Jump to content
IGNORED

formalno oblačenje


kgmr

Recommended Posts

  • Replies 671
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • trustno1

    81

  • ToniAdams

    54

  • kgmr

    42

  • gospa buba

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

Jeset totalno off-topic, ali moram da primetim da ovde nijedna informaticka kuca nema ovako dobar sajt.

ja te vijam po teretani a ti visis na ovoj retardiranosti od teme. hvala, nizasta.

Link to comment

Jeset totalno off-topic, ali moram da primetim da ovde nijedna informaticka kuca nema ovako dobar sajt.

Malo ja zezam Aineko, ali sajt je sasvim OK (a cak bih rekao da je u pitanju samo lepo uradjeni Wordpress Custom Design.)

Link to comment

ja te vijam po teretani a ti visis na ovoj retardiranosti od teme. hvala, nizasta.

Ne mislis valjda da ti ja dam neki savet o DL-u. Poslednji (ali stvarno poslednji) DL preko 100kg sam uradio pre vise od 10 godina. 

Link to comment

ja da imam megafirmu propisao bih da ljudi rade goli. štaviše, zapošljavao bih ljude sa izrazito velikim nosevima, čukljevi obavezni, asimetričnost dlaka na grudima poželjna, itd. nedeljno takmičenje u veličini isranog govneta koje ćemo kačiti u hol u specijalno dizajniranu staklenu kutiju za koju ćemo propisati dizajnerski konkurs. i sl. 

Link to comment

ja kad idem na razgovor u neku vecu firmu obucem se po pravilima i udidim ko mlada. mogu ja i u starkama al sto mi treba da sam sebi kratim sanse. jasno je da ce majstor koji dodje u patikama biti prvi na barikadama kad dodje do frke, strajka i slicnih pizdarija te da svaka firma koja drzi do profita izbegava bundzije. a neprofitne mizerno placaju.

 

a ja volim i dobro pojesti i dobro popiti i odmoriti se ko covek i ostaviti nesto sa strane za starost. iz tog ugla, ne bih rekao da je ta tasna i masna prevelika zrtva.

 

e, sad, kad je u pitanju manja ili opustenija firma (sto se obicno vidi/zna na osnovu prezentacije na netu i abrova), onda mogu i patike.

 

a tek su umetnici najebali. ima sad dosta tih hipsterskih (arti) firmi gde je odelo veliki no-no. prijatelj radi 3-D animaciju i ozbiljno razmislja da se bushi i tetovira ne bi li si uvecao sanse za napredovanje u poslu. u odnosu na to, tasna i masna je smejurija.

Link to comment

a tek su umetnici najebali. ima sad dosta tih hipsterskih (arti) firmi gde je odelo veliki no-no. prijatelj radi 3-D animaciju i ozbiljno razmislja da se bushi i tetovira ne bi li si uvecao sanse za napredovanje u poslu. u odnosu na to, tasna i masna je smejurija.

 

 

:lolol:

 

nemam nešto prilike za formalno oblačenje, ali nešto ono u stilu što je QM na početku kačila meni ne bi bio teško da se žrtvujem da nosim.

Link to comment

a tek su umetnici najebali. ima sad dosta tih hipsterskih (arti) firmi gde je odelo veliki no-no. prijatelj radi 3-D animaciju i ozbiljno razmislja da se bushi i tetovira ne bi li si uvecao sanse za napredovanje u poslu. u odnosu na to, tasna i masna je smejurija.

Strasno su najebali, jadni oni. Ma daj, to je super u odnosu na zivot u tasni i masni (mislim, ono kad nije samo za intervju).

Link to comment

E pa ako je kolega tako potkrepio...

 

...Ludački.

Sine...

 

Ajde da postavimo stvari ovako. Na intervju za posao ne ideš zato što te neko prisilio. Ti biraš gde ćeš poslati svoj CV. Ideš tamo jer misliš da je otvorena pozicija u skladu sa onim što želiš i umeš da radiš i da je ta kompanija mesto gde želiš da provedeš narednih X godina. Za intervju se svakako spremaš tako što uvatiš da čitaš o kompaniji, čime se oni bave i kako je raditi tamo. Glass Door je super mesto za to, možeš steći dobar utisak o tome kako je zaista raditi tamo. I kao što nećeš otići na razgovor u neku naftnu kompaniju i tamo pričati o tome da su fosilna goriva zlo i da svi treba da se prešaltamo na green energy, tako verovatno nećeš otići na intervju u nekoj multinacionalki u farmerkama i majici "Come to the dark side. We have cookies."

 

Ja sam iskreni neprijatelj dres koda tamo gde on ne donosi added value. Svako ko nije u direktnom kontaktu sa klijentom od koga treba uzet novce može biti obučen kako god želi. Međutim, dokle god taj dres kod postoji kao obaveza, trudiću se da ga umereno do znatno poštujem. Umem i ja da odem na posao tu i tamo u starkama sa kravatom oko vrata, cipele mi se teškom mukom daju definisati kao poslovne i nikad nikome u mom timu nisam prigovorio zbog odeće u kojoj je došao na posao, jer mi se prosto jebe sve dok je posao obavljen na kraju dana. Jbg, ako su svi prinuđeni da se drže dres koda i onda imaš jednog Če Gevaru koji dolazi u trenerci ljudi će početi da gunđaju. Jedino što ja mogu da uradim i radim to svaki put kad se ukaže prilika je da tražim promenu dres koda za sve jer jednostavno mislim da bi job satisfaction solidno skočio kad bi ljudi ponedeljkom ujutru navlačili farmerke, tike i t-shirt umesto uštirkane košulje, neudobnih cipela i kravate. Dok se to ne promeni, jbg, stavljaću kravatu i ponašati se u skladu sa činjenicom da sam punoletan.

Link to comment

Strasno su najebali, jadni oni. Ma daj, to je super u odnosu na zivot u tasni i masni (mislim, ono kad nije samo za intervju).

 

pa dobro, malo karikiram.

 

ja sam morao tokom karijere mozda sve zajedno jedno tri godine da nosim odelo. i naravno, daleko je to od dobrog al navikne se covek. jos kad sam otkrio kosulje koje se ne peglaju - ali zaista ne peglaju, ne one neke sto pise na pakovanju a kad izvadis iz masine ko iz govedje celjusti - nije mi uopste bilo tako strasno.

 

rekoh vec na pocetku teme - ja sam za to da ljudi idu na posao kako god im je komotno. kad vec na poslu provodimo vise vremena nego kuci - bilo bi logicno da makar budemo komotni. al dok ne dodje to vreme, bolje sellout nego nezaposlen.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...