Jump to content
IGNORED

Ljuto-slatko-kiseli sosovi


Turnbull

Recommended Posts

Testirao sam jutros Škorpiju, bukvalno probao samo jednu tačkicu, ljuče od naljuče feferonke koju sam probao. Ali efekat je super, nos se, na primer, oseća kao preporodjen (pretpostavljam da je ovo čudo raširilo krvne sudove u njemu).

Link to comment

u 1 od lokalnih maksija su se pojavile neke zelene dugačke koje su znatno mesnatije od onih uobičajnih, i ljutine tipa habanero - pojma nemam šta je 

 

piše samo ljuta paprika...

Link to comment

Sos ili zamrzivac. Mozda nije zgoreg da iseces na polovine pre zamrzavanja da posle ne moras da odmrzavas celu papricicu a treba ti samo pola.

Ajde preporuka za neki sos...

Pošto cenim da će i on da traje, verovatno bi morao da stavim i neki konzervans?

Link to comment

Pa gde jalapeno ljut :)  Ako ti je jalapeno ljut ne prilazi pravim superhotsima. Ajde ako su sazrele (crvene) da budu nesto ljuce nego inace al mi opet cudno da se od njih oljutis. Verovatno imas nisku toleranciju.

 


Ajde preporuka za neki sos...
Pošto cenim da će i on da traje, verovatno bi morao da stavim i neki konzervans?
 
Nikad nisam stavljao konzervans i jos mi se nije pokvario sos. I bakterije begaju od skovila :) Cak sam vise puta primetio da je neki sos sto dugo stoji jos lepsi nego sto je bio.
 
Ovako na keca nemam ideju koji bi sos mogao da napravis. Posto su bas ljute verovatno najbolje sa nekim vocem. Ja sam ove moje pimenta jolokie (najljuce sto sam imao) pravio sa breskvama i sa kruskama al se ne secam tacnog recepta. Najverovatnije sam kacio yt na ovoj temi.
Edited by katamaran
Link to comment

Po ovom receptu sam pravio od najljucih iz arsenala

 

 

Jako je lep sos al moram da priznam da ga skoro uopste ne jedem. Napunio sam kucu raznoraznim domacim i kupovnim sosovima pa mi nikako ne dolazi na red.

 

edit: koliko se secam stavio sam 6 fatalija a ne znam da li sam smanjivao brojku kad sam pravio od jolokie koja je dosta jaca. Skorpije su jace i od jednih i od drugih (od fatalija nekoliko puta) pa pretpostavljam da bi vec sa 2-3 bio ozbiljno ljut sos.

Edited by katamaran
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...