Jump to content
IGNORED

Nebraska (2013)


Ajant23

Recommended Posts

Maestralno skockana crno-bela razglednica i potraga za 'milion dolara' koja ceka svakog od nas. Divan, produhovljen i duhovit film, sjajni glumci, odlicna fotografija - ovi iz Oskara nisu normalni.

Link to comment

Maestralno skockana crno-bela razglednica i potraga za 'milion dolara' koja ceka svakog od nas. Divan, produhovljen i duhovit film, sjajni glumci, odlicna fotografija - ovi iz Oskara nisu normalni.

+1000

 

Meni najbolji iz oskarskog ciklusa koji sam do sada gledao, ostaje mi još Wolf, koji ću gledati, i 12 yrs, koji vjerojatno neću...

Link to comment

film je sjajan, ja očarana, daviću vas ko zorge sa drajvom. mrtvi ste.

kakvi likovi, kakvi dijalozi, koliko lepo i istinito ispričana priča... šta je vama ljudi, što ova tema nema sto strana hejla?

 

kejt na groblju, and I quote:

David: -How did she die?

Kate: -Saw herself in the mirror one day.

ma, kejt uopšte :D

stric roj i njegova dva sina :D

svi likovi. a pre svih, vudi grant:

- Have a drink with your old man. Be somebody!

 

edit. i ne mislim da je film spor, dinamika je pun pogodak. ta prividna sporost i mirno, gotovo statično reagovanje likova (seniora) upravo stvara kontrast sa onim što izgovore, izraze, izvedu, i, upravo to pojačava duhovitost scena.

Edited by PointTaken
Link to comment

 ovi iz Oskara nisu normalni.

 

Slabo je ovo za Oskara, kojih reditelj ima već dva komada, ali je kvalitetniji od onog polusranja koje je dobilo Zlatnu palmu. Kvalitetniji je od skoro svih Zlatnih palmi u poslednjih deset godina...

Link to comment

Slabo je ovo za Oskara, kojih reditelj ima već dva komada, ali je kvalitetniji od onog polusranja koje je dobilo Zlatnu palmu. Kvalitetniji je od skoro svih Zlatnih palmi u poslednjih deset godina...

Cekaj, hoces da kazes da je onih crnih 12 godina dobro za Oskara ili kriterijuma nema ili da je nesto trece posredi?¿

Link to comment

Pa, pre bih rekao da je Oskar reditelju ovoga filma dao već dve statue, i da je mnogo gore ovo što Kan radi poslednjih deset godina...

 

Naravno, znaš da je ovaj film imao svetsku premijeru u Kanu u glavnoj konkurenciji...

Link to comment

Odakle ti da ja to mislim?

 

 

Slabo je ovo za Oskara, kojih reditelj ima već dva komada, ali je kvalitetniji od onog polusranja koje je dobilo Zlatnu palmu. Kvalitetniji je od skoro svih Zlatnih palmi u poslednjih deset godina...

:)  ?

Link to comment

:)  ?

 

Ma, daj... Da sam rekao: Slabo je bunda za letovanje u Nici, isto bi zaključio da mislim o bundi...

 

Mnogo si duhovit... A, Lalancia...

Link to comment

Ma, daj... Da sam rekao: Slabo je bunda za letovanje u Nici, isto bi zaključio da mislim o bundi...

 

Mnogo si duhovit... A, Lalancia...

Slabo je slabo, jbg ^_^ . Nego salu na stranu, bas bih voleo da cujem od tebe, sta je to, tj. koju to (filmsku) tezinu Nebraska nema da bi trijumfovala na nekom vecem filmskom festivalu. Ovo pitam, jer je po mom skromnom misljenju, ovaj film nesto nejlepse snimljeno u poslednje dve-tri godine.

Link to comment

 

 


Slabo je slabo, jbg ^_^ . Nego salu na stranu, bas bih voleo da cujem od tebe, sta je to, tj. koju to (filmsku) tezinu Nebraska nema da bi trijumfovala na nekom vecem filmskom festivalu. Ovo pitam, jer je po mom skromnom misljenju, ovaj film nesto nejlepse snimljeno u poslednje dve-tri godine.

 

Zašto misliš da gravitacija utiče na lepotu?

Link to comment

Zašto misliš da gravitacija utiče na lepotu?

e sad me zajebavas sa gravitacijom :( lepo sam te pitao. znas vrlo dobro sta sam mislio.

 

edit; gravity mi se ne svidja nimalo. nemoj sad nesto o 12 crnih godina, plz.

Edited by Lancia
Link to comment

film je odlican, najbolji koji sam video u poslednje vreme. ali imam jedno pitanje- cemu tacno doprinosi nedostatak boja? pretenciozno umetnicarenje u jednom nepretencioznom filmu, potpuno besmisleno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...