Jump to content
IGNORED

Zivot posle robije


Indy

Recommended Posts

Filmofili, kojih sve filmova sa temom zivota posle odsluzene robije mozete da se setite? (U stvari, tema filma moze da bude bilo sta, ali da ima glavnog lika koji/koja se vraca sa odsluzenja duze kazne u "civilstvo"...)

Edited by Indy
Link to comment

Vidi ovde, trebalo bi da nešto od navedenog odgovara temi. Sve čega ja lično mogu da se setim, zapravo nema taj life after kao glavnu temu nego povratak sa robije ili dolazi pred kraj filma ili predstavlja manje-više nebitan detalj.

Link to comment

Ima onaj 1 gde Al Pacino (tj. lik koga on igra) izlazi s robije da bude kuvar negde u Njuci. Mislim da igra tu i Fajferka. Btw. hvala za link, sve vec ima na internetu...

 

Ima i 1 (mozda italijanski, ako ne i francuski, star 10-15 god.) gde neka bivsa lekarka izlazi posle 10 godina robije, lazno optuzena (i osudjena) za ubistvo svog deteta. To je bas dobar film, ali eto niceg se vise ne secam.

 

 

EDIT. Da, 3opge, necu se ljutiti ako temu spojis negde sa necim postojecim. Nisam znao gde da stavim, a nije bas "trazim film".

Edited by Indy
Link to comment

Imho dosta dobar i prvi koji mi je odmah pao na pamet je "Der freie Wille" u kom lik izlazi iz zatvora tj institucije za mentalno obolele u kojoj je bio zbog visestrukog silovanja ne znam koliko godina i ide probno ponovo u zivot - ili makar pokusava.
 
Onda "Pusher 2" spominjan n puta, "Buffalo '66", odlican Ferarin "King of New York" mada se tu radi o pravom a razocaranom mafijasu
 
Iz kategorije ~nepravedno osudjeni bi mogao  "Cztery noce z Anną" Skolimovskog (ko je citao Popboks mozda se seca kriminalne recenzije o filmu, dobio je ocenu tipa 2/10), a opet iz institucije "Sling Blade"

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...