Jump to content
Takeshi

Radulović - "Dosta je bilo"

Recommended Posts

Takeshi

radulovic o mercedesu i vucicu:

O Mercedesovoj investiciji u Srbiju

U novembru mesecu imali smo u kabinetu PPV-a sastanak sa jednim od direktora Mercedesa u vezi sa njihovom saradnjom sa Ikarbusom. Pored PPV-a i direktora Mercedesa, sastanku su prisustvovali i nemački ambasador u Srbiji, ministar finansija, ja kao ministar privrede, Siniša Mali i par savetnika. Ono što je nedvosmisleno rečeno na tom sastanku je da Mercedes nije zainteresovan za investiranje u Srbiji. Ni za investiciju, ni za privatizaciju bilo koje firme u Srbiji, pa samim tim ni Ikarbusa ni FAP-a.

Car je go. Aleksandar Vučić nije dorastao poslu koji obavlja. Što i nije neka novina, jer sve od Zorana Đinđića ni jedan premijer koga smo imali, a bogam ni jedan PPV, nije bio dorastao poslu koji je obavljao. Aleksandar Vučić niti zna kakve su nam reforme potrebe, niti mu je u interesu da ih sprovede. Aleksandar Vučić ne želi nezavisne institucije sistema i nema nikakvo poštovanje za njih. One mu smetaju jer želi da donosi sve odluke sam iz svog kabineta. Na kraju krajeva on najbolje poznaje svoj narod, a i stručan je u mnogim oblastima. Recimo za akcije spašavanja ljudi zavejanih snegom uz zgodno prisutne kamere. Aleksandar Vučić drži medije pod kontrolom kabineta, da uređuje naslovne stranice tabloida, da odlučuje ko može da dođe na Utisak nedelje ili da li nam je potrebno Mentalno razgibavanje, jer su očigledno bitna poluga vlasti.

Prospero

fak, genocidaš srpskog radništva se još jednom drznuo da opauči po ppv-u i titanskoj borbi da se privuku strani investitori.

Dr Arslanagić

fak, genocidaš srpskog radništva se još jednom drznuo da opauči po ppv-u i titanskoj borbi da se privuku strani investitori.

postavlja se onda pitanje šta je tačno radio u takvoj vladi? kada je saznao da je PPV takav kakav jeste?

Аврам Гојић

postavlja se onda pitanje šta je tačno radio u takvoj vladi? kada je saznao da je PPV takav kakav jeste?

+1

Takeshi

pa to, malo je cudan ovoliki preokret kod radulovica. od trenutka kada je saznao da ispada iz igre, potpuno nov nastup.

deluje mi da su on i vucic imali vrlo neprijatan razgovor.

Prospero

mislim da je pisao o tome, od odsustva sa sednice vlade kad je donet zakon o porezu na neto zarade preko 60k. do one sednice SES pred ostavku.

progresija napuštanja vlasti...

Tresko

ah, herojstvo kao norma bivstvovanja u politici...

što bi morao imati integritet na "par ekselans nivou"? otišao je posle cca 6 meseci ministrovanja od kojih je bar pola proveo u vidljivom konfliktu sa vučićem, kabinetom i pojedinim strukturama (ne i sa vladom u celini, dačič je npr odbio da se posere po njemu posle ostavke), bez ijedne realne loše posledice po ekonomiju i politiku, uz pozitivnu posledicu da je raskrinkao vučićeve "reformske" poteze, uz detalje na koji se način donose ekonomske odluke.

pa hvala mu bar na tome.

Pa to....Niko nema, naročito u politici neki neprobojni integritet.

On je shvatio vrlo brzo, da je vodjenje nekog resora u državi mnogo drugačije od pisanja blogova i davanja saveta, naročito kad imaš posla sa bagrom koja je trenutno u Vladi. A video je izbliza ko je i kakav je PPV.

Onda je shvatio i da se neizbrisivo uflekao govnima kad je rešio da uopšte ulazi u bilo kakvu kombinaciju sa radikalima, pa je na kraju ušao u konflikt i pokušava da izvuče iz toga političku korist u vidu lične promocije kao pobunjenika, što je opet politički sasvim legitimno.

Što kažeš, nije napravio nikakvu štetu, jer u suštini ništa nije ni postigao. I ono što je pokušao, je onemogućeno(a i ko zna kakve bi rezultate postiglo, ja mislim negativne)

pacey defender

Pa videli smo šta je radio. Predložio je paket mera, nastojao da ih progura. Nije uspeo. Ja mu svakako ne mogu zameriti to što je ušao u vladu i pokušao da primeni neke svoje zamisli. 

Prospero

btw znam neku ekipu koja je pritekla u pomoć raduloviću da prikupi potpise. jednog dobrog nisam video. uglavnom 30+ bez jednog ozbilnog posla i/ili trenutno bez posla i sa diplomom nekog faksa. sns omladina zamalo, ali drugačije se nije moglo očekivati.

jbg, muke organizovanog potpisivanja, da su se prijavljivali samo funkcionalno pismeni i internet savvy likovi, skupio bi možda do 5k preko svoje net kampanje.

ovako, gacanje u blatu je datost.

pacey defender

btw znam neku ekipu koja je pritekla u pomoć raduloviću da prikupi potpise. jednog dobrog nisam video. uglavnom 30+ bez jednog ozbilnog posla i/ili trenutno bez posla i sa diplomom nekog faksa. sns omladina zamalo, ali drugačije se nije moglo očekivati.

Kako "sns omladina zamalo"?   Skupljati potpise za Radulovića, koji 100% ostaje ispod cenzusa, se poredi sa onim stranačkim botovima koji jurišaju na TENT?

Imati 30+ godina bez ijednog ozbiljnog posla u karijeri je poootpuno druga priča, u zavisnosti od toga da li skupljaš potpise za Radulovića ili si u omladini SNS.

Ravanelli

Kako "sns omladina zamalo"?   Skupljati potpise za Radulovića, koji 100% ostaje ispod cenzusa, se poredi sa onim stranačkim botovima koji jurišaju na TENT?

Imati 30+ godina bez ijednog ozbiljnog posla u karijeri je poootpuno druga priča, u zavisnosti od toga da li skupljaš potpise za Radulovića ili si u omladini SNS.

jeste omladina sns, jer i ti isto jurišaju na neke poslove, zato i ta druga rečenica. isti profil ljudi koji iz očaja ulaze u nekakav politički angažman.

ja recimo nikada ne bih dao potpis/glas likovima koje znam da su skupljali ptopise. uvek iza mene na faksu, kasnije ništa ozbiljno u radnom iskustvu i sada oni treba da dođu na mesto da se nešto pitaju?

jeste takva većina srbije, ali neću da perpetuiram to sranje

Edited by Ravanelli

Ted

Pa videli smo šta je radio. Predložio je paket mera, nastojao da ih progura. Nije uspeo. Ja mu svakako ne mogu zameriti to što je ušao u vladu i pokušao da primeni neke svoje zamisli.

mogao bi da mu zameriš iz prostog razloga što je njemu bilo poznato da neće moći ništa da uradi i pre no što je došao na funkciju. kako mu je bilo poznato kod koga u vladu ide i kakav je to kadar, zaista je zanimljivo čuti zašto je to uradio. barem meni bi bilo zanimljivo.

verovatno se i ti u životu ne upuštaš u rabote za koje znaš da ih nije moguće sprovesti. da li bi, kao Partizanovac otišao međ komšije sa pisanim predlogom da pevaju "volim ga, ko oka dva...."?

Edited by Ted

pacey defender

jeste omladina sns, jer i ti isto jurišaju na neke poslove, zato i ta druga rečenica. isti profil ljudi koji iz očaja ulaze u nekakav politički angažman

Koje poslove očekuju ljudi koji skupljaju potpise za Radulovića? Očekuju da posle izbora naplate angažman? 

Na KOJE poslove jurišaju? Neuporedivo sa SNS jurišnicima na javna preduzeća. Izvini, ali ovde mašiš ceo fudbal. 

pacey defender

mogao bi da mu zameriš iz prostog razloga što je njemu bilo poznato da neće moći ništa da uradi i pre no što je došao na funkciju. kako mu je bilo poznato kod koga u vladu ide i kakav je to kadar, zaista je zanimljivo čuti zašto je to uradio. barem meni bi bilo zanimljivo.

verovatno se i ti u životu ne upuštaš u rabote za koje znaš da ih nije moguće sprovesti. da li bi, kao Partizanovac otišao međ komšije sa pisanim predlogom da pevaju "volim ga, ko oka dva...."?

Njegov ulazak u vladu kao individualca je meni skroz ok. Rekao, ovo želim da uradim, dobio garancije da će biti sprovedeno. Kada je video da su ga lagali, izašao je iz priče.

Odnosno, moje mišljenje je da je poverovao da će uspeti da progura svoja rešenja. E sad, mi mu možemo zameriti što je poverovao Vučiću, ali to suštinski nije nikakva ozbiljna zamerka. Nije žrtvovao politiku koju je kandidovao™ (kao neki drugi koji su ulazili u vlast i momentalno promenili ploču). 

Recimo, Tasovac nije izašao ni sa kakvim predlogom promena u kulturi. O medijima da ne govorimo, tu se jednom izblamirao (prepiska sa Tijanićem) i onda odlučio da posao prepusti posao pomoćniku (o čijoj bi se neutralnosti imalo šta reći). 

Edited by pacey defender

Time Crisis

Pa sigurno mu neće skupljati neko ko je na poslu od 8 do 4 ili 5 popodne, jedino da uzme godišnji odmor da bi skupljao potpise :) Plus što je već pomenuto, biće ogroman uspeh ako pređe cenzus, a verovatno neće, teško da će tu biti nekih poslova za raspodelu.