Jump to content
IGNORED

plagijatorstvo


Zhota

Recommended Posts

Btw. Izvinjenje na još jednom one-lineru, ali mislim da je i pored toga dosta jasno. Tačno kako funkcioniše open sors softver, znači, ubacim rif od Bo Didlija u moju pesmu, i na omotu napišem, hvala Bo Didliju na ovom divnom rifu! (Bez njega ne bi ni onako bilo rocknrolla, što bi bilo stvarno tužno.)

Link to comment

Btw. Izvinjenje na još jednom one-lineru, ali mislim da je i pored toga dosta jasno. Tačno kako funkcioniše open sors softver, znači, ubacim rif od Bo Didlija u moju pesmu, i na omotu napišem, hvala Bo Didliju na ovom divnom rifu! (Bez njega ne bi ni onako bilo rocknrolla, što bi bilo stvarno tužno.)

 

sta znam, to mi je vec pomalo nezgrapno da u svakoj pesmi navodis reference, mada "vidim odakle dolazis". a jel osudjujes npr. dilana sto nije davao credits nikome nego potpisivao pesme kao svoje?

Link to comment
  • 4 months later...

e to je ta, abba. dobro, nije baš u mm, ali baš se vidi.

 

a onda je Bify Clyro pokrao Zanu

 

numem da kacim jutjub ali strofa mi uvek vukla na `hej moja dusice`

 

 

edit- vid umem

Edited by Un-juice
Link to comment

NIkada nisam razumeo potrebu da se prave prepevi stranih hitova. Dva očigledna primera - Električni orgazam i Out of Time i Pustiću da zvoni telefon. I Oktobar je voleo da pozajmljuje i pravi prepeve.

 

Kao najveći treš kandidujem: 

 

http://www.youtube.com/watch?v=tSJqyAzkrBg

 

Što se tiče uzimanja delova pesama, kao klincima nam je bilo zanimljivo da se raspravljamo, da li je Offspring pokrao Nirvanu na početku Self Esteem. 

 

Je li istina da Vanilla Ice nije uspeo da namlati pare na svom jedinom hitu, jer je koristio delove Under Pressure?

 

Inače, potpuno podržavam open source princip. 

 

 

REM the end of the world i Dylanova subterranean homesick blues? 

Edited by pacey defender
Link to comment

Naravno da sam čuo. Govorio sam o potrebi bendova da You're out of time iz nekog razloga prepevaju kao Bejbe ti nisi tu, i sl. Ne kapiram čemu to.

 

 

Coveri su mi super kada se unese dodata vrednost, napravi neka izmena i unese 1 lični pečat. Nekoliko verzija Knockin' on heaven's door se u to uklapa. Pa čak i ono što je radio Paul Anka pod stare dane, sa prepevima Eye of the Tiger i sl. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...