav finansijer DS-a ili nešto tako.

 

jednom je poznanik solidno pozicioniran u ds video matijevićev kamion kako istovara klanični otpad na divlju deponiju slikao uredno prijavio inspekciji i onda je prvo popio par članaka u kuriru a zatim i premeštaj na nižu poziciju tako da je sve jasno ko farba vozni park poslovnice svoju facu za helovin u žuto plavo ne radi to iz čudnovate estetike nagledao sam se takvih firmi i gazda posle petooktobarskog puča kada je skinut režim mnogo bolji od sadašnjeg belolistićarskog :fantom:

 

i kakav je ovo lažni tviter profil

 

Saopštenje IM “Matijević”

29.09.2014.

Novi Sad, 29.09. 2014.

IM Matijević doo ovim putem izdaje zvanično saopštenje povodom dojave, koja je plasirana u javnost, da se u prodajnim objektima IM „Matijević“ prodaje sanitarno neispravno meso.

 

Verujemo da je ovaj čin, postavljanje fotografije na lažnom Twiter profilu, napad na našu kampanju, kao pokušaj da se umanji ugled kompanije i načini šteta samom poslovanju.

 

Celokupan proces proizvodnje u IM Matijević doo je pod strogom kontrolom sistema bezbednosti hrane i sve je uredno pregledano od strane republičke veterinarske inspekcije.

 

Svakog dana, na liniji klanja, su prisutna tri veterinarska inspektora, koja pregledaju sve i apsolutno ništa ne može izaći iz klanice, a da predhodno nije pregledano i odobreno od strane inspekcije.

 

Takodje, veliku pažnju posvećujemo i distribuciji naših proizvoda i zato svakog jutra, sveže meso i mesne prerađevine, naši kamioni razvoze do svih prodajnih objekata IM Matijević. Naši potrošači mogu da budu apsolutno sigurni u kvalitet i ispravnost naših proizvoda.

 

Postavlja se pitanje na kraju: „Zašto potrošač koji je navodno kupio svinjsku jetru nije otišao  u Veterinarsku inspekciju i doveo istu u naš maloprodajni objekat D-50 gde je i kupio pomenutu jetru?”

 

Edited by Hella
Link to comment

Covek (nema veze sa politikom i strankama) iz Karneksa mi je pricao da kad neko meso kod njih ne prodje standarde, dodje Matijevic i sve otkupi. 

 

A sta i da stavlja kad prodaje kilogram za 300din.

 

 

edit: prica je od pre 3-4-5 godina, nije od sad.

Edited by Timmy
Link to comment

Ako je neko finansirao političku stranku da bi mogao da posluje kako hoće, onda će to nastaviti da radi bez obzira na to ko je na vlasti.

 

Ono što je primećeno npr. na užičkoj pijaci gde se godinama prodavala tzv. užička pršuta od švercovanog mesa sa KiM jeste da je takvima zabranjen ulazak na pijacu. To povezujem ne sa probuđenom savesti i  ljubavlju prema zakonu  tržišnih inspektora, već standardima u poslovanju i kvalitetu proizvoda koje nameće tako daleka EU, te je i država pod monitoringom pa mora.

Što se moje uže familije tiče, a ima prilično dugu tradiciju u proizvodnji mesa za sopstvene potrebe (kao onaj kombi što na njemu piše "za sopstveni prevoz" :)), ne postoji ta glad koja bi nas naterala da jedemo iznutrice.

Edited by halloween
Link to comment

Kragujevac - Tokom protekla tri dana, na dve tezge na kojima se na Zelenoj pijaci u Kragujevcu prodaju divlje pečurke, pronađene su otrovne. Na sreću, otkrivene su pre nego što su stigle do kupaca, i odmah uništene.

520157_kragujevacprodaja-pecuraka-na-pij
Ovo nije prvi put da se na kragujevačkoj pijaci prodaju otrovne pečurke

Kako je za "Blic" izjavio direktor Urgentnog centra dr Dragče Radovanović, „u utorak su zbog trovanja pečurkama primljena tri pacijenta, koji su brzo zbrinuti tako da im životi nisu bili ugroženi“.


- Ljudi koje smo lečili došli su sa jakim bolovima u stomaku, povraćali su, i imali su vrtoglavice. Oni su iz Gruže, a gljive su sami brali i kod kuće spremali. Posle terapije, nakon dva dana su pušteni na kućno lečenje, kaže Radovanović.

 

 

 


520158_kragujevacprodaja-pecurki-na-pijaGrađane su od trovanja spasili ljudi iz Gljivasrkog društva, koji dobro poznaju koje su od otrovne, a koje ne.


Kako je izjavio Dragan Marković, „pronađena je Amanita panterina, pečurka koja izaziva teško trovanje i često su posledice smrtonosne za one koji ih pojedu“.


- Ovo nije prvi put da se na kragujevačkoj pijaci prodaju otrovne pečurke. Ova, koju sam juče slučajno video, krila se među jestivim, takozvanim „sunčanicama“, kaže Marković.


U Srbiji ne postoji državna institucija koja kontroliše prodaju divljih pečuraka. Kako kažu u Gradskim tržnicama, „traženo je da se zabrani promet divljih pečuraka dok sene uspostavi stručna kontorla, jer o tome šta se, posle branja u prirodi, nađe na tezgama, neznaju niti prodavci, niti kupci“.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...