Jump to content
IGNORED

formalno oblačenje


kgmr

Recommended Posts

nije nimalo normalno ni da se oblacenje u skladu sa dres kodom firme ili posla poredi sa slanjem majke u smrt u korejskom logoru, niti je bas normalno nazivati ta pravila fasistickim, a ljude koji ih postuju ovcama i pri tome ih sazaljevati. jer je, eto, to verovatno jedini nacin da prehrane gladnu decicu.

 

mogao bi neko pomisliti da ima za sagovornika arogantnu i prepotentu osobu, dakle, nije lose malo se opustiti i ne smatrati svakog ko nosi odelo ovcom. ima i ljudi koji vole da nose odela.

Link to comment
  • Replies 671
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • trustno1

    81

  • ToniAdams

    54

  • kgmr

    42

  • gospa buba

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

nije nimalo normalno ni da se oblacenje u skladu sa dres kodom firme ili posla poredi sa slanjem majke u smrt u korejskom logoru, niti je bas normalno nazivati ta pravila fasistickim, a ljude koji ih postuju ovcama i pri tome ih sazaljevati. jer je, eto, to verovatno jedini nacin da prehrane gladnu decicu.

 

mogao bi neko pomisliti da ima za sagovornika arogantnu i prepotentu osobu, dakle, nije lose malo se opustiti i ne smatrati svakog ko nosi odelo ovcom. ima i ljudi koji vole da nose odela.

 

Nisi pročitao dovoljno pažljivo šta sam pisala, sve si u pravu ali ja ništa od toga što si ti ovde naveo ja nisam rekla.

Link to comment

otkucao rodjenu kevu i poslao je u smrt...

 

klečim pred nekim poremećenicima...

 

ima ludaka...

 

fašistička pravila...

 

ovca...

 

gaze preko leševa...

 

beonjače im krvave...

 

jedno strašno ispiranje mozga...

 

Ludački.

 

trustno1, nema potrebe da se toliko suzdrzavas. daj sebi oduska, kazi nam sta stvarno mislis.

Link to comment

Ima ona lepa prica Bila Gejtsa o par prvih sastanaka sa IBM-om. Za prvi sastanak je Microsoft delgacija kupila odela (vecini valjda prva u zivotu), direktori IBM-a, znajuci da se radi o klincima dosli u farmerkama. Naravno, na sledecem sastanku obe delegacije su se prilagodile kodeksu oblacenja druge.

Link to comment

 

Nije normalno da se između dva podjednaka kandidata koji su uredno obučeni odabere jedan samo zato što je imao, na pr, kravatu ili cipele dok drugi nije ili je imao starke. 

 

Ali ako su kandidati podjednaki, kako izabrati ?

 

Naravno da ce svaka normalna firma da prvo gleda CV, ali kada imas dosta jednakih kandidata na, sitnice presudjuju.

Link to comment

Ima ona lepa prica Bila Gejtsa o par prvih sastanaka sa IBM-om. Za prvi sastanak je Microsoft delgacija kupila odela (vecini valjda prva u zivotu), direktori IBM-a, znajuci da se radi o klincima dosli u farmerkama. Naravno, na sledecem sastanku obe delegacije su se prilagodile kodeksu oblacenja druge.

 

Odlična priča :)

Link to comment

To je tačno što kažeš, ali tačno je i da moji drugari nisu nikakvi geniji niti idealni konsultanti, a i da jesu, ima sigurno barem još nekoliko takvih u ponudi u gradu, a i kompanije u koje idu mogu da angažuju bez problema i McKinsey i koga oćeš. I svejedno "rizikuju" svoj pič odlazeći obučeni potpuno *neprikladno*. Oni su samo rekli, nećemo da se bavimo glupostima kao što je dres kod i ajd zdravo. I ništa im ne fali.

pa nisu oni "samo rekli", nego su skupili godine iskustva i, verovatno, kontakta, pa onda rekli. seti se, ti si ovu pricu dala kao argument na moju dilemu oko intervjua za internship, potpuno prelazeci preko cinjenice da se ne pregovara ravnopravno kad iza sebe imas nekoliko godina karijere i profesionalne reference (pa ne moras zrelost i ozbiljnost da dokazujes cipelama) i  kad si student bez dana iskustva u industriji.

 

Ima ona priča o čoveku koji je odrastao sa roditeljima u Severno-Korejskom logoru. I bio je toliko gladan da je otkucao rodjenu kevu i poslao je u smrt samo zato da bi dobio da jede. Verujem da bih i ja, kada bi to bio jedini način da prehranim svoju gladnu decu, obukla najprofesionalnije moguće odelo i išla da klečim pred nekim poremećenicima iz Forbes top 25. Međutim, ja se ne nalazim u toj situaciji a za vas koji se nalazite, ovo se ne odnosi na vas.

dafak?  :huh: ja sam samo kupila cipele, majkemi...  :cry:

 

 

i da, jebiga, to sto imas na cvju je vazno. nije najvaznija stvar u zivotu (kao sto ti impliciras) ali mi ni borba protiv HRa nije najvaznija stvar u zivotu (bar ne trenutno). kad iza sebe budem imala nesto drugo sem dobrih ocena, onda cemo da razmisljamo o starkama.

Link to comment

pa nisu oni "samo rekli", nego su skupili godine iskustva i, verovatno, kontakta, pa onda rekli. seti se, ti si ovu pricu dala kao argument na moju dilemu oko intervjua za internship, potpuno prelazeci preko cinjenice da se ne pregovara ravnopravno kad iza sebe imas nekoliko godina karijere i profesionalne reference (pa ne moras zrelost i ozbiljnost da dokazujes cipelama) i  kad si student bez dana iskustva u industriji.

 

 

Fair enough, skupili su godine iskustva. Međutim imali su nula kontakata jer su obojica došli u potpuno novu zemlju. Takođe su imali veliku konkurenciju u vidu verovatno uglavnom podjednako kvalifikovanih ljudi koji su dolazili mnogo profesionalnije obučeni, i dolazili su da se prodaju ljudima sa više iskustva i na višim položajima. Tu je ta priča slična tvojoj. Takođe, ti koji te intervjuišu za internshipove bi trebalo da cene tvoju zrelost i sposobnost na osnovu tvojih ocena i onoga što si do sada uradila, toga kako se ponašaš na intervjuu pa i toga da li si se uredno i fino obukla i da li si došla na vreme. A to da li imaš nove čiste starke ili neke cipele ne bi trebalo da bude važno. I često ni nije važno iz mog iskustva i kada dođeš kao student, a studenti previše strahuju. Jbg, pretpostavljam da i dalje može da se desi da te neko ne zaposli jer nisi imala odgovarajuće cipele. Ja za takvu kompaniju ne bih radila, ali, ok, to sam ja.

Link to comment

Fair enough, skupili su godine iskustva. Međutim imali su nula kontakata jer su obojica došli u potpuno novu zemlju. Takođe su imali veliku konkurenciju u vidu verovatno uglavnom podjednako kvalifikovanih ljudi koji su dolazili mnogo profesionalnije obučeni, i dolazili su da se prodaju ljudima sa više iskustva i na višim položajima. Tu je ta priča slična tvojoj. Takođe, ti koji te intervjuišu za internshipove bi trebalo da cene tvoju zrelost i sposobnost na osnovu tvojih ocena i onoga što si do sada uradila, toga kako se ponašaš na intervjuu pa i toga da li si se uredno i fino obukla i da li si došla na vreme. A to da li imaš nove čiste starke ili neke cipele ne bi trebalo da bude važno. I često ni nije važno iz mog iskustva i kada dođeš kao student, a studenti previše strahuju. Jbg, pretpostavljam da i dalje može da se desi da te neko ne zaposli jer nisi imala odgovarajuće cipele. Ja za takvu kompaniju ne bih radila, ali, ok, to sam ja.

bold je upravo ono sto obuhvata i dolazak u strogo propisanom dreskodu za taj intervju. kao sto sam napisala, dolazak u starkama na ovaj event ne bi mogao da bude protumacen drugacije nego kao statement. nekima bi se mozda taj statement svideo, nekima mozda ne. meni je trenutno najbitnije da maksimalizujem svoje sanse za dobijanje int. koji mi omogucava da zavrsim faks i daje mi dobru startnu poziciju za grad positions. jednostavno je rizik preveliki kad nisi u situaciji da biras, a kao student u ovom setingu ipak nisi (ok, mogu da izaberem da radim website lokalnoj piljarnici, ali jbg, ima nekih stvari koje zelim da dozivim u zivotu, a nazalost takva karijera debelo smanjuje sanse za iste). a valjda je i sposobnost procene rizika i benefita takodje odraz zrelosti... 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...