Jump to content
IGNORED

formalno oblačenje


kgmr

Recommended Posts

I na kraju, ko je u situaciji da nije životno ugrožen, ali mu je od toga da bude dostojanstveno ljudsko biće bitnije da sledi fašistička pravila i da se uvlači u dupe "prestižnim" Forbes top 25 kompanijama, taj neka to radi, šta mu mogu.

 

Evo, ja ne bih umrla od gladi da izgubim posao, ali ne želim da ga izgubim tako što ću svaki dan dolaziti u leopardastim helankama/pocepanom teksas šorcu/haljini za plažu/skafanderu. Obućiću nepocepane farmerke ili panalone, gore nešto bez dekoltea, ponekad vintidž haljinu ili suknju. Ti kažeš da me to čini bićem bez dostojanstva, a ja mislim da me to čini racionalnim bićem. 

Link to comment
  • Replies 671
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • trustno1

    81

  • ToniAdams

    54

  • kgmr

    42

  • gospa buba

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Evo, ja ne bih umrla od gladi da izgubim posao, ali ne želim da ga izgubim tako što ću svaki dan dolaziti u leopardastim helankama/pocepanom teksas šorcu/haljini za plažu/skafanderu. Obućiću nepocepane farmerke ili panalone, gore nešto bez dekoltea, ponekad vintidž haljinu ili suknju. Ti kažeš da me to čini bićem bez dostojanstva, a ja mislim da me to čini racionalnim bićem. 

 

U pravu si, ja sam rekla da svako ko ne dolazi u leopardastim helankama ili pocepanom teksas šortsu na posao nije dostojansveno ljudsko biće. Dekolte, pa to mora ako hoćeš da budeš dostojanstven. Sve si to pravilo primetila, ja sam baš to rekla.

Link to comment

da, bas si to rekla. kao sto si rekla i da ne ume da cita. a to si i meni rekla sinoc. osim toga si i rekla da su svi koji smatraju da je u redu da postuju pravila oblacenja fasisti. osim ako bas ne umiru od gladi, pa eto, jadni moraju :cry:

 

tako da, meni se ne cini da ti imas problem sa citanjem, ali imas problem sa razumevanjem. cak i sa razumevanjem onoga sto sama napises.

Edited by aram
Link to comment

Men se čini da ti ne umeš da čitaš. Mislim da sam više od jednom, a čak više i od tri puta, napisala da su kandidati zamenljivi pa da ih arbitrarno biraju na osnovu oblačenja. I da to nije normalno. Napisala sam i vrlo jasno da ne osuđujem nikog ko nije u poziciji da se pobuni protiv ovih nenormalnih pravila oblačenja. Štaviše, napisala sam da bih i ja da sam u situaciji da nemam šta da jedem ili slično, prva obukla najprofesionalnije odelo i išla da klečim pred Forbes top 25 u Bossovim odelima. I onda sam rekla da se ne obraćam ljudima koji su u takvoj situaciji. A da, isto sam više nego jednom rekla da bi svako trebalo da uradi ono što može u svojoj situaciji protiv ovih ludačkih pravila ako hoćemo da budemo tretirani kao ljudska bića. Takođe, ovo sam već rekla jedno pet puta, iz mog iskustva, kandidati se previše tripuju oko ovih pravila oblačenja, i kad bi otišli u starkama ili slično na intervju, iznenadili bi se koliko često nikog ne bi bilo briga za to. I na kraju, ko je u situaciji da nije životno ugrožen, ali mu je od toga da bude dostojanstveno ljudsko biće bitnije da sledi fašistička pravila i da se uvlači u dupe "prestižnim" Forbes top 25 kompanijama, taj neka to radi, šta mu mogu.

 

A sada, ljudi, jedna ispravka. Sve ovo vreme sam vas nehotično lagala. Moje helanke nisu tigraste nego... leopardaste. Jbg. Znam da ovo sada baca novo svetlo na sve što sam pričala.

cekaj, izmedju "umirem od gladi/zivotno sam ugrozena" i "prodala bih dupe da mi Forbes whatever stoji na CVju jer mi je to najveci zivotni san" ti zaista ne vidis nista drugo? samo ta dva ekstrema? a gde je ceo spektar kvaliteta zivota izmedju? ti kao srpsko zdravstvo - "ako ne umires, nije ti nista", a kvalitet zivota - "que?".

 

najsmesnije od svega mi je sto ti ove savete "borite se protiv sistema, ovce!" dajes ne samo ljudima koji su zamenljivi na svom radnom mestu, nego i studentima (zakrvavljenih beonjaca) koji tek treba da dobiju sansu da otpocnu karijeru. po sistemu 'neka jedu kolace' - ako je mogao tvoj drug da otvori konsultantsku firmu nakon rada u Samsungu, moze vala i 500 studenata koji krvavih beonjaca trce da se poklone McKinseyju. :D

Link to comment

da, bas si to rekla. kao sto si rekla i da ne ume da cita. a to si i meni rekla sinoc. osim toga si i rekla da su svi koji smatraju da je u redu da postuju pravila oblacenja fasisti. osim ako bas ne umiru od gladi, pa eto, jadni moraju :cry:

 

tako da, meni se ne cini da ti imas problem sa citanjem, ali imas problem sa razumevanjem. cak i sa razumevanjem onoga sto sama napises.

 

Jeste, to sam sve rekla. Potpuno si u pravu, aram. Imam problem sa čitanjem, sa razumevanjem, sa razumevanjem onoga što sama napišem. Zahvalna sam što ti postojiš koji nemaš nijedan od tih problema pa možeš da mi kažeš koji su mi problemi. Čini mi se da jedino što razumem je da si ti u pravu. A sve ostalo ne razumem. 

Link to comment

jednom sam bila kod lekara koji je bio toliko formalno obucen da mi je bilo neprijatno. ali toliko formalno, da je vise delovao kao da je u period costume, sa ustirkanom kosuljom sa visokom kragnom i sirokom kravatom i tako.

po drugoj strani, u istoj ambulanti, jednom me je primio debeli doktor u uskim koznim pantalonama. ne znam bas koji je gori od ta dva za pacijente....

Edited by rajka
Link to comment

cekaj, izmedju "umirem od gladi/zivotno sam ugrozena" i "prodala bih dupe da mi Forbes whatever stoji na CVju jer mi je to najveci zivotni san" ti zaista ne vidis nista drugo? samo ta dva ekstrema? a gde je ceo spektar kvaliteta zivota izmedju? ti kao srpsko zdravstvo - "ako ne umires, nije ti nista", a kvalitet zivota - "que?".

 

najsmesnije od svega mi je sto ti ove savete "borite se protiv sistema, ovce!" dajes ne samo ljudima koji su zamenljivi na svom radnom mestu, nego i studentima (zakrvavljenih beonjaca) koji tek treba da dobiju sansu da otpocnu karijeru. po sistemu 'neka jedu kolace' - ako je mogao tvoj drug da otvori konsultantsku firmu nakon rada u Samsungu, moze vala i 500 studenata koji krvavih beonjaca trce da se poklone McKinseyju. :D

 

Jeste, i ti si u pravu Aineko! Ja samo vidim ta dva ekstrema! Totalno sam kao srpsko zdravstvo! Kakvo fenomenlano poređenje! Je li ti to poređenje došlo odjednom ili si morala malo da razmišljaš? Jesi li ga sama smislila ili si čula od nekoga?

 

Jeste, sve vas pristune ovde plus sve studente koji se prijavljuju za McKinsey sam nazvala ovcama. Vi ste svi ovce, jedino sam ja dostojanstvena, a to se ogleda u tome što nosim leopardaste helanke na posao. Ja sam slobodni genije a vi ste stoka. Nećete da gladujete, bednici.

 

Eto, nadam se da su sad svi srećni. Pošto vidim da je ovde poenta da se uzme neko, da mu se turaju reči u usta i da se onda napada. A ja volim ljude pa, ko velim, da vam učinim kad to volite.

Link to comment

A tek doktori! Pa ti bednici što prate formalna pravila oblačenja, oni su najgori. Svaki doktor koji ne ide u leopardastim helankama na operaciju nije dostojanstveno ljudsko biće. To je moje mišljenje.

Link to comment

izvini, moram da pitam, tebe kao zubara teraju da se oblacis formalno, ili radis nesto drugo?

 

jednom sam bila kod lekara koji je bio toliko formalno obucen da mi je bilo neprijatno. ali toliko formalno, da je vise delovao kao da je u period costume, sa ustirkanom kosuljom sa visokom kragnom i sirokom kravatom i tako.

 

po drugoj strani, u istoj ambulanti, jednom me je primio debeli doktor u uskim koznim pantalonama. ne znam bas koji je gori od ta dva za pacijente....

joj to sve zavisi koliko ti je loshe :D

 

meni kad je zlo, obichno ne gledam sta je dobri doktor ogrnuo, imam neke druge obaveze. chak pustim i da me pipaju, sto inache ne dam ^_^

 

ali! kad sam rodila drugarcu hudini, u frontu je bila pedijatrica, da rechemo neonatologinja, koja je imala crne mrezaste charape i srebrne papuche sa shtiklom i pufnom, mantil minic (momci tishina! kase vi budete poradjali, ondak izvolevajte! ^_^), shiljate naochare i crvene nokte od jedno santimetar i pol preko prsta i, fajnali, natapiranu frizuru kruele devil. shminka pripadajuce, kao vendi kad se skocka za shator!

uzela je dete za petu, pomocu 2 prsta sa sve kandzama, podigla ga u zrak  da visi i kriknula glasom leje kish: juuu! pa ovo dete je zuuuuto!

 

dete nije bilo dovoljno zuto, a ja nisam bila uopshte bolesna. tako je ovaj dogadjaj zauvek zapamcen :D

 

i dan danas mislim da je bila skrivena kamera. na koju ja nisam odreagovala ljucki i drugarski ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...