Jump to content
IGNORED

Uzbudjilnik - pljuvačko-obožavateljski topić


giuseppe

Recommended Posts

2 hours ago, levi said:

ni ja se ne sećam, a imamo već nekoliko verzija tog mitskog tvita

Ja, hvala bogu, nisam na tviteru, tako da ne znam da li je nešto slično tvitovao, ja pričam o nečemu što je ovde napisao, zbog čega je i bio banovan, a na kraju, mislim, zbog toga i otišao odavde.

Link to comment
Just now, aram said:

Ja, hvala bogu, nisam na tviteru, tako da ne znam da li je nešto slično tvitovao, ja pričam o nečemu što je ovde napisao, zbog čega je i bio banovan, a na kraju, mislim, zbog toga i otišao odavde.

Da, tako je bilo...

Link to comment
5 minutes ago, radisa said:

Ma naravno, ja sam u ovoj priči poprilično na liniji koju ti držiš, no mi se ne raspravlja...

 

I moram primetiti, meni je Daško radijski voditelj extra lik, Daško u Čabareu super, ali Daško na netu mi uopšte nije smešan, prenaglašen je, suviše direktan i generalno mi se ne svidja... Kao da nije isti čovek...

 

No, to sve naravno, u ovoj priči nije ni bitno... Bitno je da se predsednik ove zemlje bavi njime i to pokazuje koliko je sve ivde otišlo u pogrešnom smeru...

ma, nadrealno skroz.

Link to comment
O Dasku pricajte na njegovoj temi, ovo je tema o Levijatanu i njihovom zavodjenju "reda"
Ček samo da utvrdimo šta je gore, sarkazam ili fašizam.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
2 hours ago, radisa said:

Kao da nije isti čovek...

Ali Daško i Zapad nisu isto, to i jeste poenta, zar ne? Isti je čovek, ali su likovi različiti.

 

Edit: prebacićeš i ovo jbg :happy:

Edited by Skyhighatrist
Link to comment

Zapad je parodija na istoka. I na srbiju i sve(t).

Zapad je koncept. 

 

Nemam tviter I ne pratim, al kad sam prelistavao ranije tu ima genijalštine toliko da mi suze padaju prema ekranu. 

Link to comment

Dasko je preduhovit i, pre svega, na pravoj strani u svakom pogledu, ali je takodje i presirov (na momente, bas onako klinacki). Zato je dobro sto u emisiji ima Mladju (koji je onako, svaka majka za zeta da ga pozeli), to je balans koji ih drzi na pravoj meri. Zapad i ex-PPP user to nemaju i tu je najveca razlika u mehanizmu izrazavanja.

 

I Ricky G i Sascha Baron umeju da odu predaleko u svom humoru ali su dovoljno iskusni u tome da ispeglaju situaciju. Louieu je trebalo bar 10ak godina prakse da se ispolira na nivo na kojem je dostigao vrhunac popularnosti. Pitanje je da li je Dasko, sam po sebi, voljan i sposoban za to ili ce mu se uvek desavati poneki napad sirovosti, sto je opet sve stvar ukusa.

 

Ja bih opet za zeta vise voleo njega pa da ga na porodicnim okupljanjima smaram da imitira Ivana Gavrilovica.

Link to comment

Nesto ne pratim Daskov i Mladjin rad, jer od kako je jos ono ihaa propao b92, u svadji sam sa radiom, osim mozda rock stanicom, u autu iskljucivo. Mislim nije da im nisam dala sansu, ali nisu me nesto kupili.

No, ovaj njegov tw nalog mi je bas bzvz. Nek je satira, mada po mojim shvatanjima ona je ipak nesto drugo, nek je humor uvijen u sarkazam i podsmevanje drustvu (ili obrnuto), nek je lik genijalac, nek sam ja glupa, ali meni se ne dopada. Previse smo okruzeni prostaklucima, seljanama, nizim oblicima verbalno-preagresivnih pojedinaca i to bas uzelo maha.

Ali to je jedno. Kome se svidja ok, kome ne opet ok, jer to je ona prica o robi i kupcu.

Svakako sasvim je drugo sto je reakcija na ovo uvek jednosmerna, iskljucivo kad dirnes u elitu (bozemeoprosti kad je bizon elita), a pogotovu da se predsednik jedne zemlje bavi pisanjem pojedinaca na drustvenim mrezama, a ko zna koji mu je ovo put. Okruzeni smo i pored gore navedenog, malim ljudima i sitnim, praznim dusama. Odvratan spoj.

Link to comment
17 hours ago, JozoMujica said:

Kako stojimo sa rasistickim vicevima, vicevima o pederima... spada li to u you can joke about whatever the fuck you like? 

U javnom prostoru, naravno?

Da! I ne samo vicevi, vec i izjave koje nisu izrecene u "saljivom" tonu. U suprotnom, ako sve nije dozvoljeno, imas situaciju u kojoj vlastodrsci odredjuju sta se sme (koje su dopustene mete), a sta se ne sme.

 EDIT:

Naravno, trebalo bi da postoje i izuzetci tipa denacifikacije nameackog drustva, ali to je nesto sto bi trebalo vremenski ograniciti.

Edited by Aion
Link to comment
16 hours ago, radisa said:

Sa pravne strane, željenje da neko crkne od raka nije problem... Ali nabićemo te na ražanj i ispeći jeste... Da je napisao "voleo bih da te neko...", to ne može biti pretnja...

 

Može on da kaže sve što hoce, samo malo da okrene red reči u rečenici i ne mogu mu ništa...

 

Upravo. Đavo je u detalju, pogotovo tamo gde ostaje digitalni otisak. Đuka je, na primer, u onih par tvitova veoma pažljivo odabrao reči i pazio da ne pređe onu finu crtu iza koje se može reći da preti ili podstrekava na nasilje. A Dašku bi (i ne samo njemu) neko trebalo da objasni da:

 

1) Ako su notorni fašisti sposobni da naprave takvu glazuru i fino podese svoje uratke na društvenim mrežama, onda bi i on morao biti sposoban za isto. Ergo, prsti ne treba da budu brži od mozga.

 

2) Ako zanemari gore navedeno i pusti svom humoru na volju, na sud neće ići njegov alter ego sa tvitera nego će ići on lično.

Link to comment

Mislio sam na Đuku, mada ih ima onoliko lukavih. Ima i sirovog ološa naravno, i taj ološ ispunjava sve uslove da bude gonjen po službenoj dužnosti ali to se ne dešava nego će da gone Zapada ili par opskurnih forumaša. Zašto? Pa, zato što u doba kolere fašizma pravosuđe ima tendenciju da se povinuje fašistima a ne da ih suzbija kao pojavu.

 

Uzgred, Zapadovi tvitovi koje onaj fašista iz Levijatana citira kako bi pridobio puk na svoju stranu su nepojmljivo odvratni. Meni uopšte nije jasno kako neko zamišlja da se bori protiv fašista tako što u etar doliva još malo sirovih psovki i prostakluka, kao da je to neka pojava strana srpskoj javnosti pa će se voda uzburkati. 

 

Protiv fašista se bori ili na finjaka ili oružjem iz gerile, u zavisnosti od toga koliko su oni moćni. Ali sigurno se ne bori njihovim rečnikom i manirima.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...