Jump to content
IGNORED

Ne možeš ugaziti u isti film dvaput...


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 184
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    36

  • Прслин

    19

  • ToniAdams

    18

  • hoffnung

    12

То са "Француском везом" ме подсетило на остале филмове са првих Фестова, који су ђутуре имали култни статус, нарочито они који годинама нису били откупљени за приказивање, а после кад сам их видео били су, како који, ал' углавном мнњњ.

 

Најгоре су прошли "Голи у седлу" (Easy rider) који су од првог негледања до потоњег гледања изгубили 90%. Нешто је другачија прича са "Јагодама и крви" (Strawberry statement), на који сам се био стравично попалио, пре свега због музике (CSNY, што по мађарски читамо као чњ, и Тандрклеп Њумен), па онда због целе оне иконографије студентског протеста. Нешто ме био поколебао Тиркетов (ваљда) чланак у НИНу, да је то отприлике на делу холивудско препакивање и препродаја револуције. Много касније, било ми је јако чудно што је тај филм практично непознат, на интернету сам једва налазио да се негде спомиње, и на једвите јаде нашао да га скинем. И онда, хм, да, јесте то препаковано и из треће руке, и лакирано и чист агитпроп. Што сам можда тада тражио и добио, касније ми се укус драстично променио. Музика и даље добра, амбалажа изазива тек нешто носталгије али не и оно одушевљење (посебно што сам то све после видео изблиза, и видео колико је све то гладац јадац) а филм све скупа мњњњ са великим Ж.

 

пјафрж: могао сам све те брљотке да приметим и пре него што сам кликнуо на пошту.

Edited by расејан
Link to comment

То са "Француском везом" ме подсетило на остале филмове са првих Фестова, који су ђутуре имали култни статус, нарочито они који годинама нису били откупљени за приказивање, а после кад сам их видео били су, како који, ал' углавном мнњњ.

 

Најгоре су прошли "Голи у седлу" (Easy rider) који је од првог негледања до потоњег гледања изгубио 90%. Нешто је другачија прича са "Јагодама и крви" (Strawberry statement), на који сам се био стравично попалио, пре свега због музике (CSNY, што по мађарски читамо као чњ, и Тандрклеп Њумен), па онда због целе оне иконографије студентског протеста. Нешто ме био поколебао Тиркетов (ваљда) чланак у НИНу, да је то отприлике на делу Холивудско препакивање и препродаја револуције. Много касније, било ми је јако чудно што је тај филм практично непознат, на интернету сам једва налазио да се негде спомиње, и на једвите јаде нашао да га скинем. И онда, хм, да, јесте то препаковано и из треће руке, и лакирано и чист агитпроп. Што сам можда тада тражио и добио, касније ми се укус драстично променио. Музика и даље добра, амбалажа изазива тек нешто носталгије али не и оно одушевљење (посебно што сам то све после видео изблиза, и видео колико је све то гладац јадац) а филм све скупа мњњњ са великим Ж.

strawberry statement je bio jedan od omiljenih filmova druga tita u poznom periodu. to je svedocio onaj njegov muceni kino-operater.

 

 

Sent from Bender's iPad using Tapatalk

Link to comment

izgleda da je simetov vapaj ostao neuslišen. da jeste, topik bi bio kraći za dve strane.

 

rasejan me podsetio na film koji je pregazilo vreme. u mojim očima. studetski bunt u USA. otprilike isto mislim kao i on. drugi, iz istog doba, antonioniev zabriski point. pre par meseci sam ih gledao, onda su bili wow filmovi,  samo sleganje ramenima. izi rajder mi se i dalje dopada. jedino sam se iznenadio koliko je nikolson bio mlad.

 

takođe, drastična promena mišljenja na gore je i za monti pajtonovsko traženje svetog grala. nekad, kada je serija bila u fazonu cepao sam se od smeha, sada, totalno mi glupo sve skupa. otprilike kao i kliz u folti pansionu.

 

sada, ja sam mator čovek sa dugim stažom. neki filmovi iz mladosti oni američki, britanski francuski klasici, i dalje mi se dopadaju. ne mislim da ih je pregazio vreme. recimo džems din ili sjaj u travi, žil i džim. neki, malkice kasnije snimani, džeremi i oda bili džou još izvuku i osmeh.

Edited by djordje geprat
Link to comment
  • 2 weeks later...

poceo sam da gledam seriju filmova: 'supermen.' dosao sam do drugog dela. ovo se prikazivalo kada sam ja bio mali, i svakog prvog januara posle nove godine. mislim da su bili jutarnji casovi. znam da sam jedva cekao da se probudim zbog toga. naravno, efekti su prevazidjeni, u poredjenju sa danasnjim filmovima, ali je humor neizostavni momenat koji kao mali nisam razumeo. kao mali sam bio odusevljen supemenom, i to kako spasava ljude, i bori se protiv zlik nepravednika, a sada mi je slika mnogo jasnija, pa, i taj humor. u jednom momentu nastaje haos kada se zavrsava drugi deo. borba izmedju njih troje i supermena je.. wow.. zapravo uopste me nije bio blam, stavise, razmisljao sam kako su se zapravo jednostavno radile neke scene, zvukovi i sve ostalo, a scena je prilicno bogata radnjom. tako da, preporucujem ako ste zaboravili na ovaj film. na internetu ima sve cetiri verzije, i dobrog su kvaliteta. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...