Jump to content
IGNORED

Sta da jedem?! :(


Aineko

Recommended Posts

  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aineko

    26

  • ToniAdams

    24

  • aram

    16

  • Indy

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

pa valjda ce neki od svih ovih recepata da ti odgovara, ima i za burger http://www.coolinarika.com/recept/polpete-od-povrca-vegetarijanski-burger-/ ako ima neki sastojak koji ne smes, zamenis ga slicnim koji smes, kuvanje nije bas rocket science :)

pa ne bih kukala ovde da nije rocket science  <_<

 

pitanje oko ovog burgera: cime sa one liste da zamenim spanac, posto mi deluje kao da je spanac nekakvo vezivo u tom receptu.

Link to comment

vezivo su ti u ovom receptu brasno i jaje, a spanac mozes da probas da zamenis kupusom (blitvu ili kelj ne vidim na spisku) ili jednostavno da ga izbacis iz recepta, ukus nece biti isti al sigurno nece biti lose.

 

 

 

 

pa ne bih kukala ovde da nije rocket science  

 

moras da promenis pristup kuvanju ;)

Link to comment

Intolerancija na hranu je tacno sta? Naucno? Zasto to primenjujes?

veruj mi, nije iz obesti :)

histamine intolerance sa sumnjom na systemic mastocytosis. sumnja na ovo drugo jer ja imam essential thrombocythemia sa JAK2 mutacijom, a SM hoce da se javi kao sekundarna kod mijeloproliferativnih bolesti. 

Link to comment

vezivo su ti u ovom receptu brasno i jaje, a spanac mozes da probas da zamenis kupusom (blitvu ili kelj ne vidim na spisku) ili jednostavno da ga izbacis iz recepta, ukus nece biti isti al sigurno nece biti lose.

 

 

 

moras da promenis pristup kuvanju ;)

vidis, meni ne bi nikad palo na pamet da spanac zamenim kupusom jer imaju potpuno razlicitu...tvrdocu (you know what I mean). ali ako moze, onda OK :)

 

 

 

 

cmrlj: ja znam da mogu psenicu, za ostalo stvarno ne znam, morala bih da testiram.

Link to comment

...kad nista ne smem.  :cry:

 

Evo ovako, igrica za sve koji se razumeju u procesovanje hrane (vestina koju ja nikad necu savladati) - neko vam da samo namirnice sa Low i Negligible liste iz ove dijete u spojleru, i sta bi ste vi skuvali? a da nije poached eggs i beli hleb - to znam i ja, ali ocigledno ne moze da se zivi samo na tome (probala sam). Kako je ovo verovatno suvise lako, dodatna pravila su: nista od mesa mi ne prija, tako da to izbegavati, i nikakvi jogurti ili mladi sirevi, i nikakav alkohol i, takodje, ne smem oats. 

 

ozbiljno, ljudi, pomazite, pojma nemam sta da jedem/kuvam a da nisu poached eggs, nektarine i jabuke. ovaj intolerance nije fancy kao gluten intolerance, pa nema zilion recepata na netu, trazila sam. plus sto se na netu sta smes a sta ne razlikuje od sajta do sajta, a meni ova lista izgleda najbolje prija (uz ove gore restrikcije).

 

Hvala!

 

 

 

 

Na ovoj gore listi nedostaje nesto mnogo lepo i zdravo ( a trebalo bi spada u "low" kategoriju): quinoa. Ja to skuvam na veliko (ponekad pomesanu sa pirincem i/ili socivom) za par dana, i onda samo dodajem stvari koje mi se jedu tog dana (naprimer iseckan svez krastavac, kukuruz iz konzerve, ili seme od sisarke (vidim da je na listi) sa malo timjana i maslinovog ulja za mediteranski smek  :wub: ).

Link to comment

po ovoj listi quinoa je OK (probala sam je ranije i mislim da mi ne smeta, ali moram da testiram ponovo)

Pa tamo opet kaze da je ricotta ok, a i mozzarella, mascarpone... ja bih to ponovo proverio na tvom mestu, sir je esencijalan.

Link to comment

ja znam:

1. isprzen

2. skuvan u vodi

3. skuvan u mikrotalasnoj

4. skuvan u rerni (ovo sto evi pise, roasted)

 

daj jos neki od tih ostalih 999996 al da je ukusan :)

 

 

restovan:

 

oko 400 grama luka na listice izdinstas na masnoci, da omekne, a da ostane beo. umesas u to dve kasicice tucane paprike, volj ti ljute, volj ti slatke. posebno skuvas kilo krompira na kocke secenog, izgnjecis ga ovlas viljuskom (da ostanu grudvice!) pa pomesas sa onim lukom.

 

kuvani sladak kupus:

 

tipican slow food. slozis u serpu svega, poklopis i kuvas na tiho do zeljene konzistencije kupusa. ja volim da bude mekan. kupus naseckaj na kocke 3x3cm, sargarepu na kolutove, celer ljustilicom na listice, glavicu luka sitno, dodaj koje celo zrno bibera i list lovora i sve to posoli i slozi u serpu. dodaj malo neke masnoce, poklopi i kuvaj oko 90 minuta otkad provri. ja vodu ne dodajem, za moj ukus kupus dovoljno vode pusti sam, ali mozes... na kraju umesam malo paradajza iz tube i tucanu papriku ili (bolja varijanta) ljuti pekmez od paradajza. ako pravis sa vise vode, mozes dodati i pokoji na pola isecen krompir, nece da smeta :)

Link to comment

paradajz ne smem, ostalo moze. nego "celer an listice" - onu drsku od celera?

 

Indy: te sireve, za koje znam da mi ne prijaju a svuda su kao OK, bih ostavila za ovu drugu fazu kad kao ukljucujes hranu na sledecem stepenu, pa cekas dva dana da vidis da li ce ti biti lose. 

Link to comment

ako moze psenica, mogu i svi moguci rezanci s povrcem, vidim da je i bosiljak dozvoljen, nemas ti problem;) ove zitarice su isto zgodne, skuvas ih pa u njih dodas dinstano povrce sa dozvoljene liste. onda proprzis indijski orah ili neki drugi sto je dozvoljen, pa i to dodas da sve ima nekog ukusa. nisu ti recepti zacrtani, ja bih spanac menjala zeljem, eventualno blitvom, ali ako nesto ne mozes, stavi sta mislis da bi dobro islo, ne mozes previse da gresis. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...