Jump to content
IGNORED

Ne možeš ugaziti u isti film dvaput...


Turnbull

Recommended Posts

 

Isto, ali nekako na suprotnu stranu važi i za Prljavog Harija, pre svega prvi film, koji je stvarno užasna right-wing propaganda, što ja nisam primećivao iz raznih razloga, između ostalog i zato što kad smo bili klinci ništa nalik na takvu političku polemiku nije postajalo kod nas (a pored toga smo i bili klinci). Stvar koja mi danas izgleda najkomičnije je onaj negativac, oko koga se nisu potrudili čak ni ada ima neki koliko-toliko ubedljiv psihološki profil, nego je melanž svega i svačega - multi-psihopata. Puca na ljude sa zgrade, kidnapuje devojke, sve radnje radi. Eto što je vruć...

 

 

jeste, slazem se. sajko je trebao da odluci i izabere 1 tip zlocina, dok hari nije trebo da ga juri da ga ubije, vec da sedne sa njim za sto i lepo se o svemu dogovore.

 

 

 

:lolol:

 

Daj bre, Miraleme, negativac je kolaž bar deset različitih likova, uz to je takav da nema nikakvog društvenog konkteksta, nego tako, zao što je zao. Još ga puštaju na slobodu iz tehničkih razloga, ma paz da ne. Mislim, right-wing paranoia. A u to vreme imaš film koji se mnogo ozbiljnije bavi podbačajima pravde, uz tozasnovan na istinitam događajima, i gle, problem nije u liberalnim sudijama koji se ne raznežuju nad psihopatama, nego u policijskoj korupciji i povezanosti policije i organizovanog kriminala.

 

serpicocolhead_02.jpg

Link to comment
  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    36

  • Прслин

    19

  • ToniAdams

    18

  • hoffnung

    12

meni je ko klincu cast pricijevih ostavio dojam superkul filma.

onda ga pre neku god odgledao na teveu, i jedva sam ga zavrsio. 

nikolson ko da je bio na koksu sve vreme, neke nebulozne situacije, glupavi dijalozi.

cak ni megahawt ketlin tarner in her prime nije pomogla.

 

i tija pogledam verovatno jednom godisnje (nekako uvek naletim na tv) i i dalje mi je to sjajan decji film za odrasle.

jedino sto ko klinac nisam kuzio da je to film o hristu :fantom:

 

 

+1 za I-tija, prosto odličan filma. Mada nisam baš siguran za tog Hrista.

 

Ja mislim da je film prosto o broken home i klincu bez oca.

Edited by Syme
Link to comment

"Срећом те је чика Милијус крипто комуниста па је спасао чика Харија из чељусти неваљалог чика Дон Зигелхајловог неонацизма", Славој Жижек (8).

Link to comment

Prasline, smaraš neopevano. Hoćeš fajt, a za njega nema baš nikakvog povoda. Evo recimo, mogao si da kažeš da je drugi deo pokušaj jednog konezrvativca (iliti zen-anarhistetm) da se distancira od fašova, odnosno jedna imanentna desničarska kritika desnih skretanja. Ali ne, važnije ti je se obračunavaš sa avetima Marksa i Žižeka.

 

Ajd priloži nešto on-topic, vi'š da ti slabo idu ove ideološke provokacije.

Edited by Syme
Link to comment

+1 za I-tija, prosto odličan filma. Mada nisam baš siguran za tog Hrista.

maleni mucenik dolazi niotkud, cini cuda, leci i tako se zrtvuje, umire, potom ozivljava i ide na nebo. 

imas i onu scenu sa dodirom prsta istovetnu slajbi u sikstinskoj kapeli, imas najezdu zaba. ima jos milijun referenci, moracu ga opet odgledati i biljeziti.

Link to comment

Da, da, stoji, posebno ovo za sikstinsku kapelu. A opet, nekako ne mislim da je religijska parabola, radije da koristi religijsku simboliku u neke druge svrhe. Ali možda si u pravu. Možda bih i ja mogao ponovo da pogledam film sa tim na pameti.

Link to comment

 Meni je u stvari iznenađenje uvek kad pogledam kako dobri stari filmovi nisu ostarili i ne izgledaju naivno ni danas. Brzo zastarevaju filmovi oduševljeni aktuelnim zvrckalicama i efektima, koji vrlo brzo potaju smešni i prevaziđeni.

 

Pogledaj na primer već pominjani The Thing - efekti koji su im bili na raspolaganju su smešni u poređenju sa današnjim, pa opet, meni film uopšte ne izgleda naivno.

Heh, juče se pričalo o The Thing-u, i hop, sinoć na TV-u, i odgledah ga ponovo, i meni je i dalje super baš...i bez svih današnjih džidža bidža.

Link to comment

@Симе

 

:huh:  

 

Ma, нећу фајт, откуд ти то, баш сам у фазону да се дружим а не свађам. Морам мало да поведем рачуна о начину на који пишем постове, већ пар дана за редом очигледно шаљем потпуно погрешне сигнале јер се претерано херметично (или потпуно погрешно) изражавам.

 

Дакле, мислио сам да сам рекао управо то што и ти - да је и малом детету јасно да је наставак снимљен како би аутори доказали да су оптужбе о том наводном екстремном десничарству неосноване и да Прљави Хари није никакав фаш већ да је снажан појединац који не прихвата неспособност система него се сам бори за правду, што стоји и за Серпика.

 

А Жижек ми је бескрајно симпатичан, не знам зашто мислиш да њега и Маркса стављам у усту раван: њему филм када се свиди, он на трепавицама дуби да би га сместио у свој систем вредности и то је мени јако шармантно, плус што све то ради на начин на који ради. Дакле, за мене је он позитивац.

 

Ово за Спилберга: он је ур Ејншт Ејлиенс идеолог, није И-ти једини ексцес.

 

И, да допринесем теми: целог Кјубрика сам са 16 година доживљавао као озбиљног режисера, али сам га опет гледао са 20 и мислим да је празни, импотентни позер и са њим би се већ и шибао, нарочито што је мртав па не може да узврати.

Edited by Праслин
Link to comment

Далеко је ФМЏ од савршеног, али га готивим без обзира на мане од којих је прва да су у питању два филма. Има и боље од тога, на пример Килинг.

 

Да сам за остало у праву имам три доказа. Доказ А је Одисеја, доказ Б је Бари Линдон, а доказ В је Паклена поморанџа. 

Link to comment

E, aj da ne pretvaram ovaj topik u režiserometriju. Ako ne grešim već ima topik pro et contra Kjubrika, pa se tamo šibajte.

 

Ovo je lična tema o tome kako se menjao naš doživljaj nekih filmova.

Link to comment

Далеко је ФМЏ од савршеног, али га готивим без обзира на мане од којих је прва да су у питању два филма. Има и боље од тога, на пример Килинг.

 

Да сам за остало у праву имам три доказа. Доказ А је Одисеја, доказ Б је Бари Линдон, а доказ В је Паклена поморанџа. 

 

hm,. "Bari Lindon" mi je najdrazi film  vizuelno savrsena oda eposi baroka, pikarska dramska struktura. ja se vec desetak godina nadam da cu imati prilike da u svom zivotu gledam nesto sto ce moci makar da se priblizi savrsenstvu Barija Lindona, ali uzaman.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...