Jump to content
IGNORED

Sta da jedem?! :(


Aineko

Recommended Posts

...kad nista ne smem.  :cry:

 

Evo ovako, igrica za sve koji se razumeju u procesovanje hrane (vestina koju ja nikad necu savladati) - neko vam da samo namirnice sa Low i Negligible liste iz ove dijete u spojleru, i sta bi ste vi skuvali? a da nije poached eggs i beli hleb - to znam i ja, ali ocigledno ne moze da se zivi samo na tome (probala sam). Kako je ovo verovatno suvise lako, dodatna pravila su: nista od mesa mi ne prija, tako da to izbegavati, i nikakvi jogurti ili mladi sirevi, i nikakav alkohol i, takodje, ne smem oats. 

 

ozbiljno, ljudi, pomazite, pojma nemam sta da jedem/kuvam a da nisu poached eggs, nektarine i jabuke. ovaj intolerance nije fancy kao gluten intolerance, pa nema zilion recepata na netu, trazila sam. plus sto se na netu sta smes a sta ne razlikuje od sajta do sajta, a meni ova lista izgleda najbolje prija (uz ove gore restrikcije).

 

Hvala!

 

 

LA1.jpg

lowa3.jpg

 

 

 

Link to comment
  • Replies 161
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Aineko

    26

  • ToniAdams

    24

  • aram

    16

  • Indy

    13

Top Posters In This Topic

Posted Images

Možeš da seckaš povrće, tipa šargarepe i nekih tikvica, staviš na papir za pečenje, isprskaš uljem, pečeš 10-15 min zavisno već od toga koliko tanko si seckala. To je ukusno. Samo šta se dešava sa šargarepom itd pri termičkoj obradi - npr pečenjem bilo čega što sadrži proteine ti povećavaš nivo amina, ili npr za povrće nije toliko bitno?

Link to comment

kolko vidim imas dosta dozvoljenih povrcki , znaci mozes da kombinujes za corbice, variva, veggieburgere, grilovano, pohovano (tikvice) , sta znam, moze tu dosta raznovrsno da se sprema da ne bude dosadno.

 

ne rece smes li ribu? 

Link to comment

Možeš da seckaš povrće, tipa šargarepe i nekih tikvica, staviš na papir za pečenje, isprskaš uljem, pečeš 10-15 min zavisno već od toga koliko tanko si seckala. To je ukusno. Samo šta se dešava sa šargarepom itd pri termičkoj obradi - npr pečenjem bilo čega što sadrži proteine ti povećavaš nivo amina, ili npr za povrće nije toliko bitno?

za povrce nije tako strasno, ali sa mesom je problem. (ladno mi je jednog trenutka palo na pamet da probam zivu, svezu sniclu  :isuse: . odustala sam brzo od te ideje)

 

pa skuhaj si kupus, pravi spargle, kuvaj zeleno socivo, pire od crvenog sociva...

pitaj ako treba recepti, mada ostavljali smo ovuda onoliko...

pa trebaju mi recepti, of course  :mad: . problem sa receptima, kad trazim te recepte sa stvarima koje smem, je sto recepti za normalne ljude uvek sadrze i nesto sto ne smem (jer je to, jel te, ono sto je ukusno). a ja sa kuvanjem ne umem ni kad imam sve opcije na raspolaganju, ovako jos gore. desilo se vise puta proteklih nedelja da napravim nesto pa bacim 3/4 :(

 

za ribu jos uvek ne znam. morala bih da probam ali nekako se plasim da samo moze da bude gora od mesa.

Link to comment

a krompir se tek moze spremati na meleon nacina.

ja znam:

1. isprzen

2. skuvan u vodi

3. skuvan u mikrotalasnoj

4. skuvan u rerni (ovo sto evi pise, roasted)

 

daj jos neki od tih ostalih 999996 al da je ukusan :)

 

 

edit: i tek sada shvatam koliko u sve trpamo sir i cokoladu :(

Edited by Aineko
Link to comment

Ako probaš ribu probaj je ala đejmi, piše da ne smeš chared/browned, znači povrće koje smeš, možda umesto vina pola čaše stoka, osnovni začini sve sa ribom (recimo pastrmka, smeš to?) u alufoličnu kovertu i u rernu, skuva se praktično sve u tim isparenjima.

 

Što se tiče povrća, ima taman sve što treba za čuvenu "vitaminsku salatu" kako je kod nas zovu, celer, kupus, šargarepica, kukuruz, jedina je šteta što ne može suncokret u to, inače je savršeno i ide uz sve.

 

Jesi li probala meso u svakom obliku, greota što ne može kuvana piletina ili govedina sa krompirom i šargarepicom...

 

Jesi li probala šnicle od soje, ne vidim nigde da se to spominje..

Link to comment

nisam gledala kulinarku - ovo varivo mi deluje lepo, to bih mogla da probam. btw, ja ni chickpeas ne podnosim (tj ne mogu da ih jedem, nije da ih ne volim). 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...