Jump to content
IGNORED

Uzbudjilnik - pljuvačko-obožavateljski topić


giuseppe

Recommended Posts

ovo kao pera i enovine 

ja bih da budem uzbudilničarski b.jelić, ako je slobodna pozicija. darling neka bira između svjetlane i dančetovićke

Edited by Ravanelli
Link to comment

Ovo je klasicna greska koju mnogi rade kad procenjuju mogucnosti da monetizuju neku stvar. Najkrace receno - neko moze da racuna na 50%, neko na 5% a neko (vecina) bogami na 0% korisnika koji krecu da daju pare za nesto sto su dobijali besplatno. Moras biti bas bitan ljudima da bi krenuli da ti daju pare i da te ne piratizuju, to ide uz odredjeni imidz i na prijateljskoj osnovi, kao sto je Louis CK uspeo. Nisam siguran da mi imamo dovoljan broj ljudi u Srbiji da bi mogli tako igrati na velike brojeve, a da budem iskren, mislim da sirotinja kakva smo mi nema luksuz da bude velikodusna kad ne mora.

Srecom uvek ima neko ko ume lepse da objasni ono sto mislim, a numem....

Pa to je otprilike to.

Link to comment

Ovo je klasicna greska koju mnogi rade kad procenjuju mogucnosti da monetizuju neku stvar. Najkrace receno - neko moze da racuna na 50%, neko na 5% a neko (vecina) bogami na 0% korisnika koji krecu da daju pare za nesto sto su dobijali besplatno. Moras biti bas bitan ljudima da bi krenuli da ti daju pare i da te ne piratizuju, to ide uz odredjeni imidz i na prijateljskoj osnovi, kao sto je Louis CK uspeo. Nisam siguran da mi imamo dovoljan broj ljudi u Srbiji da bi mogli tako igrati na velike brojeve, a da budem iskren, mislim da sirotinja kakva smo mi nema luksuz da bude velikodusna kad ne mora.

 

Uspeo? http://variety.com/2016/tv/news/louis-c-k-millions-horace-pete-1201750625/

Link to comment

 

Uspeo itekako. To sto je spickao pare na gluposti je drugi par opanaka. Covek je iskljucio prodavce karata i organizatore, rasprodao show, snimio ga sam i dao za download. Ako me pamcenje ne vara, uzeo je milion dolara za manje od nedelju dana (bio je nekakav rekord) i to s pricom "Znam da mozete ovo da piratizujete, ali bih vas zamolio da ako imate prilike date tih 5 dolara da bi ovaj biznis model sa jeftinim downloadom mogao nastaviti da zivi". Takodje, ako nisam nesto pomesao, to je bila najprodavanija stvar iz zanra i najbolja zarada ikad od stand up-a.

Link to comment

kažem da bi bilo interesantno da pokušaju, jer mooožda imaju šanse da uspeju. makar na neki kraći period, od godinu dana, npr.

 

ima gomile tetaka koje im svakog dana šalju sarme i kolače u studio da se momci najedu, mlađe fanove koje im šalju neke raritetne ploče i slične gluposti,

ljudi plaćaju keš da bi ih slušali na čabareima, publiku koja je ispratila tri promene radio stanica za tri godine...

Edited by Ravanelli
Link to comment

možda ako bi ostavili ono, uplati koliko možeš (ili ne manje od ___).

 

imaju oni prilično verne fanove, mada jesam pomalo skeptičan po pitanju tog modela plaćanja.. neko je pominjao Mjehura, ne znam da li je on probao sa tim plaćanjem, ali za Daško i Mlađa su relevantni i aktuelni, za razliku od njega, koji je većini ljudi ipak samo nostalgična uspomena već neko vreme.

 

mislim, ja bih plaćao

Link to comment

Ja licno radio smatram potpuno besmislenim i zastarelim medijumom, poput pozorista, tako da sam u ovim stvarima zainteresovan za skroz drugi ugao. Ideja dobrovoljnog placanja zabave trazi dosta visoku svest kod veceg broja ljudi i mnogo bih voleo da vidim praktican primer koji bi pokazao suprotno od onoga sto ja mislim da je realno. To bi mi za milimetar diglo nadu za ovu zemlju i narod. Bojim se da smo previse ogorceni i gladni za bilo sta slicno, ali ako me okolina razuveri bicu jako zadovoljan.

Link to comment

Radio će uvijek imati svoju publiku, u prevozu, u automobilu, dok pereš sudove, jednostavno u svim situacijama kad želiš neki sadržaj a da ne moraš/ne zeliš/nisi u mogućnosti da ga gledaš. Možda će se više ići ka on demand/podcast tipu audio sadržaja, ali ima to svoju publiku.

Edited by James Marshall
Link to comment

Podcasti su preuzeli ulogu radija u velikoj meri...Vidim da su dosta prisutni , ljudima je komfornije da skinu na telefon pa onda da slusaju kad hoce.

Ipak ako pricamo o Srbiji , to placanje bi tesko islo, njima bi vise bila varijanta da na osnovu postojanja ljudi koji hoce da plate mozda neke sponzore navataju.

Ali sve je to ovde jako, jako nategnuto.Ipak smo mnogo siromasni...

Link to comment

Biće pak da je navika takva da se teško vatamo za karticu kada treba da platimo nešto u digitalnom formatu (i sam retko to radim, izuzev slučajeva kada nema piratskih kopija i u slučajevima čistog rispekta), tako da sam pesimista u vezi opstanka na račun fanova. A verujem da bi neko i napravio valjanu radio stanicu/plural kada bi sponzori bili zainteresovani za emitovanje preko interneta a ne samo na određenoj frekvenciji. Možda grešim...

Link to comment

To za plaćanje digitalnog formata je, verujem, istina u SRB. A u pitanju su često minorni iznosi, ili barem nešto što vredi dotične novce. 

 

Plaćao sam do sada Deezer, Netflix (odustao od ovog drugog, a Deezer sad rabim preko Telenora i inače sam vrlo zadovoljan uslugom), a još uvek mi je aktuelno par dolara mesečno za dodatnih 100GB prostora na gmail, npr.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...