Jump to content
IGNORED

novi kosmos


Skyhighatrist

Recommended Posts

Koji to? jel oni što veruju da je bog stvoritelj, pa je ovo blasfemična serija

 

је л' није ватикан био пре пар година у фазону - "ок, био је биг бенг, то вам признајемо, али биг бенг је изазвао бог"

Link to comment
  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dionysos

    14

  • Lrd

    13

  • Weenie Pooh

    8

  • porucnik vasic

    8

Koji to? jel oni što veruju da je bog stvoritelj, pa je ovo blasfemična serija, ili dokoni koji se razumeju u sve i svašta pa im nije dovoljno realna serija?

 

Meni su obe kategorije podjednako iritantne.

 

Pa ti prvi, ali i oni "naučnici" što kažu, "dobro, ovo je samo jedno mišljenje, treba da se čuje i druga strana". Glava me boli od takvih.

Link to comment

To nije do naučnika nego do medija, koji su navikli da ne zauzimaju stav ni o čemu, pa onda dovedu jednog što kaže da je zemlja okrugla i jednog što misli da je ploča na slonovskim leđima. A ko je u pravu - odlučite sami <_<

 

Bio je nedavno Bill Nye u takvom "duelu" sa nekim kretenom kreacionistom, nisam mogao da gledam ali sam naknadno video transparente koje je nosila publika, neverovatni su. Sve u stilu "Ako nema boga, kako objašnjavaš lepotu zalaska sunca?!"

 

Ili što bi Bill O'Reilly rekao - "Tide goes in, tide goes out, you can't explain that."

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

ма то је све део процеса, религиозних људи ће увек бити и то је сасвим разумљиво и ок, али веровање у ноу, раздвајање мора, рвања са богом и сличне глупости ће изумрети релативно брзо... рекао бих да је код великог броја заступника тих теза већ сада у питању дефанзивни механизам, као последица одрастања и формирања карактера уз такво учење, и ту је типично одбијање да се уопште и размисли о било каквом аргументу, уколико контрира ономе у што верују

Edited by Dionysos
Link to comment

Ovaj klip sa O'Rajlijem, JEE-BOO-TEE! I ovaj "ateista" je idiot takođe. A uopšte mi nije jasno šta je Naj hteo u debati sa ovim likom? Svi ti kreacionistički frikovi prate ove stvari samo da bi potvrdili unapred utvrđen stav, a bukvalno ignorišu sve što se kosi sa tim. Osim toga, vrlo su osetljivi i lako se ljute i apsolutno veruju da se nešto "ne sme", ili ako se citira...nešto, šta god, da je to kraj svake rasprave. Jezivo.

 

 

ма то је све део процеса, религиозних људи ће увек бити и то је сасвим разумљиво и ок, али веровање у ноу, раздвајање мора, рвања са богом и сличне глупости ће изумрети релативно брзо... рекао бих да је код великог броја заступника тих теза већ сада у питању дефанзивни механизам, као последица одрастања и формирања карактера уз такво учење, и ту је типично одбијање да се уопште и размисли о било каквом аргументу, уколико контрира ономе у што верују

 

Voleo bih da je tako, ali sam primetio kod nas da su počeli da se pojavljuju pravoslavni "naučnici". Ima čak i sajt. šestodnev valjda, autentični američki kreacionistički fanatizam, a svi od reda "pravoslavci". Uuuužass. 

Link to comment

Tih pseudonaučnika će uvek biti sve dok su mediji spremni da ih tretiraju kao relevantne. Čak je lakše i da dobiješ svojih 5 minuta slave ako tvrdiš nešto nenormalno nego ako se slažeš sa onim što preostalih 99% pričaju.

 

A O'Reilly je kreten težak, uz to što je đubre. Uopšte ne isključujem mogućnost da on stvarno ne zna kako funkcionišu plima i oseka, tj. da misli da je to "neobjašnjivo" i da deca u osnovnoj školi uče "samo teorije" o tome :D

Link to comment

 

Voleo bih da je tako, ali sam primetio kod nas da su počeli da se pojavljuju pravoslavni "naučnici". Ima čak i sajt. šestodnev valjda, autentični američki kreacionistički fanatizam, a svi od reda "pravoslavci". Uuuužass. 

offtopic:

Ja sam sa jednom takvom osobom, pravoslavne orijentacije sedela u kancelariji, pre jedno 7-8 godina. Au, to je bilo iskustvo koje trenira živce. Još sam se ja trudila da izbegavam takve rasprave, ali mislim da je ona bila u misiji da preobrati nas posrnule.

Jednom me je, valjda od očaja, što ne hajem za njeno propovedanje pitala zašto ne verujem, odgovorila sam joj,"kada su nam u 7. razredu prikazali jedan od onih edukativnih filmova na času biologije o genetici i kada sam prvi put videla spiralu DNK, tada sam shvatila sam da nema Boga, eto". Posle toga je dugo zurila u mene , da sam se skoro uplašila, i onda je konačno ućutala.  :naughty:

Edited by Arkadija
Link to comment

Pa i nije ti neki argument bio, ima koliko hoćeš naučnika (i molekularnih biologa, čini mi se) koji su ujedno i vernici. Možda i najiritantnija stvar u celom tom američkom antidarvinističkom pokretu je što stvara percepciju da svako ko ide u crkvu obavezno misli da je evolucija laž, da je Zemlja stara 4,000 godina, i da su fosile dinosaurusa verovatno podmetnuli Slobodni zidari... Posle svi budu zbunjeni kad se ispostavi da novi Papa nije neki fundamentalista, otkud sad to.

Link to comment

Znam da nije nikakav argument, već je to bio očaj sa moje strane da me ostavi na miru. A poznato je da ih DNK najviše nervira  :D

Edited by Arkadija
Link to comment

Занима ме од вас што на овом топићу жустро дискутујете колико има диплому из физике. Радозналост чиста ништа више.

Link to comment

Tja, ipak i nije nešto ovaj Cosmos. Mada, ja sam redovno gledao svašta od tih naučnih dokumentaraca, pa sam oguglao. Vidim da se The Universe nastavio, to mi je mnogo bolje od Cosmosa (Cosmos smatram više nekim uvodom u celu priču nego bilo čim drugim).

Link to comment

Космос нови и стари не могу у исту речеиницу са прве четири сезоне Универзума. Једноставно немају  квалитет.

Edited by porucnik vasic
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...