Jump to content
IGNORED

Madrid & Lisabon


Mil@n

Recommended Posts

probaj ovo...nisam proveravao za te destinacije

 

a sto ne iznajmite auto :) cenim da nije mnogo skuplje od tog voza...a lepo je

Edited by MancMellow
Link to comment

probaj ovo...nisam proveravao za te destinacije

 

a sto ne iznajmite auto :) cenim da nije mnogo skuplje od tog voza...a lepo je

Koje ovo? :unsure: :D

 

Ja bih da idem na odmor i da ne brinem o automobilu ;)

Link to comment

Super, hvala za sajt - nasla sam cene. Prava sitnica, 95dolara po smeru. Avion je jeftiniji ali je i vece cimanje. Autom preko 3h po smeru. Razmislicu jos..

Link to comment
  • 2 months later...

Sto je fin ovaj park Capricho :) Izgoreh danas, sunce przi kao nenormalno.

 

Imate preporuku za neki opaki sladoled u Madridu? Moze i za neku klopu :)

Link to comment

Najbolji sladoled u Madridu mozes naci na sledecim mestima...

 

Mistura (Calle Augusto Figueroa, 5)

Labonata (Plaza de Chueca, 8)

Giuseppe Ricci (Calle de Las Huertas, 9)

Los Alpes (Calle del Arcipreste de Hita, 6)

Kalúa Helado Artesanal (Calle Fuencarral, 131)

Heladerías La Romana (Paseo de la Habana, 27)

Palazzo (Plaza de la Puerta del Sol, 11)

 

A ukoliko te zanimaju cokolade, churro, keksici i ostali slatkisi...

 

Cacao Sampaka (Orellana, 4)

Chocolate Organiko (Calle de la Cárcel Vieja, 7)

Chocolatería San Ginés (Pasadizo San Ginés, 5)

Moulin Chocolat (Calle de Alcalá, 77)

Fantasía de Chocolate (Calle Ibiza 28)

La Mallorquina (Calle Mayor, 2)

Chocolat Madrid (Calle de Santa María, 30)

Link to comment

Najsladje hvala keksi, probali smo danas Labonatu i sladoled je bio mmmmmmm. Uopste je taj ~sakriveni trg Chueca super mesto za kuliranje.

Upisah i ostale u mapu, bice probani i neki od ostalih, imam dovoljno dana da menjam svakog dana drugi :)

Link to comment

Jbt, sad razmisljam koga na fejsu da kontaktiram za churrose u Madridu, a keksara ovde vec ostavio upute. Odoh 3. maja na desetak dana, mozda i dve nedelje. Gledacu da obogatim malo topic po povratku.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Probah i ja Labonatu, dobar sladoled, nema sta. Lesnik bio mnogo bolji od kafe, doduse. Sinoc blejim po nekim radnjama, udjem u neku bas malu prodavnicu patika, kad tamo pjevach Laka i sestra mu. Budalastina.

 

Danas proveo celo predvece i vece u Malasanji. To i vazi za najzabavniji deo Madrida, cini mi se opravdano. Lepe ulice, trgici, barovi, kafane, a atmosfera tesko da moze biti opustenija (ko zna, podseca po tome na Graciju u Barseloni). Malasanja fizicki cini jednu celinu sa Chuecom, makar se meni nevelikom poznavaocu grada to tako ucinilo. Ovih dana treba da skoknem do mesta zvanog Matadero Madrid, sto je valjda bivsa klanica koja je sad pretvorena u, a sta drugo, umetnicki centar. 

 

Neki trgic u Malasanji danas u prilogu.

IMG_20150505_202054.jpg

Link to comment

Najbolji sladoled u Madridu mozes naci na sledecim mestima...

 

Mistura (Calle Augusto Figueroa, 5)

Labonata (Plaza de Chueca, 8)

Palazzo (Plaza de la Puerta del Sol, 11)

 

Moulin Chocolat (Calle de Alcalá, 77)

^_^ ^_^

Nema druge, moracu da te cimam i za neko sledece dalje putovanje (verovatno Berlin) -_-

 

Probala sam samo ova tri sladoleda sa keksijeve liste, definitivno je naj bio Labonata, pa smo se tamo vratili jos koji put. Imali su neke neobicne kombinacije, a mene je odusevilo kada sam videla da imaju sladoled sa likerom "43" koji mnogo volim.

 

"Moulin Chocolat" = raj. Zbog eklera sa lesnikom i tim necim sa malinama i kremom od cokolade i malina ne bih imala problema da se ugojim :lol:

 

"La Mallorquina" je previse posecena, prosto te ne vuce da sednes tamo te to nismo ni uradili, ali smo se zato u Moulin vratili vise puta, da ne pricam da sam posle vukla jedan paketic sa sobom u avionu.

 

Sto se tice churrosa, prve koje sam jela u zivotu su bili na Coney islandu na setalistu i ti mi se urezase u secanje a kao da ovi madridski nisu isti. Verovatno je ono tamo bila losa kopija, no bilo mi je ukusnije i lakse za stomak.

 

 

@Kampokei,

ako si jos uvek tamo, obavezno svrati u Moulin Chocolat (mada nemaju churrose) i u Telefonicu, trenutno su tu tri izlozbe a sve zanimljive, dz je ulaz tokom celog dana. U Mapfre fondaciji imas sjajan izbor iz muzeja Orsej (zaljubih se u dve slike tamo, novi licni favoriti), takodje je ulaz dz. Uopste sve mozes da posetis za dz u odredjenim delovima dana, ja nisam platila nista sem Palaca (a i tu mozes dz ako imas EU pasos).

MoulinChocolat_Samalinama.jpg

MoulinChocolat_Ekler.jpg

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Hvala na ovome, definitivno cu sutra ili prekosutra i do Mapfrea i do Moulina, vidim da su blizu. 

 

Grad mi je najlepsi predvece, tada po suncanom vremenu ima neko fenomenalno svetlo. Mislio sam da sam ne znam kakva umetnicka dusa, a kad sam to za svetlo rekao ovdasnjoj koleginici ona samo rekla "da, to svi kazu". 

Link to comment

Slazem se, i meni je najlepsi u to kasno popodne, a isti dozivljaj svetlosti sam imala i dole u Andaluziji. Generalno vise volim jutra, ali su njihova mnogo sanjiva, prosto kao da danu treba mnogo vremena da se razbudi i otera oblacice. :)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Ludilo vreme u Madridu, vec par dana je u osam uvece i dalje 30 stepeni (danas cak 32...). Bio do Moulin Chocolat i ono jesu najbolji ekleri koje sam ikada jeo (pogotovo onaj sa cokoladom i zlacanim kuglicama). Nisam stigao do Mapfre, mozda sutra. 

 

Danas blejanje po Parque del Oeste. To je park napravljen na mestu neuspelog frankistickog ustanka 1936. Ovo na slici je egipatski hram star oko dve hilajde godina, poklon Egipta Spaniji. Iza je Plaza España, ona crvenkasta palata se smatra najglamuroznijem zdanjem u periodu spanske izolacije posle rata (do 1957). 

 

Sinoc taj Matadero Madrid, bivsa klanica, a sada kulturni centar. Tu je nekih desetak kulturnih ustanova, ali je prostor ogroman i nije lako to popuniti. Ali svakako zabavno, dobra atmosfera. 

 

I dalje mi je omiljeno blejanje po Malasanji. Svako malo neki novi neotkriven trg, skver. Plan je da odem do bar-muzeja "Madrid me mata". To je mesto posveceno Movidi, sto je umetnicki uslovno receno pokret ciji je bogotac u tih 80-tih bio Almodovar, i pokret koji ja u neku ruku smatram madridskim ekvivalentom beogradskom novom talasu. Sve u svemu, sjajan grad, ali onako do srzi spanski, ili mozda cak kastiljanski.

 

 

 

 

DSC_0296.JPG

Link to comment

30 stepeni...hm, ja u hihonu ovih dana, vreme gore nego u nemackoj, juce sam tek video malo sunca. ali sve ostalo super, narocito hrana u ,,hobotnicarnicama''.

Link to comment

Ludilo vreme u Madridu, vec par dana je u osam uvece i dalje 30 stepeni (danas cak 32...). Bio do Moulin Chocolat i ono jesu najbolji ekleri koje sam ikada jeo (pogotovo onaj sa cokoladom i zlacanim kuglicama). Nisam stigao do Mapfre, mozda sutra.

 

Za mene je vreme u Spaniji zbilja ludilo, tj nisam prosto navikla na takav dnevni ritam. Prvi put kada sam bila, pre dve godine u septembru, u Sevilji prepodne onako fino, bilo mi je prijatno sto imam potkosulju da bi se oko 19h temperatura popela na 38C. Bila sam totalno sokirana a onda mi je prijatelj potvrdio da je to sasvim uobicajeno, pa sam sad za Madrid bila "pripremljena" :)

 

Meni su njihovi ekleri sa lesnikom najnaj ^_^

 

Sinoc taj Matadero Madrid, bivsa klanica, a sada kulturni centar. Tu je nekih desetak kulturnih ustanova, ali je prostor ogroman i nije lako to popuniti. Ali svakako zabavno, dobra atmosfera.

Nisam uopste cula za ovo do sad, ne secam se ni da sam videla u kom vodicu pominjanje iste. Za drugi put :)

 

Zaboravih prosli put, ako ti se jede tipicno madridsko jelo, "Cocido madrileño", odlicno mesto (maltene specijalizovano za to) je neki stari restoran "La Bola", 2min od Opere. Nije bas jeftinoca ali je jelo savrseno (ako volis kuvano jelo). Posecuju i lokalci i turisti. Rekli su mi da ne ocekujem bas ljubaznost osoblja ali ne mogu se pozaliti, sporazumeli smo se nekako. I naravno, kao i kod svih tih ~starinskih restorana, treba voditi racuna na vreme kad se sluze rucak i vecera, jer rade dvokratno. Mi smo otisli na rucak nesto pre 14h i mesto se fino popunilo do 15h, videla sam da neki i cekaju napolje u redu.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...