Jump to content
IGNORED

Odnos prema "prevrtačima kontejnera"


J-♣

Recommended Posts

Nije mi baš jasno šta je tema ovde? Da l' smo za nadzemne ili podzemne...? :huh: Ako neko dođe do tog da skuplja iz kontejnera, veća muka mu ne treba, neka nosi šta god može da iskoristi... mada ne znam šta uopšte i može da se nađe, u Srbiji kad se nešto baci to je već toliko iskorišćeno da samo što nije na atome razbijeno

Edited by Time Crisis
Link to comment
  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    18

  • J-♣

    10

  • Miralem

    8

  • Leia

    8

ne,

ne značiovako to ide:1. ljudi svoje đubre odlažu na mesta koje je gradska vlast preko svog javnog komunalnog preduzeća odredila - kraće: bacaju ga u kontejnere2. JKP Gradska Čistoća odnosi smeće iz kontejnera do jedine gradske deponije u Vinči3. doveženo smeće se istovara, izdvajaju se sekundarne sirovine i ono što se može reciklirati, a ostalo se lageruje i uništava

 

za dobro svih nas ovaj proces putovanja smeća ne valja ometati, a propisi su tu da to kol'ko-tol'ko zaštite i urede

 

slusaj, ovo su, tako da kazem, nominalne stvari, u ovom tvom redosledu nema skupljaca sekundarnih sirovina. da li mozes da, bez citiranja i pominjanja propisa, kazes sta je lose u tome sto neko ide po gradu i skuplja otpatke? 

i pusti to za dobro "svih nas". skupljaci ce svakako biti na steti ako ih ometu u tom poslu od koga hrane svoje porodice. 

Link to comment

Kad vec pomenuste prebirace, juce je na tu temu isla emisija na AlJazeeri, ali je nisam gledao. Repriza je danas u pet. valjda cu stici.

 

 

 

 

 

 

 

 

e:

 

Garoviks, sto uplices sad konje kad 99% njih sami vuku svoj teret kojekakvim kolicima, biciklima, dzakovima... Koliko znam, konjima i nije dozvoljeno kretanje po gradu.

 

 

ima zaprega kolko oces, a ulaz u grad im je zabranjen vec sto godina, ranije je ispod svake table sa imenom mesta stajao i taj znak. posto vecinom dolaze iz odredjenih krajeva grada, najcesce ih mozes i videti na ulicama blizim tim krajevima. 

 

btw, u ns najveci nered pored kanti ostavljaju djubretari, a one plasticne za privatne kuce lome i bacaju kao da su im pobile porodice. 

Link to comment

hmh, u mom kraju jos nema podzemnih kanti, a nadzemne rade u oba pravca punom parom. sakupljaca ima stalno. dolaze na otprilike dvadesetak minuta preko dana, a nocu ih vidjam sa baterijskim lampama.

kada se renoviraju stanovi ili prazne podrumi i tavani, "skauti" zovu motorizovanu radnu snagu, a cesto dolaze do vrata i pitaju da li ima gvozdja, marinijuma ili cega sve ne. osim po "vremenskim", podeljeni su i po interesnim zonama, jedni sakupljaju hranu, drugi metal, treci karton, cetvrti dzidze za preprodaju. hranarosi i dzidzarosi nekada i svastare, ali metalci i kartonci su disciplinovani kao vojska. kamo srece da nam je drzava tako uredjena.

Link to comment

hranarosi i dzidzarosi nekada i svastare, ali metalci i kartonci su disciplinovani kao vojska. kamo srece da nam je drzava tako uredjena.

 

e da, to sam i ja primetio. jednom smo cimer i ja iznosili pokvarenu ves masinu, a znate koliko su ves masine teske. skaut nas je primetio, ja mislim, sa 500 metara, a bili smo jos na spoljnim stepenicama. kazem decku "aj nam pomognes da nosimo, pa cemo da stavimo direkt vama na prikolicu". "vazi, sad dolazi za 5 minuta". sacekamo, dodje jos jedan, snesemo sa lakocom jer nas je bilo cetiri, stavimo na prikolicu i cao djaci.  organizovani su do bola.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment

Bas da vidim dal bi ova gospoda kojima smetaju romi radila u gradskoj cistoci. Tesko im da gledaju jadne konje a romi su valjda nesto ispod, sami su krivi, sto nisu postali internet preduzetnici, ko ih j. 

Link to comment

e da, to sam i ja primetio. jednom smo cimer i ja iznosili pokvarenu ves masinu, a znate koliko su ves masine teske. skaut nas je primetio, ja mislim, sa 500 metara, a bili smo jos na spoljnim stepenicama. kazem decku "aj nam pomognes da nosimo, pa cemo da stavimo direkt vama na prikolicu". "vazi, sad dolazi za 5 minuta". sacekamo, dodje jos jedan, snesemo sa lakocom jer nas je bilo cetiri, stavimo na prikolicu i cao djaci.  organizovani su do bola.

 

 

ima puno onih sto furaju  u tamicima sa razglasom "staro gvozdjeeeee kupujemoooo", obicno u krajevima gde su kuce.  

Link to comment

ne,

ne značiovako to ide:1. ljudi svoje đubre odlažu na mesta koje je gradska vlast preko svog javnog komunalnog preduzeća odredila - kraće: bacaju ga u kontejnere2. JKP Gradska Čistoća odnosi smeće iz kontejnera do jedine gradske deponije u Vinči3. doveženo smeće se istovara, izdvajaju se sekundarne sirovine i ono što se može reciklirati, a ostalo se lageruje i uništava

 

za dobro svih nas ovaj proces putovanja smeća ne valja ometati, a propisi su tu da to kol'ko-tol'ko zaštite i urede

 

Reka Nisava, stotinak metara severno od Bulevara Nemanjica, snimljeno juce:

 

mzwr.jpg

 

Bojim se da imamo mnogo veci problem sa stavkom 1, nego sa skupljacima sirovina.

Edited by Nesh
Link to comment

slusaj, ovo su, tako da kazem, nominalne stvari, u ovom tvom redosledu nema skupljaca sekundarnih sirovinada li mozes da, bez citiranja i pominjanja propisa, kazes sta je lose u tome sto neko ide po gradu i skuplja otpatke? 

i pusti to za dobro "svih nas". skupljaci ce svakako biti na steti ako ih ometu u tom poslu od koga hrane svoje porodice. 

 

pa ne treba ni da ih bude, to se radi na deponiji,

čak i kad građani nešto bace dalje od kontejnera je opet za gradsku komunalnu službu

 

 

jedan od izvesnih problema kod "sekundaraca" je to što im malo-malo pa zapadne neki "slučajno bačeni" poklopac šahta, slivnička rešetka, saobraćajni znak, tel. bakarni kabl...itd

Link to comment

dakle, izbegavas odgovor tako sto proglasavas sve sekundarce lopovima. 

 

oprosti, ali ispred pijacne trafike mogu da vodim bolji razgovor od ovog, tako da zdravo.

Link to comment

nisam video nista bolji odnos ni u centru, izvan Mirijeva. isti problem postoji i na Slaviji.

na vracaru to funkcionise besprekorno. zapravo, ti sad izmisljas da ljudi svugde razbacuju smece i valjaju se po njemu samo da bi dokazao kako su svi ljudi i svugde u dlaku isti.

 

a u holandiji postoje ljudi koji kopaju po nepropisno ostavljenom djubretu i ako ti nadju neki dokument sa imenom posalju ti kaznu. sto me dovodi na ideju da kradem postu od komsije, stavljam je u svoje djubre a njega pored umesto u podzemni kontejner :)

Link to comment

pa ne treba ni da ih bude, to se radi na deponiji,

čak i kad građani nešto bace dalje od kontejnera je opet za gradsku komunalnu službu

 

 

jedan od izvesnih problema kod "sekundaraca" je to što im malo-malo pa zapadne neki "slučajno bačeni" poklopac šahta, slivnička rešetka, saobraćajni znak, tel. bakarni kabl...itd

 

Meni je mnogo zgodnije kad ima "sekundaraca" po gradu. Mogu stari televizor ili usisivac da stavim pored kontejnera siguran da ce biti odnet u najkracem roku. Mom burazeru su veoma pomogli kad je raspremao podrum, itd...

 

Hajde, daj neki argument protiv toga sto "sekundarci" setaju gradom...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...