Jump to content
IGNORED

Смисли спот


Прслин

Recommended Posts

Да се мало играмо, ако неко хоће. :)

 

Постави се линк на неки спот са Јутјуба. Песма се преслуша без гледања спота. Напише се пар реченица о томе како би спот могао да изгледа. Погледате прави (званични) спот.

 

У спојлеру је први задатак. Пошто чак и један једини кадар открива много линковао сам да се не види видео, па ко хоће да проба нека кликне линк и брзо склони поглед. :naughty:

 

Срећно! 

 

 

 

Edited by Праслин
Link to comment
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    14

  • Аврам Гојић

    13

  • Прслин

    13

  • John Coltrane

    8

Svetsko prvenstvo u fudbalu 1994.godine. Nigerija odlazi ispracena ovom pesmom. Spot u stilu onih sekvenci gde Bob Marli igra fudbal bosonog, naravno, u zelenoj adidas treshi. Redjaju se slike dece iz predgradja koja pikaju nekom tuznom krpenjacom, malo golova iz kvalifikacija koje su tigrovi ubedljivo prosli i sve u mixu sa publikom na "tribinama" u ekstazi, isposcena trava na stadionu, vojnicima sa puskama na gotovs i naravno propraceno nekim plesom na javnom mestu poput onih derviskih koji vode u trans-a sve kao uvertira za naredne pobede. Negde bi provukao i drzavni vrh, to jednostavno mora-prezident ili neka uniforma ko im je vec tad bio glavni. Uglavnom svi snimci su autenticni, tj. tv dokumenti (bez sminke).

 

Gorim od zelje da vidim original spot, ritam te tera da igras, a "produkcija" kaze da joj ima 20+godina. :cool:

Link to comment

:D odlicno coltrane! btw, ne mora da se "okrene glava" moze da se klikne srednjim klikom misa, li desnim klikom - 'open in new tab.' takodje, meni su se redjale slike kamiona koji ide u neka africka sela, a deca trce za istim. vrlo pozitivno, svi nasmejani i srecni. 

Link to comment

Redovi udžerica u Mančesteru ili Liverpulu, simultano se otvaraju vrata na kućama i izlaze šljakeri, hodaju dżadom i pevaju. Sledeći kadar, svi sede na stepeništu i pevaju ribama koje prolaze u fensi kolima, a one ih gledaju belo. Šljakeri ulaze u olupana kola, kreću za njima, prate ih, one im pokazuju srednji prst.

Onda se stvari menjaju iz osnova, svi se nalaze u nekoj šumi, tj na proplanku, pozadi se vidi ogromni fabrički sulundar, i jedva da su obučeni, šljaker i bogatašica plešu senzualno i diraju se dok ostali sviraju djitru i pevaju oko vatre.

Na kraju spota se vidi i muzičar na sceni, ima kožne pantalone, plavu kosu, tupavu facu i generalno je odvratan, kao i ceo spot.

Link to comment

fenomenalno!  :lolol: tvoja prica me je uzasno asocirala na sam kraj 70-ih, i pocetak 80-ih. skoro da sam mogao da osetim i miris takve engleske :D u fazonu.. kako da spojimo ono staro i dobro, sa novim pocetkom, stvarima. :)

 

edit:

 

da ne spominjem kako sam se nasmejao kada sam video originalan spot :D

Edited by bob mould hair style
Link to comment

Осамдесете, бела одела. Ђускање на некој треши ривијери попут Макарске. Крај плаже прође кабриолет са рибама које седе на наслону задњег седишта. Онда испред камере скочи један насмејани са акустичном гитаром, које уопште и нема у споту. Маше њом, пева на плејбек. Другари га гурају, видимо да је на платформи са точкићима. Убрзо стижу његовог друга из бенда који свира клавир на другој платформи коју гурају Арапи (то је као смешан део спота). Застану на семафору, тада иде онај неки спорији део. Гурачи се мрко гледају, као сада ће да се тркају. Када се упали зелено креће јурњава по улици, претичу се, убрзавају и на крају са мола улете у море. 

Link to comment

Svetsko prvenstvo u fudbalu 1994.godine. Nigerija odlazi ispracena ovom pesmom. Spot u stilu onih sekvenci gde Bob Marli igra fudbal bosonog, naravno, u zelenoj adidas treshi. Redjaju se slike dece iz predgradja koja pikaju nekom tuznom krpenjacom, malo golova iz kvalifikacija koje su tigrovi ubedljivo prosli i sve u mixu sa publikom na "tribinama" u ekstazi, isposcena trava na stadionu, vojnicima sa puskama na gotovs i naravno propraceno nekim plesom na javnom mestu poput onih derviskih koji vode u trans-a sve kao uvertira za naredne pobede. Negde bi provukao i drzavni vrh, to jednostavno mora-prezident ili neka uniforma ko im je vec tad bio glavni. Uglavnom svi snimci su autenticni, tj. tv dokumenti (bez sminke).

 

Gorim od zelje da vidim original spot, ritam te tera da igras, a "produkcija" kaze da joj ima 20+godina. :cool:

Samo da i ja dodam jedan :ziga:

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...