Jump to content
IGNORED

formalno oblačenje


kgmr

Recommended Posts

  • Replies 671
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • trustno1

    81

  • ToniAdams

    54

  • kgmr

    42

  • gospa buba

    38

Top Posters In This Topic

Posted Images

dezodoranse i parfeme sve pobiti. sa prirodnim mirisima na sto pa da vidimo ko ce da se mirise i saradjuje a ko ne!

 

feromoni da odrede hijerarhiju u firmi! zenke i muzjaci, ko je za sparivanje a ko za izbegavanje.

Link to comment

Jao smara me da odgovaram na ovo, mislim da sam bila više nego jasna. Zabraniti prejake parfeme je mnogo manje strašno nego propisivati nekom da treba da koristi parfem i kakav. (Bljuc.)

 

I koga boli uvo da li analitičarka ima na noktima Sunđera Boba ili Duška Dugouška. Mene bi više iznervirao neko kome to smeta, nego neko ko nosi.

U rečenici Preporučuju se blagi parfemi akcenat je na blagi, niko ne propisuje korišćenje parfema,  a ako ih neko koristi neka koristi blage, valjda se oko toga možemo složiti.

Link to comment

U rečenici Preporučuju se blagi parfemi akcenat je na blagi, niko ne propisuje korišćenje parfema,  a ako ih neko koristi neka koristi blage, valjda se oko toga možemo složiti.

 

OK, ne propisuju se, pogrešila sam. To što se preporučuju je dovoljno strašno.

 

Ne slažem se da je akcenat na 'blagi'. Da je tako stavili bi neblage u odeljak 'Nije dozvoljeno' i time rešili problem. Niti je akcenat na tome da ne treba smrdeti na znojčinu ili šta već, to su debelo podvukli i bez pominjanja parfema. 

Edited by sailorman
Link to comment

Ovo je malo poseban slucaj jer za studente formalno oblacenje na intervjuu bi moglo da znaci da je student zreo, ozbiljan i odgovoran i tako to.

a to se pokazuje time sto se mrsavi, bubuljicavi tinejdzer ubaci u odelo koje mu pase kao piletu sise? :)

razumem ja sta se time zeli, nego imam problem s idejom da bas i samo propisano formalno oblacenje signalizira zrelost, ozbiljnost i odgovoronost. ja sam probala suit kad sam kupila pantalone, ono, oba dela - delovala sam sama sebi kao konobarica u sali hotela Zabela. jbg, to nisam ja (tako de je sako+pantalone kombinacija otpala).

Link to comment

slažem se, ali delimično. pravilnik služi da zaposleni ne bi izgledali kao cirkusanti i ne bi se oblačili kao idioti, što lako može da se desi.

 

taj stav hipi slobode i velikog rebelstva me smara koji sam video u komentima.

Ma, ok, pravilnik tipa da ne mereš na posao u pidžami, siledžijki il papučama iz vojske je ok, ali tašna-mašna koncept je po meni u većini delatnosti ljuto prevazidjen.

Link to comment

ma da. ja sam ps samo kada idem na sastanke sa ljudima sa strane ili kod viseg menadzenta... doduse redje zimi. cipele moraju biti od 3kg, tako da sam u farkama

 

Sent from my HTC One S using Tapatalk

Link to comment

Ovaj pravilnik sto ste postovali je grozan samim tim sto postoji. Ali, menshchini da je sadrzinski blazi od onog koji se ovde komentarisao pre par godina (beshe Deltin?). Recimo, da je sako-pantalone kombo OK, to je u pocetku srpskog odusevljenja korpo kulturom bila prava retkost.

Link to comment

mnogo to lepo zvuci ali od cega cu ja da zivim sutra ako nastavim da drzim do sebe? konkretno, mislim na situaciju koja me ceka za dve nedelje - dva dana intervjua za internship (koji je prilicno bitan jer zamenjuje 3 predmeta na faksu), gde se apsolutno ocekuje da se studenti drze formalnog oblacenja. nema nikakve veze ni to sto je moje buduce radno mesto najverovatnije u developers timu, gde se i onako ne gleda kako se ko oblaci, za int. moras da se pojavis formalno obucen. padalo mi je na pamet da odem u starkama (serazumemo - novim, cistim starkama, odlicno uklopljenim sa celom kombinacijom, koja ukljucuje dress pants) ali sam odustala i juce kupila cipele, jer bi to u tom setingu bilo gotovo sigurno protumaceno kao neka vrsta statementa. 

 

Odličan primer si dala. Ako si kupila cipele samo zbog tog intervjua, to je upravo tragedija o kojoj pričam. Neko je lepo naveo ranije primer sa likom koji je crnim auto-lakom zamaskirao fleku na farmerkama, i tako se treba ponašati. Znači, obučeš se pristojno onoliko koliko je to u skladu sa tvojom posedujućom garderobom i tvojom ličnošću i tim mestom na koje ideš. Ne kažem ja da treba da se obučeš tako da vređaš sagovornika, ali moraš pre svega da poštuješ sebe. Ako kupiš cipele samo zbog intervjua, šta si uradila? Ako će neko da te zaposli ili ne zaposli na osnovu toga koje cipele imaš, taj je potpuna budala. A ako ćemo svi da kažemo, jbga, tako je to, ako oćemo leba da jedemo, moramo se oblačiti kao kreteni, a onda sve u pm. Onda je to oblačenje samo početak pa posle nek mi rade šta hoće jer to je tako. Dakle, ne kažem da treba svi da se sad obučemo kao pankeri i odemo na intervjue, svako treba da nađe neki balans u svojoj određenoj situaciji, kao što je to sjajno uradio čovek s auto-lakom.

 

Jedine smernice treba da budu da budeš pristojan: znači, da ne smrdiš, da ne gušiš druge svojim parfemom, da nisi polu-go i tome sl. A ostalo - ako se nekom ne sviđa to što imaš starke ili sunđer Boba na noktima, tome se verovatno ne bi svidelo ni da imaš nešto drugo.

Link to comment

Ispao Sundjer Bob odlican primer kako vodis diskusiju. To sranje je jednostavno lose, to trenutno ne mozes prihvatiti jer neracionalno nastupas iz te pozicije sa kojom si krenula celo lupetaranje o slobofi i sada ocigedno stvar treba isterati do kraja u istom fazonu

 

Sent from my HTC One S using Tapatalk

Edited by Ravanelli
Link to comment

Nisam razumela, šta je loše?

Što neracionalno nastupam? Nisam u fazonu da budem anti-protivna ako me ti tako razumeš ;) . Slažem se, na primer, za smrad i parfeme s tobom, ali ja uopšte ne pričam o takvim stvarima. Kažem da se ne treba opterećivati formalnim oblačenjem jer je beskorisno i nema nikakvu suštinu. A ako prihvatiš tu igru, prihvataš nešto spoljašnje i besmisleno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...