Jump to content
IGNORED

Finansiranje porodice&prijatelja back home(tm)


maximus

Recommended Posts

  • Replies 170
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • rajka

    27

  • Leia

    21

  • Shan Jan

    19

  • Dagmar

    14

Top Posters In This Topic

jab se usro u gace da mogu mojima da istovarim neki masivni plezir pod stare dane (tipa neka udzerica i malo bastice okolo) ili nesto slicno. pomoc im ne treba i ok su sami za sebe a najveci blagodet im je sto smo mi, deca, svoji i nezavisni.

 

mada, bez obzira, voleo bih da ih siknem na neko more/krstarenje ili jos neku jacu bahatost sto, boz' zdravlje mozda i ne bude tako predaleko... (a moz' i bude)

Link to comment

nije komšinica baš socijala, ali i da jeste, zar sam ja dužna da pomažem bilo koga ako je taj neko toliko bezobrazan da čak ni ne obrazloži nevraćanje duga, a traži novu kao '' pozajmicu''

 

Има људи са коцкарима међу ближом родбином, и онда зајме од кога стигну, знам за пар случајева (и вратили су ми!).

 

А има тих којима алалиш мањи износ, више у виду вакцине, и чим видиш да је кренуо да тражи још, одмах кренеш да га увераваш да није хића за онај први износ, та људи смо, има кад, нећемо пропасти за (навести тачан износ), други пут. Ако онда буде толико безобразан да тражи још, ођеб и више се не познајемо.

 

Ал' то није родбина, да не ширимо тему.

Link to comment

Ja ne,a vi? Specijalno ne, nakon sto sto su pokusali da me izmuzu za neki bojler™

Uostalom, nemam nameru da ih navucem na socijalu - neka se protrude bez mene:)

Ništa kao pravi™ maximus... Taj bi sve dao za svoje doma.  :cry:

 

gladiator-stage6.jpg

Link to comment

a jel se nekom desila obrnuta situacija, da se bliznji nadrndaju sto odbijam njihovu pomoc brigu savete i slicne akcije nego ocu sama da se akam oko tog svog zivota u tudjini? inace njima nish ne fali, osim mene da me gnjave

Link to comment

meni. dva puta po godinu + koje su proveli u naporu da mi pomognu, što uopšte nije bilo potrebno. na kraju sam izmišljala sitne potrebe, preventivno, da sprečim veće troškove.

Link to comment

pa ima i to veze sigurno, moguce i da su se tvoji prestravili da ces prelomiti i ostati, znam barem da je kod mojih to bio slucaj. da se ne mucim, evo tu su oni, uostalom sta cu ja tamo uopste. sto je najgore, deluje mi da i dalje ovo kapiraju kao privremeno, posle celih 13 godina.

verujem da u velikom broju slucajeva materijalna pomoc kao takva uopste i nema nikakvu svrsishodnu svrhu, osim naravno ako je neko bas egzistencijalno ugrozen, star, bolestan, sam samcijat...

onaj bojler iz inicijalnog posta i slicne potrepstine ne bih kupovala kad vec znam da ne bi prihvatili, a tek ne bih ocekivala, radi sopstvenog mira i savesti

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...