Jump to content
Singer

Beograd na vodi ponovo medj' Srbima

Recommended Posts

slepa živana

hvala lepo, ostaće nam dovoljno spomenika.

slažem se sa bertijem, da poravnaju i oboje u zeleno. zna se ko, sa svojih 10 prsta.

zorglub
9 hours ago, Anonymous said:

Ova katastrofalna Hitlerova rugoba iz Beča je namerno ostavljena, iako je sagrađena u parku u kom je Mocart priređivao koncerte svojevremeno.

Mislim da ih ima dve, po sećanju.

Mislim da ih ima više, pa jedna je Haus des Meeres. Takođe, lepota je subjektivna, meni su flak tornjevi super, tj. kao podsećanje na WWII.

namenski
Posted (edited)
1 hour ago, zorglub said:

Mislim da ih ima više, pa jedna je Haus des Meeres. Takođe, lepota je subjektivna, meni su flak tornjevi super, tj. kao podsećanje na WWII.

+1

Lepotatm i ukusi na stranu, kao podsecanje na WW2 svakako:

Od Normandije:

german-bunkers-normandy.jpg

Preko obale Biskajskog zaliva:

U-boat-base-today.jpg

Do samog srca, Nirnberga:

Nuremberg-Stadium.jpg

Nuremberg-Stadium02.jpg

Nuremberg-Stadium03.jpg

A i zato sto su ta nemacka Die Beste :D cudovista tako solidno gradjena da bi ih, cak i danas, bilo skoro pa nemoguce - u svakom slucaju stravicno skupo - rusiti...

Edited by namenski

palikaris
12 hours ago, Anonymous said:

Sve tačno, na žalost. 

flakturm-3-Augarten.jpg

Ova katastrofalna Hitlerova rugoba iz Beča je namerno ostavljena, iako je sagrađena u parku u kom je Mocart priređivao koncerte svojevremeno.

Mislim da ih ima dve, po sećanju.

Milsim da nije bas namerno ostavljena, nego su to armiranobetonski zidovi debeli 3,5 metra, i nemoguce je srusiti to cudo. Plus su svi (ima ih 3 ili 4 cini mi se) napravljeni u sred grada, pa i da se sruse nekim miniranjem to bi znacilo rusenje ili ozbiljno ostecivanje svega okolo, ako je uopste moguce i minirati tako debele zidove.

Nasao sam neki tekst o njima:

https://www.atlasobscura.com/places/flak-towers

zorglub

Ukoliko se dobro sećam, Sovjeti su u Berlinu jednostavno odustali od rušenja nekih i od šuta preostalog od okolnih ruševina napravili brdašca, mnogo im lakše bilo da ih zatrpaju :laugh:.

To Švabo kad napravi...

Delija67

Svabo napravio i ovo i niko se nije setio da rusi.

gospa buba

pa nije chovek tica.

ZeeGerman

Bukagije,odelo na poprecne pruge + obican čekić od 1 kg i dovoljan broj pametnjakovića u takvom outfit-u resavaju problem bez velike buke...a ima ih potencijalnih u ovom provizorijumu gde zivimo gotovo neograniceno.Nema druge.

Shan Jan

Ja bih to napunio ponovo topovima i onda za praznike ispaljivao vatromet odatle. 

Time Crisis

Stanje redovno :fantom: