Jump to content
IGNORED

Odnos prema "prevrtačima kontejnera"


J-♣

Recommended Posts

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    18

  • J-♣

    10

  • Miralem

    8

  • Leia

    8

pa ja mislim da nije bas sasvim isto kad neki siromah vodi svoju ragu u skupljanje djubreta, i kada milijunas iz hira tera pse da se bore. no, ako je to tebi isto, onda OK :)

 

edit na edit: aj kad pricamo ozbiljno -  muce se zivotinje, muce se ljudi, muce se i njihova deca. svi oni zive mucno i nema kazne koja ce ih spreciti da se svi zajedno i dalje muce.  ne moze se na to gledati mehanicisticki, nije zivot stampano kolo. 

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

nije, naravno. a bilo je pokusaja da se pomogne, da se skupi hrana npr i sl, kao za druge napustene ili zivotinje o kojima vlasnici ili staratelji ne mogu adekvatno da brinu. medjutim, ako neko sam ne ode i ne stavi hranu konju u usta, obicno je ni ne vidi, a kamoli okusi.

 

i da se razumemo, ima i lepo negovanih i pazenih konjica, bez obzira na uslove u kojima zive, ali bas malo.

Edited by garoviks
Link to comment

nije, naravno. a bilo je pokusaja da se pomogne, da se skupi hrana npr i sl, kao za druge napustene ili zivotinje o kojima vlasnici ili staratelji ne mogu adekvatno da brinu. medjutim, ako neko sam ne ode i ne stavi hranu konju u usta, obicno je ni ne vidi, a kamoli okusi.

 

ovo mi je vec blisko i jasno...

 

mislim da ce toga sa sekundarnim sirovinama biti sve vise u godinama pred nama. ili ce se uvesti neki red u tu oblast, sto kazu fraze sa televizora, ili ce se ovo jednostavno nastaviti kao do sada.  koliko moze da kosta flota od 100 registrovanih tricikala, koliko moze da kosta otvaranje kancelarije koja bi se bavila skupljacima, registrovala ih? sve moze, ali se nece.

Link to comment

"Stepen društvene nejednakosti početkom XXI veka u onovremenoj Srbiji bio je toliko velik da su ljudi prebirali po kontejnerima, kako bi se hranili ostacima koje su bacale imućne porodice. Jedna anegdota iz tog vremena je posebno znakovita: u pokušaju da spreče ljude bez prihoda da uzimaju hranu i stvari iz kontejnera, gradske vlasti Beograda su ukopale kontejnere u zemlju..."

 

"Nastavnice, a zašto nisu dali hranu tim siromašnim i gladnim ljudima umesto da sakrivaju smeće od njih?"

 

 "Shvatanja ljudi iz tog vremena bila su drugačija, neko bi rekao i surovija, nego naša".

 

"Tada jos uvek nismo imali uvedene humane tehnike eksterminacije koje nam danas, kao sto znate deco, omogucavaju da nase lepo i cisto drustvo oslobodimo tih beskorisnih individua. Znate da se to danas radi bezbolno, a ne varvarski i nehigijenski kao nekada u onim parkovima koje ste videli u Ausvicu i Majdaneku kada smo isli na ekskurziju''

Edited by namenski_01
Link to comment

ovo mi je vec blisko i jasno...

 

mislim da ce toga sa sekundarnim sirovinama biti sve vise u godinama pred nama. ili ce se uvesti neki red u tu oblast, sto kazu fraze sa televizora, ili ce se ovo jednostavno nastaviti kao do sada.  koliko moze da kosta flota od 100 registrovanih tricikala, koliko moze da kosta otvaranje kancelarije koja bi se bavila skupljacima, registrovala ih? sve moze, ali se nece.

 

pa ne znam da li se secas, pre nekog vremena kao u ns sindikat sakupljaca se osniva blablabla. mrtvo slovo, tj samo neka lokalna paralaza pogodna u tom momentu kad je trebalo nakupovati glasove za belu kurinu i rome s dinare. eto, neka im ta govna umesto 2000 dinara za glas obezbede opremu, nesto sto ce biti dugorocno, a moze im olaksati zivot. 

Link to comment

Podzemni kontejneri su jos jedan lopovluk DS i slicnih, posebno kada su zakopavani po ulicama na NBG. Zato BGD jos nema sredjeno prikupljanje sekundarnih sirovina. Cigani kao sakupljaci i slicna sirotinja bas ih zabole za cistocu oni samo odnesu krupnije komade. 

Link to comment

Kad vec pomenuste prebirace, juce je na tu temu isla emisija na AlJazeeri, ali je nisam gledao. Repriza je danas u pet. valjda cu stici.

 

 

 

 

 

 

 

 

e:

 

Garoviks, sto uplices sad konje kad 99% njih sami vuku svoj teret kojekakvim kolicima, biciklima, dzakovima... Koliko znam, konjima i nije dozvoljeno kretanje po gradu.

Edited by ficfiric
Link to comment

Kod mene ispred zgrade ukopani kontejneri. Kontejneri su dobri, problem su korisnici: higijena prigrađana iz Mirijeva je na tom nivou da će da pipnu ona vratanca za ubacivanje smeća, ali neće da pipnu da ih zatvore i to đubre proslede u taj jebeni ukopani kontejner. A sledeći higijenski osvešćeni korisnik takođe neće da pipne vratanca nego će samo da doda svoje smeće u njih. Jasno vam je šta sledeći korisnik radi: samo ostavi svoje smeće pored kontejnera i ode kukajući na nizak nivo higijene njegovih komšija. Inače, prevrtači su koliko sam video uspeli da otvore ove podzemne. Kapiram da je teže nego pre, ali nije nemoguće.

Link to comment

A, znači odgovor je "nije po propisu i zato ne valja". Ne umem polemisati sa time.

 

 

ne,

ne značiovako to ide:1. ljudi svoje đubre odlažu na mesta koje je gradska vlast preko svog javnog komunalnog preduzeća odredila - kraće: bacaju ga u kontejnere2. JKP Gradska Čistoća odnosi smeće iz kontejnera do jedine gradske deponije u Vinči3. doveženo smeće se istovara, izdvajaju se sekundarne sirovine i ono što se može reciklirati, a ostalo se lageruje i uništava

 

za dobro svih nas ovaj proces putovanja smeća ne valja ometati, a propisi su tu da to kol'ko-tol'ko zaštite i urede

Edited by J-♣
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...