Jump to content
IGNORED

Uzbudjilnik - pljuvačko-obožavateljski topić


giuseppe

Recommended Posts

4 minutes ago, JozoMujica said:

Kako stojimo sa rasistickim vicevima, vicevima o pederima... spada li to u you can joke about whatever the fuck you like? 

U javnom prostoru, naravno?

 

Možeš, ali zavisi kako to radiš i koji je kontekst. Frile je upravo naveo Sašu Barona Koena kao sjajan primer za sve to o čemu se ovde diskutuje. Kakvo je tvoje mišljenje o njegovim karakterima Boratu i Brunu? Jesu li ti smešni? Je l' ti je to duhovito? Je l' smatraš da su uvredljivi?

 

 

Link to comment
10 minutes ago, JozoMujica said:

Kako stojimo sa rasistickim vicevima, vicevima o pederima... spada li to u you can joke about whatever the fuck you like? 

U javnom prostoru, naravno?

 

ne, šiljenje patke na ugroženim manjiskim grupama u javnom prostoru nije prihvatljivo

 

zajebavanje i vređanje botova, crkve, fašista i ostalog ološa koji sa pozicije moći zagorčava život milionima je poželjno i preporučljivo zbog mentalne higijene društva

 

evo probaj, provetri misli, videćeš

 

Edited by levi
Link to comment
1 minute ago, aram said:

Ne vredi, kako god, željenje bilo kome da se udavi kostima pečene sopstvene dece mi i dalje nije smešno.

Nisi se dovoljno potrudio. kad shvatis da iza toga stoji stav, bice ti smesno.

Link to comment
14 minutes ago, copkillah said:

 

Možeš, ali zavisi kako to radiš i koji je kontekst. Frile je upravo naveo Sašu Barona Koena kao sjajan primer za sve to o čemu se ovde diskutuje. Kakvo je tvoje mišljenje o njegovim karakterima Boratu i Brunu? Jesu li ti smešni? Je l' ti je to duhovito? Je l' smatraš da su uvredljivi?

 

 

 

Ima tu još jedan momenat. Ako neko ispriča vic o invalidu, verovatno ću se smejati. Mis'im, sam sam ih pričao onoliko, pogotovo u poslednje dve godine. Isto je i ako je vic o multiploj.

E,  evo sad bitnog momenta: ako padne i fazon koji me pogodi, rastuži, uvredi....moram li to da saopštim?

A zar ne bi bilo pristojnije da istrpim i prećutim. Ljudi se zezaju i pričaju crne viceve, šta hvali? ™ Što da im smetam?

 

OK, ako se pričaču potencijalno uvredljivog vica tokom izlaganja vica cakle oči i curi bala s usana, onda je jasno da za njega to ipak nije vic.

Tada se nećemo smejati.

 

Ali, svakako, ne postoji tema koja treba biti tabuizirana. Ko ima dovoljno veštine, može da se sprda s bilo čime.

Sprdajmo se s bilo čime i usavršavajmo tehniku :) 

Edited by Bujodrag
Link to comment
43 minutes ago, copkillah said:

 

Možeš, ali zavisi kako to radiš i koji je kontekst. Frile je upravo naveo Sašu Barona Koena kao sjajan primer za sve to o čemu se ovde diskutuje. Kakvo je tvoje mišljenje o njegovim karakterima Boratu i Brunu? Jesu li ti smešni? Je l' ti je to duhovito? Je l' smatraš da su uvredljivi?

 

 

Odlični su i Borat i Bruno, tim pre ne vidim paralelu izmedju crnog humora i napisati nekom da se udavi pecenim kostima

sopstvene dece. Jel to smešno ako je taj kome je upućeno bot?

Link to comment
4 hours ago, Hamlet Strašni said:

Мени је Запад грозан. И лично ме вређао. Твитови су му дебилни. 

 

Али то овде није тема. Тема је недопустива злоупотреба државе да би се шиканирали неистомишљеници. Овде је Запад у праву, иако су му твитови глупи

Možda je bilo...

Jel bilo osnova u zakonu za gonjenje Zapada za ovaj tvit o Đuki ili ovaj o davljenju kostima...

Link to comment

Zapad Todorović je Šarli Ebdo tvitera.

 

Međutim, u vezi sa tviterom postoje 2 problema:

1. niknejmovi nas anoninusa su tamo dominantni, ostalo su političari i javne ličnosti kojima je u interesu da pišu pod pravim imenom, stoga ne mora svakome da bude jasno da je Zapad Todorović 1 humoristički koncept a ne anonimus koji iznosi svoje stavove;

2. živimo u diktaturici u kojoj ako kaniš pobijediti ne smiješ izgubiti. Posebno ne tako glupo i od naprednjačkih volova.

 

Zapadov humor je acquired taste. Ali je humor.

Edited by pt 2.0
Link to comment
8 minutes ago, Frank Pembleton said:

Možda je bilo...

Jel bilo osnova u zakonu za gonjenje Zapada za ovaj tvit o Đuki ili ovaj o davljenju kostima...

Ovo drugo mislim da nije ni tvitovao.

 

Edited by mraki
Link to comment

Nije sve što je pisao humor ili pokušaj istog. To i jeste problem, što je sa šaljenja (ma kakvo ono bilo) otišao u jednom drugom pravcu, i krenuo da se vrlo prostački obračunava sa neistomišljenicima. I šta god ja mislio o botovima recimo, nije mi ok da bilo kome želiš da crkne od raka (blago rečeno, on zna biti dosta slikovitiji).

Link to comment

Sa pravne strane, željenje da neko crkne od raka nije problem... Ali nabićemo te na ražanj i ispeći jeste... Da je napisao "voleo bih da te neko...", to ne može biti pretnja...

 

Može on da kaže sve što hoce, samo malo da okrene red reči u rečenici i ne mogu mu ništa...

 

Mislim, mogu da ga zovu na razgovor, ali to pada pre suda... Uostalom, ja sam davao izjavu za "treba ga karati na suvo", napisanu na ovom formu, a milogleda nisu ni zvali za "želim da crkne od raka" iako he podneta prihava i za to...

Link to comment

Hmmm, za ovo prvo što si napisao, bila je pravosnažna presuda da je ugrožavanje bezbjednosti, pa je moralo da ide po vanrednom pravnom lijeku da se obori. Veoma siva zona. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...