Jump to content
IGNORED

Tri Kuvara


MayDay

Recommended Posts

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    27

  • Lancia

    15

  • MayDay

    14

  • Dagmar

    11

Top Posters In This Topic

Mene ovaj topik doveo u stanje svesti da smisljam koga da nahvatam da idemo u jedan indonezijski restoran u kom sam bila par meseci u nekom sirem drustvu, i gde nisam mogla da verujem sta sve ima (bi onaj sto sa 15-20 raznih jela, sve na nekoj vatrici na stolu ko kod brace Bugara).

 

E recimo moja lista mogla bi opusteno da bude

srpska (ovo zbog Indija)

indonezijska

japanska (zbog susija)

italijanska (jer onakvo povrce nisam nikad jela nigde)

Link to comment

Nije problem srpske kuhinje konkretno kakva je (ukusi su razliciti), nego koliko uopste postoji i moze da postoji pod zasebnim imenom. Primera radi, pravio sam sarmu i prijateljica koja je bila neko vreme u Rumuniji kad je videla sta ce da jede kaze "ah, sarmale". Besmisleno je svrstati sarmu pod srpsku kuhinju, kad se jede u celom regionu. Dovoljno je i uci u neki turski restoran i videti sta se nudi i zakljuciti da smo vecinu stvari preuzeli direktno od njih. Cak i ako izmedju tih jela nema slicnosti osima imena. U tom smislu, tesko mi je da vidim srpsku kuhinju osim kao deo sireg regiona, na kojem su vekovima glavni bili Turci. Sve u svemu, pitaj Boga sta su Nemanjici bockali zlatnim viljuskama.

Link to comment

Ovo me fascinira, "ukusi su razliciti". Da li je moguce da niko ne prati Masterchef, ili Gordon Ramseyja koji dobija infarkt zbog najmanjeg odstupanja od recepta. Zasto, ako su vec "ukusi razliciti", onda moze sve, je li? Zasta onda daju prestizne Michelin zvezdice, sto ne podele po 4 komada svima, pa i kioscima za prodaju virsli na svakom cosku? Da li je moguce da posle ovolikog pisanja na kulinarstvu nekoliko vrsnih profesionalaca ovde, i dalje slusamo takva opsta mesta (da budem vrlo blag)? Nije cudo da je banatjanin napustio forum. I treba.

 

BTW _Evi - WTMIL. (I zbog menjanja nicka, i zbog konceptualnog projekta "jescemo korijenje" koga si pocela da sprovodis zadnjih nedelja... kad te to prodje, nek mi neko javi da te eventualno skinem sa IL.)

Link to comment

Ovo me fascinira, "ukusi su razliciti". Da li je moguce da niko ne prati Masterchef, ili Gordon Ramseyja koji dobija infarkt zbog najmanjeg odstupanja od recepta. Zasto, ako su vec "ukusi razliciti", onda moze sve, je li? Zasta onda daju prestizne Michelin zvezdice, sto ne podele po 4 komada svima, pa i kioscima za prodaju virsli na svakom cosku? Da li je moguce da posle ovolikog pisanja na kulinarstvu nekoliko vrsnih profesionalaca ovde, i dalje slusamo takva opsta mesta (da budem vrlo blag)? Nije cudo da je banatjanin napustio forum. I treba.

 

BTW _Evi - WTMIL. (I zbog menjanja nicka, i zbog konceptualnog projekta "jescemo korijenje" koga si pocela da sprovodis zadnjih nedelja... kad te to prodje, nek mi neko javi da te eventualno skinem sa IL.)

 

Upravo gledam masterchef. Doveli 10 sefova da ocjenjuju kandidate. Ukupno 23 zvijezdice.

Link to comment

ex yu (to je to, tj. žal za mlados')

italija, 

i opet mediteran, tj. sve što je tu negde blizu, znači i grci i turci i bliski istok i sever afrike

 

ed.

uzbečki plov otkida

jela ih razne, u raznim prilikama, kod raznih ljudi, al' najbolje se pokazao onaj što se sprema za cca 1000 ljudi odjednom

i svi se pomalo razlikuju, to je do kombinacije začina, koji su uglavnom isti ali se razmera razlikuje

Edited by dùda
Link to comment

a cocina ibérica?

 

meni je ta indijska kujna previse zacinjena.

 

bio bas skoro u barsi i tih par dana jeo ko nikad u zivotu. sa raspomamljenoscu turiste, al sa znanjem znalca :) u evropi def spanija i italija, al sta cu kad volim i zacinjeno. uzmem neki vindaloo, to je na granici mazohizma, ali to na mene ima neki skoro pa katarzican efekat.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...