Jump to content
IGNORED

Uzbudjilnik - pljuvačko-obožavateljski topić


giuseppe

Recommended Posts

1 hour ago, radisa said:

Pa ako pokaže da su javno furali fašističke simbole, teško da može da izgubi...

 

Neće ga goniti zbog toga što je ovog nazvao fašistom (uvreda) nego zbog ražnja (pretnja i/ili ugrožavanje sigurnosti). I glatko će da ga osude jer će ugroženog i bespomoćnog poslanika pred sudom zastupati neko provereno udbaško đubre kojem se poveravaju ovakvi zadaci, obaška što je pravosudni sistem u doba fašizma po pravilu bolećiv na bezbednost šrafova i apologeta fašizma a ne na njegove žrtve.

 

Ovo je zapravo pokazna vežba kako izgleda sistemski fašizam. Kada sistem sprovodi sistemsko i vansistemsko nasilje to se jedva vidi a sistem naravno ne reaguje iako ima i zakonsku obavezu i zakonske mehanizme da reaguje - ali zato kada druga strana uzvrati verbalnim nasiljem sistem to provuče kroz svoje pojačalo, rutinski provuče drugu stranu kroz krivično-pravni proces, i predstavi fašiste kao žrtve nasilja. To im prolazi jer većinski deo društva njih uopšte ne percipira kao fašiste, usled navedenog izostanka sistemske reakcije na njihovo fašističko delovanje. Protiv toga se veoma teško bori a izlazak na bojno polje zvano tviter je, kao što je Krošek lepo primetio, čisto samoubistvo.

Link to comment
Quote

Neće ga goniti zbog toga što je ovog nazvao fašistom (uvreda) nego zbog ražnja (pretnja i/ili ugrožavanje sigurnosti). I glatko će da ga osude jer će ugroženog i bespomoćnog poslanika pred sudom zastupati neko provereno udbaško đubre kojem se poveravaju ovakvi zadaci, obaška što je pravosudni sistem u doba fašizma po pravilu bolećiv na bezbednost šrafova i apologeta fašizma a ne na njegove žrtve.

 

različite su svari, ugrožavanje bezbednosti Bizona po službenoj dužnosti,

a nacoš iz levijatana mu najavljuje privatnu tužbu, jer mu loš glas da je fašista ugrožava spor za nasledstvo Nolita

 

Edited by levi
Link to comment
11 minutes ago, Redoran said:

 

Neće ga goniti zbog toga što je ovog nazvao fašistom (uvreda) nego zbog ražnja (pretnja i/ili ugrožavanje sigurnosti). I glatko će da ga osude jer će ugroženog i bespomoćnog poslanika pred sudom zastupati neko provereno udbaško đubre kojem se poveravaju ovakvi zadaci, obaška što je pravosudni sistem u doba fašizma po pravilu bolećiv na bezbednost šrafova i apologeta fašizma a ne na njegove žrtve.

 

Ovo je zapravo pokazna vežba kako izgleda sistemski fašizam. Kada sistem sprovodi sistemsko i vansistemsko nasilje to se jedva vidi a sistem naravno ne reaguje iako ima i zakonsku obavezu i zakonske mehanizme da reaguje - ali zato kada druga strana uzvrati verbalnim nasiljem sistem to provuče kroz svoje pojačalo, rutinski provuče drugu stranu kroz krivično-pravni proces, i predstavi fašiste kao žrtve nasilja. To im prolazi jer većinski deo društva njih uopšte ne percipira kao fašiste, usled navedenog izostanka sistemske reakcije na njihovo fašističko delovanje. Protiv toga se veoma teško bori a izlazak na bojno polje zvano tviter je, kao što je Krošek lepo primetio, čisto samoubistvo.

Levi je rekao na šta sam ja mislio... Bilo bi zanimljivo da dobije spor, pa da može stalno da im govori da su fašisti...

Link to comment

Ovo za šta je bio pritvoren (ugrožavanje poslaničke sigurnosti) neće dobiti u tri života. Onda će tako sveže osuđenog da ga sustigne i privatna tužba onih levijatana. Nisam preveliki optimista mada je moguće da će sistem na toj privatnoj tužbi da proradi za njega i pokaže kako ne može baš svaki tetovirani fašista da te otera u zatvor već mora da bude narodni poslanik ili ministar.

Link to comment
1 hour ago, Redoran said:

 

Neće ga goniti zbog toga što je ovog nazvao fašistom (uvreda) nego zbog ražnja (pretnja i/ili ugrožavanje sigurnosti). I glatko će da ga osude jer će ugroženog i bespomoćnog poslanika pred sudom zastupati neko provereno udbaško đubre kojem se poveravaju ovakvi zadaci, obaška što je pravosudni sistem u doba fašizma po pravilu bolećiv na bezbednost šrafova i apologeta fašizma a ne na njegove žrtve.

 

Ovo je zapravo pokazna vežba kako izgleda sistemski fašizam. Kada sistem sprovodi sistemsko i vansistemsko nasilje to se jedva vidi a sistem naravno ne reaguje iako ima i zakonsku obavezu i zakonske mehanizme da reaguje - ali zato kada druga strana uzvrati verbalnim nasiljem sistem to provuče kroz svoje pojačalo, rutinski provuče drugu stranu kroz krivično-pravni proces, i predstavi fašiste kao žrtve nasilja. To im prolazi jer većinski deo društva njih uopšte ne percipira kao fašiste, usled navedenog izostanka sistemske reakcije na njihovo fašističko delovanje. Protiv toga se veoma teško bori a izlazak na bojno polje zvano tviter je, kao što je Krošek lepo primetio, čisto samoubistvo.

....the shape of things to come....

Edited by Frank Pembleton
Link to comment

Zapad je upao u klasicnu zamku koja ve , pogotovu na TW cesta, da moras stalno jace, brze, bolje....I onda jednog trenutka se preforsirao...

Naravno, ovo sa privodjenjem je svinjarija.

I da nije bilo toga, on je vec duze vreme malo "iskocio iz lezista"...

Link to comment

ne pamtim da me je nešto ovoliko razbesnelo. ova svinjarija sa daškom i post festum likovanje raznih vacića, bizona, nacoša, pristojnih™ i odmerenih drugomedaljaša i ostalih seratora.

iritira u pičku materinu. 

Link to comment
5 minutes ago, Joshua said:

ne pamtim da me je nešto ovoliko razbesnelo. ova svinjarija sa daškom i post festum likovanje raznih vacića, bizona, nacoša, pristojnih™ i odmerenih drugomedaljaša i ostalih seratora.

iritira u pičku materinu. 

isto.

grozno se osećam. nisam zalazila na tviter, poštedela sam se tih likovanja, loše je i bez toga.

užasna nepravda i bespomoćnost, iživljavanje iz obesti.

dodatno me je dotuklo kad sam pročitala da su onom novinaru, milanu jovanoviću, upali u iznajmljeni stan. nekako su mi se povezala ta dva slučaja po poruci- možemo šta hoćemo.

Link to comment

Taj tvit ima jedan like. Njegov. Čovek danima agresivo huška ljude po tviteru, ciljano stvara atmosferu u kojoj će neko da Dašku otvori lobanju, a mi da nastavimo da merimo koliko je Zapad prs'o od 2015...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Ja se samo nadam da ima nekog ko će od ovoga što lik radi poslednja dva dana da sastavi tužbu ili prijavi policiji ili šta god će da spreči lika da izvrši očigledno krivično delo...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
13 minutes ago, Dnaralaske said:

Taj tvit ima jedan like. Njegov. Čovek danima agresivo huška ljude po tviteru, ciljano stvara atmosferu u kojoj će neko da Dašku otvori lobanju, a mi da nastavimo da merimo koliko je Zapad prs'o od 2015...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 

 

+1

 

Svaka Dasku cast sto se pickara sa njima, mnogi bi se usrali od nazi govnara

Link to comment

Ali Daško je upao u klasičnu zamku zbog koje kritikujemo većinu opozicionara/političara - a to je na numeju baratati tviterom već na njemu daju municiju Vučiću da tvrdi da je on normalna, pristojna Srbija a mi sa druge strane neotesani divljaci. 

 

(govorim o ovom tvitu apropo Đuke Bizona - ta glava teško da osjeti bilo šta, bilo kakvu emociju, bilo kakvo nerviranje, on i služi kao strašilo, ne vidim smisao pisanja ovakvih tvitova upućenih bilo kome, a pogotovo personama poput Đuke, ovo sa ovim American History X momentima je bolest i tu treba pisati prijavu, pa neka država vidi šta će)

Link to comment

Nije problem ivičnjak nego šta dovodi do toga. Bilo bi lepo da neki pravnik pogleda tweets and replies ovog pasazota pa da kaže jel krivično delo podstrekivanja ili ne...A od jutros imamo i ovo:



Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...