Jump to content
IGNORED

Sta da jedem?! :(


Aineko

Recommended Posts

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aineko

    26

  • ToniAdams

    24

  • aram

    16

  • Indy

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

kako stojis s kokosovim mlekom? u njemu mozes da kuvas pirinac, sasvim drugi dozivljaj. i u taj pirinac ubacis nesto seckanog povrca - ikebana!

 

ako mozes i kari, od kokosovog mleka i karija zgotovis sos. s takvim sosom cak je i tofu lep :D ako volis ljuto, dodas i koji komad cili paprike. 

 

ako smes lemongrass, djumbir, cimet, beli luk, cili pepersi, lime leaves, plus kokosovo mleko: koje god povrce skuvas u tome (pred kraj dodas nudle, moze i tofu), ispadne bozanstvena supa. 

 

ne znam da li si pila bademovo mleko, ali kad je kvalitetno zna da bude prelepo.  

 

ja pasulj volim s komadima celera i sargarepom - povrce doda svezinu. ako hoces da dodas mesni ukus a bez mesa, dodaj smoked paprika kao zacin.

 

french beans je boranija? super je kad se proprzi sa belim lukom i/ili pine nuts. i beli luk i pine nuts treba dodati malo kasnije, ili prvo izblansirati boraniju pa tek onda prziti sve zajedno. 

 

ne znam kako stojis s paskanatom, ali on i grasak daju dobar pire. ja dodam i puter i mleko.

 

kad pravis stir-fry or raznog povrca, jedno jaje pred kraj ume da potpuno promeni dozivljaj. 

ovo cu da naucim napamet pre nego krenem u kupovinu :D (posto nikad ne znam sta bi s cim islo)

 

smem obicno mleko ali za coconut moja lista kaze "High"  a neke druge OK.

Link to comment

navodno rogac u nekim kombinacijama jako podsjeca na cokoladu

 

estel, ako smijem da pitam, koji zdravstveni problem imas pa moras ovako restriktivno da se hranis?

Link to comment

i razne kajgane i omleti sa sparglama pa sa brokolijem..jel smes luk?...

 

cekaj smes jaja,mleko i brasno? pa palacinaka,jorksirskih pudinga,mafina sa povrcem...

 

besamel sos pa preko blansiranog brokolija..ili samo jaje i mleko pa preko blansiranog brokolija pa u rernu..

Link to comment

navodno rogac u nekim kombinacijama jako podsjeca na cokoladu

 

estel, ako smijem da pitam, koji zdravstveni problem imas pa moras ovako restriktivno da se hranis?

pisala je pre par strana, systemic mastocytosis (ako sam dobro memorisao)

 

na mobilnom sam pa ne mogu da kvotujem

Link to comment

i cokoladu  :fur:

 

kome treba cokolada kad smes dzin i votku,ee koliko samo kombinacija sa raznim sokovima moze da se napravi..dakle,zahebi cokoladu predji na koktele

Link to comment

Umjesto špinata - mlada kopriva (ako ju možeš nabaviti)  i blitva (nemam pojma kako se to još kaže) - priprema se slično kao špinat, dobro je u kombinaciji s krumpirom, a i bez. 

mrkva, celer - odlična salata, sitno se nariba i malo limuna, maslinovo ulje, i još dodaš po želji

Riba? - Probaj losos, oslić - može i samo kuhano pa preliveno maslinovim uljem ili pečeno u tavi bez ičega (fileti)

Lignje i ostali morski plodovi?

Sretno i hrabro!

Link to comment

kome treba cokolada kad smes dzin i votku,ee koliko samo kombinacija sa raznim sokovima moze da se napravi..dakle,zahebi cokoladu predji na koktele

ne smem!  :cry: (treba mi smajli koji place na sa glas, ne ovaj sto samo roni suze) - inhibiraju DAO (diamine oxidazu) koja razgradjuje histamin. ne smem nikakav alkohol (jedan koktel sam popila proslog petka i provela subotu sa mucninom i umorom).

 

@Zoe - hvala! koprivu necu naci, to sigurno :). ovaj celer, tj. celeriac moram da provalim gde da nadjem, nema ga u supermarketu.

Link to comment

 

mislim da cu ovo sledece da probam, sad pravim ovo aramovo.

 

slazem se! (leb i dzem i kafa :) )

 

inace mi je ogroman problem vreme, tj. to sto sam non stop van kuce a jako malo stvari mogu da jedem van kuce (znam da mi plain kroasan ne smeta :D ). moram da smislim kako da spremam i nosim, ali opet je problem da to sto nosim ne sme da bude perishable (lako kvarljivo?). to sam naucila hard way kad sam pola chicken sendvica ostavila u torbi "za posle" (za 2h kasnije)...

 

ako nekog interesuje kako to izgleda kad pojedem nesto sto ne smem, a nisam na dijeti (ovo je bio moj pokusaj prokljuvivanja sta mi je, kad sam mislila da je reakcija na casein iz mleka):

 

10/01/2014 morning:

8:40am - had a piece of parmesan (>33% protein)
8:55am - started 'swallowing' postnasal drip
9:05am - chest tightness, slight 'wheezing'
9:33am - coughing
9:55am - burning and watery eyes, still swallowing, tight chest and throat, coughing out
11:38am - (had coffee with milk in a mean time) stomach cramps, lower abdomen; 
throat still tight, feels like I should cough out; sneezing
12:30pm - (had half of an avocado with some salt and pepper in 
the mean time) very strong nausea and fatigue
nausea and fatigue got little better around 2pm; still postnasal dripping

inace, 'parce parmezana' je bilo vise parcecence  <_< .

 

pih, ja se ponadao tvoja slika u spojeru :fantom:

Edited by ToniAdams
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...