Jump to content
IGNORED

novi kosmos


Skyhighatrist

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dionysos

    14

  • Lrd

    13

  • Weenie Pooh

    8

  • porucnik vasic

    8

Meni stvarno sve to njegovo sa nabijanjem astronomije gde je nebitno deluje kao showbiz fora. Kao predstavljanje astronoma laicima, eto, on zna o svemiru, pa nas ispravlja jer je pametan. 

 

Pa to mu je posao, popularizacija nauke, i čovek ga IMO dosta efektno radi. A to što ljudima deluje prepotentno kad demonstrira da zna više od većine nas na neku temu, koga boli uvo. Doveo si astrofizičara u emisiju, o čemu bi hteo da priča, o tome ko je šta obukao na crvenom tepihu, ko se ugojio a ko smršao?

 

U tom poslu manje nadrkočeno deluje npr. meni omiljena Cara Santa Maria:

IMG_4205.JPG?format=1000w

Link to comment

Meni stvarno sve to njegovo sa nabijanjem astronomije gde je nebitno deluje kao showbiz fora. Kao predstavljanje astronoma laicima, eto, on zna o svemiru, pa nas ispravlja jer je pametan. 

Ti linkovi koji su okačeni uglavnom i jesu showbiz emisije, ko uopšte uzima za ozbiljno te "Late Night with..." emisije, humor i štosevi koji valjda nikom živom nisu smešni osim houstu i publici koja se smeje na dugme. <_< Evo nešto malo ozbiljnije od njega:

 

Edited by Time Crisis
Link to comment

није ствар да ли је у праву или не, већ - кога брига... рецимо, ја се бавим програмирањем, али ми не пада на памет да смарам људе како је нереално да хју џекмен ухакује владин сајт за 60 секунди, док му баја држи пиштољ прислоњен на главу и риба пуши, зато ми то тајсоново исправљање небитних детаља делује као видите ме ја сам астрофизичар, ја знам ствари, али та два клипа су само прво што ми је пало на памет, има гомила таквих где, барем мени делује, као да покушава да стави свима до знања ко је он и чиме се бави... мени је то иритантно

 

а и то за камерона, много бољи ми је био одговор камерона на његову примедбу - титаник је зарадио х милијарди долара, колико конташ да би додатно зарадили да смо звезде приказали како треба.. а камерон је послао лика њему кад су издавали неко специјално издање за 10 година од снимања

 

http://youtu.be/8B6jSfRuptY

karikiras i vadis iz konteksta. covek je apsolutna carina i to za titanik i kameruna je pomenuo u sasvim drugom kontekstu jer je temu priblizavao publici koja nije strucnog profila.

evo koga ne mrzi da poslusa celu tribinu

 

https://www.youtube.com/watch?v=CAD25s53wmE

 

carina

Link to comment

Da ne gledam post izborno brojanje glasova SNS-a, odgledala sam Novi Kosmos. Super je i interesantno i pristupačno širokim masama i vizuelo je lepo, ne razumem zašto kukate. Ja se Saganovog Kosmosa sećam kroz gustu maglu, znam da mi je to tada bilo nešto najbolje  na tv-u, uz Klarkove Misterije sveta. 

Porediti seriju od pre 35 godina sa ovim danas je gotovo nepristojno.

Sve se promenilo, nauka je napredovala, vizuelni mediji su se promenili i publika je danas drugačija.

Link to comment

Meni je Tajson kul. Kapiram i zasto nekog nervira, ali on, Michio, Brian Cox, i u nekoj mjeri Cara Santa Maria su showbiz mainstream naucnici i po meni apsolutno imaju ulogu i drago mi je sto i takvi ljudi imaju neku popularnost. 

 

Kad ide Cosmos na NatGeo ili gdje vec ide?

Link to comment

Meni je Tajson kul. Kapiram i zasto nekog nervira, ali on, Michio, Brian Cox, i u nekoj mjeri Cara Santa Maria su showbiz mainstream naucnici i po meni apsolutno imaju ulogu i drago mi je sto i takvi ljudi imaju neku popularnost. 

 

Kad ide Cosmos na NatGeo ili gdje vec ide?

Bio je od 20:50 na NatGeo i Foxu, bez reklama

Link to comment

Meni je Tajson kul. Kapiram i zasto nekog nervira, ali on, Michio, Brian Cox, i u nekoj mjeri Cara Santa Maria su showbiz mainstream naucnici i po meni apsolutno imaju ulogu i drago mi je sto i takvi ljudi imaju neku popularnost. 

 

A Fiorella? :naughty:

 

F0073WEB.jpg

Link to comment

Faca je puder/ravnajući sloj, pogledaj ruke.

 

Meni deGrase prenaglašen, ali sam malko, inače skroz cool. Ja se sramim priznati ali kosmos sa Saganom nisam gledao :blush: , imam knjigu doduše. Sviđa mi se ovaj nov.

Link to comment

:lolol: :lolol:

 

Nego. Sledio danas neki link i vidim da čak postoji debata oko ove serije u Americi i da se jedan sloj ljudi bukvalno skandalizuje. Jebote, neverovatno na šta smo spali u 21. veku. 

 

Sva sreća pa se to još nije toliko zapatilo kod nas. 

Link to comment

:lolol: :lolol:

 

Nego. Sledio danas neki link i vidim da čak postoji debata oko ove serije u Americi i da se jedan sloj ljudi bukvalno skandalizuje. Jebote, neverovatno na šta smo spali u 21. veku. 

 

Sva sreća pa se to još nije toliko zapatilo kod nas. 

 

Koji to? jel oni što veruju da je bog stvoritelj, pa je ovo blasfemična serija, ili dokoni koji se razumeju u sve i svašta pa im nije dovoljno realna serija?

 

Meni su obe kategorije podjednako iritantne.

Link to comment

Koji to? jel oni što veruju da je bog stvoritelj, pa je ovo blasfemična serija, ili dokoni koji se razumeju u sve i svašta pa im nije dovoljno realna serija?

 

Meni su obe kategorije podjednako iritantne.

 

Pa i nije realno, mislim ono... kad stoji na ivici vremena i pukne veliki prasak a njemu se sam malo zatalasa sako, mislim stvarno, jeftini su im efekti...

 

edit:

:fantom:

 

:lolol:

Edited by Vapad
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...