Jump to content
IGNORED

novi kosmos


Skyhighatrist

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dionysos

    14

  • Lrd

    13

  • Weenie Pooh

    8

  • porucnik vasic

    8

Ja sam klinac u duši, imam diplomu srednje škole sa četvorkom iz fizike - ciljna grupa. 

 

Ali nisam još gledao taj vaš Kosmos, pa ne znam ni zašto komentarišem. Navukli me hejteri pop science...

Link to comment

A O'Reilly je kreten težak, uz to što je đubre. Uopšte ne isključujem mogućnost da on stvarno ne zna kako funkcionišu plima i oseka, tj. da misli da je to "neobjašnjivo" i da deca u osnovnoj školi uče "samo teorije" o tome :D

 

орајли није глуп, сад да ли верује у то за плиму и осеку не знам, али његова емисија је ту да гради гледаност на контраверзама, нешто типа из филма о хауарду штерну кад анализирају слушаност, па иде разговор

 

- 50% га воли, 50% га мрзи

- ...

- они који га воле у просеку га слушају 2 сата, најчешћи одговор, "желим да чујем шта ће следеће да каже", они што га мрзе га слушају 4 сата

:huh: 

- најчешћи одговор -  "желим да чујем шта ће следеће да каже"

Link to comment

pa i nije program namenjen ljudima koji imaju phd iz astrofizike, vec onima koji su novi u prirodnim naukama, tj uglavnom klincima. 

 

управо, зато и кажем да ће временом веровања у глупости из библије нестајати, просто није више време када одрасташ искључиво уз црквене проповеди, ту су тв, интернет... ако је чак и ватикан прихватио да је биг бенг реалност, прихватиће и плебс да еволуција није нагађање, већ научно поткрепљена теорија

Link to comment

To sve ide pod "đubre", ali povremeno mu uleti tako neka bazična neobaveštenost da me momentalno ubedi da je kreten. Naravno, taj kretenizam ga ne sprečava da bude enormno uspešan u tome što radi... Opet, prosečna starost publike mu je 71 (sedamdeset jedan!) tako da verovatno i nije teško zadržati ih.

Link to comment

управо, зато и кажем да ће временом веровања у глупости из библије нестајати, просто није више време када одрасташ искључиво уз црквене проповеди, ту су тв, интернет... ако је чак и ватикан прихватио да је биг бенг реалност, прихватиће и плебс да еволуција није нагађање, већ научно поткрепљена теорија

Tи имаш диплому из физике?

Мислим та количина самоуверености и слепе вере у науку са којом ви наступате је интригантна. И малко вуче на оно материјалистично-лењинистичо тумачење вере из Николетине Бурсаћа. Иначе постоје огромне разлике између Великог Праска и Дарвинових писања. 

Бити нов у наукама не зачи да треба да гуташ свашта и по сваку цену. 

Link to comment

:lol: Šerpa loncu.

 

Najviše me iznervira kad neko od Pravovernih počne da spočitava ateistima "slepu veru" u darvinizam, astrofiziku, ili šta već. Iz dogmatske perspektive sugeriše da treba biti skeptičan prema svemu, pogotovo prema dokazanim činjenicama, jedino ne treba sumnjati u ono što piše u Bibliji, Kuranu, ili Principia Discordia :isuse:

 

For the record, u najvećem broju slučajeva ništa nije dalje od istine. Racionalni pogled na svet i scientific method sadrže u sebi kritičku svest kao ključnu komponentu. Niko normalan se ne hvata npr. teorije evolucije kao svetog pisma. Ako bi sutra neko našao DNK fragment sa sićušnim printom "Made In Betelgeuse", relativno lako bi se prihvatio intelligent design. Ali neće se prihvatiti samo zato što navodno tako piše u tvojoj omiljenoj zbirci priča (koju ne dozvoljavaš da posmatramo kao alegoriju). Ako piše sedam dana ima da je sedam dana i punktum! Zašto veruješ da je bilo 5 miliona godina, otkud znaš da nije sedam dana, jel' imaš ti diplomu iz paleogeologije možda...

Link to comment

То и јесте слепа вера и неспојива је са науком. Никаквог ту критичког мишљења нема. Космологија није пољем прећи, ма шта Тајсон покушавао да прикаже. Нити је она икакав аргумент у дискусијама које се воде између оних који верују да Бога има и оних који не верују да Бога има. Оставите науку по страни. 

Link to comment

мени његов наступ делује као - "ја астрофизичар, а ти говно", код сагана се увек видело да је заљубљен у свој посао, не кажем да тајсон не воли оно чиме се бави, али у већини ситуација у којима сам га гледао имам отприлике овакав утисак

 

:lolol:

da, to je to. u stvari, setio sam se kad sam ga uzeo na zub. bio je kod Bila Mara u emisiji i delovao je prilično prepotentno i sveznalački govoreći o svakoj živoj temi, a pritom su mu komentari bili tipa: pa znalo se da NSA radi sve to što radi, šta se uopšte iko cima oko toga.

kad god ga vidim odaje mi utisak nekoga kome su Kraus i Dokins najbolji drugari i da je od te fele naučničkih rok zvezda koje za dva koplja nadmašuju prosečnog lekara po ubeđenosti u svoje polu-božansko poreklo i moći.

 

mislim, da se razumemo, ništa od ovoga ne znači da Kosmos ne može da bude super serija. overiću i ja ovih dana ako stignem.

Link to comment

:lolol:

da, to je to. u stvari, setio sam se kad sam ga uzeo na zub. bio je kod Bila Mara u emisiji i delovao je prilično prepotentno i sveznalački govoreći o svakoj živoj temi, a pritom su mu komentari bili tipa: pa znalo se da NSA radi sve to što radi, šta se uopšte iko cima oko toga.

kad god ga vidim odaje mi utisak nekoga kome su Kraus i Dokins najbolji drugari i da je od te fele naučničkih rok zvezda koje za dva koplja nadmašuju prosečnog lekara po ubeđenosti u svoje polu-božansko poreklo i moći.

 

mislim, da se razumemo, ništa od ovoga ne znači da Kosmos ne može da bude super serija. overiću i ja ovih dana ako stignem.

Тајсон је свашта преживео као студент. Иначе приватно је мање сујетан него хирург специјалиста из србистанске провинције.

Edited by porucnik vasic
Link to comment

 u stvari, setio sam se kad sam ga uzeo na zub. bio je kod Bila Mara u emisiji i delovao je prilično prepotentno i sveznalački govoreći o svakoj živoj temi, a pritom su mu komentari bili tipa: pa znalo se da NSA radi sve to što radi, šta se uopšte iko cima oko toga.

 

гледао сам и његов интервју на verge-у о космосу и ту има тих "ја све знам" испада, али посебан бљув је - "знате мени као научнику не би сметало да нека друга земља у будућности постане водећа у науци, али као американац, знате, америка је до сад водила свет у свему, измислили смо све, измислили смо радио, било је ту неких италијана, али ми смо га применили"

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...