Jump to content
IGNORED

novi kosmos


Skyhighatrist

Recommended Posts

  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Dionysos

    14

  • Lrd

    13

  • Weenie Pooh

    8

  • porucnik vasic

    8

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Pogledao prvu epizodu Kosmosa, štaznam, nešto me ne privlači da gledam dalje. Production values su prilično visoke, ali me milion malih i suštinski nebitnih detalja nervira:

 

- Pojas asteroida zgusnut kao u Star Wars, Neilov "brod" sve krivuda da se ne bi slučajno skucao u neki :isuse:

 

- Zvučni efekti leta kroz svemir, uz sve Doplerov efekat njiiiijUŠŠŠŠfiiiii :isuse:

 

- Giordano Bruno i njegov italijanski akcenat "What-a fool I-a was-a, mamma mia!" :isuse:

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

у једној су џона мичела приказали као црнца зато што нема његових слика, а неко га је једном описао да има тамнију пут  :lolol:

Link to comment
  • 5 months later...
  • 1 month later...

Napomena: nisam gledao stari Cosmos, samo citao knjigu koja je btw verovatno najdrazi poklon koji sam dobio u zivotu.

 

Gledam ovaj novi Cosmos, slabasan pocetak al onda ide sve vise u naucne detalje sto mi se svidja. Upravo odgledah 5. epizodu (o svetlosti) i potpuno sam odusevljen. Jedan veliki plus je sto sve pokusava da se prikaze preko prakticnih eksperimenata i pametnih ljudi koji question everything. Ne znam kako je za decicu, al ja pozeleo da se vratim svojim snovima i krenem ka nauci, ono odmah :(

Link to comment

Stari Kosmos je poezija. Novom sam dao sansu samo zbog starog. Pogledao prvu epizodu, video 1 katastroflano losu kopiju starog Kosmosa u fensi novoj oblandi, i odlucio da meni takva budalastina ne treba. Bolje mi je da gubim vreme na Big Beng Tiori. Bar se slatko ismejem...

 

Ali dobro, ja sam se (izmedju ostalog) zbog Sagana svojevremeno obreo na Katedri za Astronomiju MFa. Ko zna, mozda nekog danasnjeg klinca Tajson napali...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...