Jump to content
IGNORED

Neispravna hrana: Alert topic


Tale

Recommended Posts

12 hours ago, El Guapo said:

Još bolje, kupiti svež, dobro oprati, pa zamrznuti.

Послато са LEX820 уз помоћ Тапатока
 

 

 

pa nije bolje jer kucni zamrzivaci sporo zamrzavaju na nizim temp. i u tom procesu se stvaraju kristali leda koji kao nozevi razaraju tkivo povrca i voda  u celijama se sporo zamrzava pa celije pucaju... dok industrijski imaju sprave za trenutno zamrzavanje kod kojeg se ne ostecuje tkivo povrca

Link to comment
9 hours ago, ivy said:

 

 

pa nije bolje jer kucni zamrzivaci sporo zamrzavaju na nizim temp. i u tom procesu se stvaraju kristali leda koji kao nozevi razaraju tkivo povrca i voda  u celijama se sporo zamrzava pa celije pucaju... dok industrijski imaju sprave za trenutno zamrzavanje kod kojeg se ne ostecuje tkivo povrca

To više važi za meso.

Najveće pitanje je da li  i kako peru to povrće pre zamrzavanja.

Link to comment

pre jedno da meseca, prvi put samoinicijativno u svom zivotu, kupim na pijaci jedno 2 kile sargarepe (mrkve, za crnogorce i bosance. i pokatolicene srbe).

ne znam zasto, mislim da mi se stvarno jela, a prodavacica je fakat imala jako lep osmeh.

elem, pojedem par sirovih, i potpuno zaboravim na sargarepu (mrkvu, za bosance, crnogorce i pokatolicene srbe).

 

nadjem je malocas u frizideru, i deluje sasvim ok. cvrsta, obla i socna, ko noge kim besinger u prvom betmenu.

jel ima sanse da se pokvarila?

dizedem il bacim?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...