Jump to content
IGNORED

Vlada Republike Srbije 2014. (u tehničkom mandatu)

Singer

Recommended Posts

ne bilo bi spasonosno da je tadić i treći put izabran ali sada je kasno jer spasa više nema spirala sunovrata je u zaletu i svi ćete poumirati u agoniji ako blagovremeno ne emigrirate

true story  :fantom:

A ti si, pretpostavljam, među izabranima koje će agonija da zaobiđe? Mani se eshatologije, ne ide ti. 

• Replies 13.8k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Tresko

441

• Аврам Гојић

493

• gospa buba

531

• Turnbull

440

A ti si, pretpostavljam, među izabranima koje će agonija da zaobiđe? Mani se eshatologije, ne ide ti. 

naravno da hoće jer sam u onih 1% protiv kojih se 99% šabana buni  :fantom:

ovo prosto toliko netacno da ne znam odakle da pocnem. ogromna vecina je bila ZA ostavku Gutenberga, a nakon sto mu je unverzitet oduzeo titulu partija ga je jos uvek drzala vestacki u zivotu (jer je bio vidjen za kancelara jednog dana). tek kada je pritisak javnosti postao nepodnosljiv, merkel ga je pustila niz vodu. i to je ta mala razlika izmedju srpske i nemacke demokratije.

edit: nakon slucaja gutenberg je krenula istraga doktora i tu je palo jos mnogo politicara iz svih partija, ukljucujuci dosta krupnih riba (npr ministarka nauke i obrazovanja).

da, ne mogu da zamislim da nacija koja stavlja titule u lična dokumenta može da bude na strani akademskog plagijatora

ovo prosto toliko netacno da ne znam odakle da pocnem. ogromna vecina je bila ZA ostavku Gutenberga, a nakon sto mu je unverzitet oduzeo titulu partija ga je jos uvek drzala vestacki u zivotu (jer je bio vidjen za kancelara jednog dana). tek kada je pritisak javnosti postao nepodnosljiv, merkel ga je pustila niz vodu. i to je ta mala razlika izmedju srpske i nemacke demokratije.

edit: nakon slucaja gutenberg je krenula istraga doktora i tu je palo jos mnogo politicara iz svih partija, ukljucujuci dosta krupnih riba (npr ministarka nauke i obrazovanja).

Oho, pa zanimljivo. Moje iskustvo sa nekoliko Nemaca koje poznajem, jedan mi je bio i mentor na studijama, je da su jako zadrti kad uoče neke nepravilnosti.

Nisam znala ovo za dokumenta, ako je tačno.

Nisam hteo da se mesam, jer me je ta afera zaobisla, ali u principu bih se slozio s burekdzijom. Ne znam da li je pritisak bio neizdrziv, ali meni je tad delovalo nezamislivo da ce tek tako proci, posto su se ljudi uglavnom sprdali s tim da je zaboravio da navede izvore itsl.

Oho, pa zanimljivo. Moje iskustvo sa nekoliko Nemaca koje poznajem, jedan mi je bio i mentor na studijama, je da su jako zadrti kad uoče neke nepravilnosti.

Nisam znala ovo za dokumenta, ako je tačno.

Za dokumenta je tacno da postoji mogucnost dodati (doktorsku) titulu imenu. Medjutim, to zaista retko ko radi. Mnogo vise njih stavlja titulu na vrata. Austrijanci su red velicine zadrtiji.

http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Nemacki-ministar-odbrane-kapitulirao.lt.html

" ...ako je Gutenberg izgubio poverenje među političkim kolegama, nije prokockao poverenje, ni izgubio na popularnosti među biračima. Prema najnovijim analizama elitnog nemačkog empirijskog instituta „Istraživačka grupa Manhajm”, Gutenberg je uprkos velikoj kritici još uvek najpopularniji političar Nemačke, nekoliko promila ispred kancelarke Angele Merkel. Štaviše, tri četvrtine upitanika ne smatra da bi ministar zbog plagijata doktorske disertacije trebalo da podnese ostavku."

Ovo baš i nije tačno. Većina stanovništva je bila PROTIV podnošenja ostavke. Cu Gutenberg se zamerio mnogima u establišmentu a torpedovala ga je i njegova partija.

o ovome smo pisali na drugom topiku. ne bih rekla da se gutenberg zamerio i da mu je to doslo glave. mozda su neki bili nezadovoljni pozicijom koju ima, ali je bio vazan za cdu/csu i merkel ga je nerado pustila kad se zakuvalo.

na samom pocetku skandala mozda je i izgledalo da se da se izvuce, jer je spin bio da je 'zaboravio' neke reference, 'to se stalno desava', uhvatili ga neki zli levicari iz berlina. prvih dana skandala, ankete na bild-u (a svi znamo kako je bild vazan u nemackoj :) ) su bile dosta pozitivne za njega jer vecina nije znala sta se desilo i smatrali su celu pricu nekim naucnim blah blah. kad je pokrenuta crowd source akcija guttenplag da se pokaze velicina njegovog prepisivanja i kad su se pojavile one grafike sa crnim i crvenim stranama, kad su ljudi ukapirali da se ne radi o nekoj losoj naucnoj praksi nego o prostom prepisivanju, cela javnost se okrenula protiv njega i morali su da ga najure. u srbiji je i dalje ostalo na tome da mnogi koji podrzavaju slinu, ne znaju tacno sta je bilo i verovatno sve objasnjavaju sa "to svi rade". 

http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Nemacki-ministar-odbrane-kapitulirao.lt.html

" ...ako je Gutenberg izgubio poverenje među političkim kolegama, nije prokockao poverenje, ni izgubio na popularnosti među biračima. Prema najnovijim analizama elitnog nemačkog empirijskog instituta „Istraživačka grupa Manhajm”, Gutenberg je uprkos velikoj kritici još uvek najpopularniji političar Nemačke, nekoliko promila ispred kancelarke Angele Merkel. Štaviše, tri četvrtine upitanika ne smatra da bi ministar zbog plagijata doktorske disertacije trebalo da podnese ostavku."

to se promenilo bukvalno u dva dana pred ostavku.

to se promenilo bukvalno u dva dana pred ostavku.

tacno tako. pri tome je tada, ako se dobro secam, izvucena i prica o zeni koja je dobila otkaz jer je pojela komad peciva koje je trebalo da posuzuje na nekom banketu.

clanak iz politike obiluje netacnostima. npr.

činjenica da je Gutenberg daleko nadmašio u popularnosti svoju šeficu, nemačku kancelarku, mobilisala je Merkelovu da u njenom već poznatom maniru pripremi Gutenbergov odlazak sa najviše stranačke platforme

merkelica ga je podrzavala do kraja, dok nije stiglo do pisma koje je potpisalo 20 hiljada clanova akademske zajednice.

edit: a zna li neko koja je ta "Istrazivacka grupa Manhajm"?

da nisu mozda ovi iz banana hoax-a?

Edited by aram

Politika :D. Ceo tekst je na korak od toga da Vasilije okaci sliku kafanske politike. Drugi komentar najbolje opisuje problem: "autor clanka je previse tendenciozno obradio ovu temu."

Naravno, otplovićete na arci u Eldorado.

upravo to je i plan jer ko zna šta sutra može da padne na pamet suicidalnim dvolevorukim belolistićarima koji baš ništa ne znaju da naprave ali zato znaju da unište sve što valja  :fantom:

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...