Jump to content
IGNORED

Uzbudjilnik - pljuvačko-obožavateljski topić


giuseppe

Recommended Posts

021 je rtv. dakle radikalski novci, tj drzava.

? ne bih ja baš rekao da je radio 021 = RTV

 

021 je privatan i ranije bio bastion™ novinarstva u novom sadu i dobijao dosta donacija od preko. mislim da je radio kao podizvođač radova na vestima iz novog sada za b92, a baš sa 021 je na primer miodrag sovilj, koji je sada otišao na N1, a bio je verovatno jedan od najboljih novosadskih novinara.

 

ostavljam prostor da grešim. nisam pratio duže vreme šta se dešava sa njima, ali mi nije jasno kako su potpali pod pokrajnu?

ili si mislila na Oradio?

Edited by Ravanelli
Link to comment

Ma neka prestanu da se mlate sa bilo kakvim radio stanicama i neka teraju svoje, makar i samo preko neta sa pretplatom/donacijama. Svaki itjevac im moze sklepati neki sajt da mogu pustati live stream za jedno 1h, a opremu za studio valjda imaju neku. Evo ja se prvi prijavljujem da uplacujem 10e mesecno, dovoljno je da Dasko svako jutro samo procita temperaturu za mesto Vojka.  :lol:

Link to comment

Plus jean. Na tnjiteru sami rekoše da je i jedan evro dovoljan. E sad, sumnjam da bi baš nakupili par hiljada pretplatnika, ali iljadu možda i mogu, po pet evra pa da vidiš.

 

Ili je tako nešto još uvek neodrživo u Srba, pojma nemam.

Link to comment

Naravno da je neodrživo, ne budite smešni.

+1

prioriteti građanije su lake droge duvan i šljemanje najjače da će još i da plaćaju ovu dvojicu za humor kad mogu da ga dobiju besplatno na tviteru :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

Ne znam da je Mjehur i probao, on to svoje diluje đaba na MixCloud-u?

 

Valjda znaju svoje cifre, to bar sa internet radiom i SoundCloud-om može potpuno tačno da se utvrdi, pa mogu da uzmu da bi cca 5% platilo. E sad, ko zna.

 

Edip: naravno da ne smatram da je 1000 ljudi 5%, čisto sumnjam da ih sluša 20k :)  nego sam postao pesimista odjutros... Nek je cifra sve zajedno 3k, pet posto je onda 150, po pet eura, njah. To što imaju 10k FB lajkova ne znači ništa.

Edited by giuseppe
Link to comment

bilo bi interesantno da probaju. ako uspeju, to bi bio presedan u ovako siromašnoj državi koja je sve navikla da dobija za džabe, preko pirata.

ja bih im bio pretplatnik.

Edited by Ravanelli
Link to comment

Pa, ne treba omogućavati đabe download najsvežijih emisija, nego npr. posle dve nedelje. Bizmis model može da bude maštovit... Možda da kažu, pretplata pet evra, može više - ne može manje, pa bi inozemci dotirali više. Tamo se valjda kotiraju dobro, a njima je i manji problem da plate.

 

Jab platio.

Link to comment

Zašto bi plaćali nešto što će moći posle da nađu na netu?

mmm da bi to nešto moglo uopšte da postoji? a pošto poštujem to što rade ti ljudi neću dalje piratizovati jer bi to bio dick move?

Edited by Ravanelli
Link to comment

 

Valjda znaju svoje cifre, to bar sa internet radiom i SoundCloud-om može potpuno tačno da se utvrdi, pa mogu da uzmu da bi cca 5% platilo. E sad, ko zna.

 

Ovo je klasicna greska koju mnogi rade kad procenjuju mogucnosti da monetizuju neku stvar. Najkrace receno - neko moze da racuna na 50%, neko na 5% a neko (vecina) bogami na 0% korisnika koji krecu da daju pare za nesto sto su dobijali besplatno. Moras biti bas bitan ljudima da bi krenuli da ti daju pare i da te ne piratizuju, to ide uz odredjeni imidz i na prijateljskoj osnovi, kao sto je Louis CK uspeo. Nisam siguran da mi imamo dovoljan broj ljudi u Srbiji da bi mogli tako igrati na velike brojeve, a da budem iskren, mislim da sirotinja kakva smo mi nema luksuz da bude velikodusna kad ne mora.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...