Jump to content
IGNORED

Tri Kuvara


MayDay

Recommended Posts

  • Replies 132
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    27

  • Lancia

    15

  • MayDay

    14

  • Dagmar

    11

Top Posters In This Topic

ja bih britanca (irca) da mi pravi dorucak.

srbina da mi pravi rucak.

nekog mediteranca da mi pravi morske prizvode za veceru.

vegetarijanca da presece po neki put kako ne bi brzo skoncao od britanskog dorucka i srpskog rucka.

 

francuza i italijana da mi prave vino (uz klopu mora i pice, zar ne?).

i nemca da mi pravi pivo.

 

skromno i jednostavno.

Link to comment

Pa da me ubijes ja ne vidim slaninu izmedju razlike ovde razliku izmedju slanine ovde i kod nas u exYU. Naravno, pricam o standardnoj™ slanini, ne necemu sto ce ti neki deka iz Cortanovaca izvuci iz svoje susnice (ili kako se to vec lokalno zove). Ali, to je vise razlika domace vs. industrijsko, nego sto ima neke veze sa etnickom/geografskom kuhinjom. I ovde ima i od ptice mleko ako krenes po selima™ (ili ovdasnjem ekvivalentu istih, posto sela u pravom smislu nemamo) i kod mikro privatnika koji sami gaje, sami prave i sami prodaju tu na imanju/porodicnom restoranu. Ali, to je vec druga prica.

Znam da su mi druga prilicno iznenadjeno gledali u Americi kada ja uzeo ziv komad slanine da jede.

Link to comment

Argentinci ne mogu da ponude nista autenticno, osim dobrog parceta govedine. Mislim, super je meso ali je raznovrsnost nula.

 

Peru je tu najzanimljiviji i svetski najpoznatiji: mesavina lokalne, japanske i africke kuhinje. Njihov cebiche (gambori ili riba kuvana u  limunovm soku sa dosta cilija) je vrh, ovaj moj ekvadorski djene-djene. "Astrid i Gaston" imaju neke michelin zvezdice.

 

Brazilska kuhinja je najinteresantnija u Bahia (moqueca, odlicna stvar, gambori ili riba kuvani u sosu od kokosovog mleka, slicno ekvadorskom encocad-u). U Riju suljpa sa rebrima, plus tapioka, feijolada.

 

Sto se andskog ekvatorskog dela tice, krompir corba sa svezim avokadom i mladim belim kravljim sirom izuva. Jednostavno a odlicno. U vreme uskrsa, dakle sada, fanesca: corba sa dvanaest razlicitih zrnevlja, gusta, u koju se stavi susena riba, kuvano jaje i empanada. Takodje odlicno. Onda mote con chicharon (zrna velikog belog kukuruza sa cvarcima). Tamales, slicno meksickom, manje vise projino brasno sa piletinom, nesto povrca i jos necega kuvano  u kukurznom listu. Od morskih arroz marinero (plodovi mora sa pirincem, ali obican pirinac tako da nije rizoto), pomenuti encocado, gusta corba od ribe i kikirikija sa plantanom.

Tnx :) Nista se, čak ni približno ovome što navodiš, ne može okusiti u Beogradu.

Link to comment

Jagnjetinu pod sačem? Dobru ginabicu sa kravica jogurtom? Paprike punjene pirinčem ali ne one kako ih ja pravim nego kad ih moja mama napravi? Slaninu od domaćeg prasenceta, kakvu su mi zaplenili škrbavi carinici prošli put :cry: i bacili u kantu :cry::isuse::cry:

 

Jel moraju da se nose zlatne toke kad se to jede?

 

 

Šalim se! Nemoj da se ljutiš :)

 

Link to comment

1. Team America

2. Italijanska

3. Dvoumim se između Francuza i Fertile Crescent, ali realno nije ni bitno jer mi je Team America sasvim dovoljan i druga dva mesta sam ubacio tek da nešto bude.

 

And when I say America, I mean Texas.

 

texas-oven-roasted-beef-brisket.jpg

Link to comment

E a kad kažete srpska, grčka i turska, na šta mislite? Jer kako ja to vidim, Grci i Turci su mi isti, a Srbi kombinacija Grka/Turaka i Nemaca iliti srednje Evrope, kako god.

Link to comment

E a kad kažete srpska, grčka i turska, na šta mislite? Jer kako ja to vidim, Grci i Turci su mi isti, a Srbi kombinacija Grka/Turaka i Nemaca iliti srednje Evrope, kako god.

Kakvi bre Srbi. Stvarno pocinjem da gubim zivce, mislim, ako ste iole ozbiljni (ako niste, onda mozemo da pricamo i o jupiterijanskoj kuhunji). Moze da se eventualno pomene nekakav Balkan fusion (i tu treba atomski mikroskop da se odvoje Hrvati od Srba od Makedonaca od Bosanaca), i to realno ne pre 15. mesta na svetu. Bilo koji region Francuske (a ima ih preko 20) je kulinarski daleko bogatiji u svim dimenzijama od nasih prostora.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...