Jump to content
IGNORED

Uzbudjilnik - pljuvačko-obožavateljski topić


giuseppe

Recommended Posts

Da ali i kod nas zavisi sve od sudije do sudije. Kažem, eto, jedan sudija kaže jeste prijetnja, srećom, viša instanca je rekla da nije. Moglo je biti i obrnuto. Zato kažem, siva zona. Pažljivo koračati. 

 

Btw. kako god, prijetnje su prijetnje, ma koliko izrečene kao "satirični" lik. To je go kurac od odbrane (da je neko satirični lik). Kao što rekoh, morao je bolje znati. Ovo za pečenje na ražnju je bio zicer, pogotovo kad je s te strane te rečenice lik iz vlasti. 

Edited by James Marshall
Link to comment
2 hours ago, Caligula said:

Gde drzis tu kristalnu kuglu i u kom ti je regalu bila prekrivena prasinom pre sedam godina :fantom:

Nije to kugla, dovoljno je bilo da me slusas, povodom Jankovica, na primer, Radulovica, da dolazak vucica nije 'povratak politike u politiku', da 'samo da ne dodje Toma' nije nikakva politika….

 

Samo da si slusao i pazio na casu... :fantom:

 

Link to comment
26 minutes ago, radisa said:

Sa pravne strane, željenje da neko crkne od raka nije problem... Ali nabićemo te na ražanj i ispeći jeste... Da je napisao "voleo bih da te neko...", to ne može biti pretnja...

 

Može on da kaže sve što hoce, samo malo da okrene red reči u rečenici i ne mogu mu ništa...

 

Mislim, mogu da ga zovu na razgovor, ali to pada pre suda... Uostalom, ja sam davao izjavu za "treba ga karati na suvo", napisanu na ovom formu, a milogleda nisu ni zvali za "želim da crkne od raka" iako he podneta prihava i za to...

Jasno je to, ali tanka je linija, i verujem da je podložna raznim tumačenjima, pogotovo u zavisnosti od toga kome su reči upućene.

Ja sam više mislio ljudski, stvarno mi nije ok želeti nekome ovako nešto, bez obzira šta taj neko govorio i radio.

Link to comment
49 minutes ago, mraki said:

Ovo drugo mislim da nije ni tvitovao.

 

 

ni ja se ne sećam, a imamo već nekoliko verzija tog mitskog tvita

 

jel sigurno da to nije nečija slobodna interpretacija?

Link to comment
2 hours ago, Majo said:
2 hours ago, Frile said:

Zajebancija je višestruka. Zapad je govorio istim poganim jezikom koji govore oni koje je zajebavao.
edit: pa još par puta prostačkije i prenaglašenije

Pa nista, cestitam mu. ima talenat.

 

ma govorio je isto što bi oni rekli, iste fraze, istu mržnju ili glupost, ali prenaglašeno i malo pomereno.

tako im je gurao ogledalo u lice i pokazivao njihovu vlastitu šupljinu, glupost, zlobu, kako gde
 

dešavalo se da se neki u prvi mah slože sa njim, u stilu tako je brate uzo si mi reč iz usta.

 

uspeliji primer toga su čuvene božićne poslanice zapada todorovića

 

 

Želje upućene fašu da se razboli od raka pa mu bude bolje ali mu se rak vrati su... ajd da kažem duhovito podjebavanje obzirom na to kakvom biću su upućene. Drugi će reći da to nije politički korektno i tako dalje, možda su u pravu, ali ne zaboravite ko je bio Zapadov sagovornik u toj razmeni lepih želja. Englezi bi možda isti efekat postigli sa "I fart in your general direction" ali mi nismo Englezi. Da je rekao prosto "crkni smrade" bilo bi politički korektno, ali mlitavo.


Over the top su zajebancije sa grupom SARS i želje da iste sretne u čekaonici onkologije ili tako nekako. Na prvi mah je ha ha smešno na nivou šestog osnovne.

 

Nađite leba vam one kosti mrtve dece koje likujući tviter spominje, pa da vidimo šta je tačno rečeno i u kom kontekstu. Kladim se da je to bio jedan od onih trenutaka gde Zapad  govori ono što bi oni rekli.

Link to comment
1 minute ago, radisa said:

Jbg, taj bar ima presudu da je fašista...

 

Vodja neke organizacije, osudjen, pa begao...

Ma Radisa, svaka zemlja ima tog marginalnog taloga, mislim da se ljudi bespotrebno trose u nekom obracunu s njima. 

Link to comment

Ma naravno, ja sam u ovoj priči poprilično na liniji koju ti držiš, no mi se ne raspravlja...

 

I moram primetiti, meni je Daško radijski voditelj extra lik, Daško u Čabareu super, ali Daško na netu mi uopšte nije smešan, prenaglašen je, suviše direktan i generalno mi se ne svidja... Kao da nije isti čovek...

 

No, to sve naravno, u ovoj priči nije ni bitno... Bitno je da se predsednik ove zemlje bavi njime i to pokazuje koliko je sve ivde otišlo u pogrešnom smeru...

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...