Jump to content
IGNORED

Culture Shock Club


Прслин

Recommended Posts

eto, ima mene ko da razume.a praslin nek skuplja materijal za srpsku antologiju bahatosti i prostakluka vol.1, kad nema preca posla

ja te razumem, moji roditelji su u svoje doba drugova, imali odlichnog gradjanskog prijatelja, vrlo kulturnog vaspitanja, koji je sve do zauveka persirao sopstvenim roditeljima, chak i kada ga apsolutno izlude. mama, da se nosite u ***. to nam je bilo izvor neprekidne zabave, a i danas je, na povijesnom nivou.

Link to comment

Наравно да ми је ово пројекат, мени је све о чему размишљам пројекат, али сам морао и да се успут насмејем оном детаљу који се у контексту свих Лејиних постова на топику ипак мало истиче. Што се анегдоте тиче, свађање на француском са Србином који ради у амбасади и називање истог фашистом је стварно минијатурица апсурда. Подсетила ме и на некога ко се јавио ваљда Теленору на енглески део телефонске подршке, па је морао да се свађа и објашњава на енглеском јер је цар запослен на централи инсистирао да мора тако "јер га шеф слуша". Мислим да сам то прочитао баш на ППП пре пар година. Али, овај детаљ са фашистом ипак даје предност Лејином доживљају. :)

Link to comment

ovo

 

E, то!

 

Имам ново, фришко, из банке данас. Уплаћујем неку сићу на картицу намењену плаћању преко интернета и питам запосленог у банци да ли да очекујем још неке тешкоће у коришћењу ПејПала осим немогућности примања новца, а он - банкарски службеник - ми одговори "немам појма, ми имамо једног колегу који има тај ПејПал и на њему се извештио, па сви преко њега наручујемо када нам затреба нешто са интернета".  ^_^

Link to comment

"...while they were fucking me a bit over visa" :)

while they somewhat kept fucking me around the visa

 

Јер ако и не умеју да направе разлику (make a difference :)) између свршених (came) и несвршених (undergraduate) глагола, имају заобилазне методе. Ал' разлику између јебати и јебавати нумем да преведем.

Link to comment

@расејан

 

"Јебати" је када потешкоће изазване туђим акцијама трају у континуитету, а "јебавати" је када су потешкоће или из различитих категорија или из исте која се понавља у правилним циклусима.

 

Ово је најслободнији топик на ППП.  :s_d:

Link to comment

ja te razumem, moji roditelji su u svoje doba drugova, imali odlichnog gradjanskog prijatelja, vrlo kulturnog vaspitanja, koji je sve do zauveka persirao sopstvenim roditeljima, chak i kada ga apsolutno izlude. mama, da se nosite u ***. to nam je bilo izvor neprekidne zabave, a i danas je, na povijesnom nivou.

eh pa dobro u danasnje vreme bi persiranje roditeljima (svojim) ipak bilo malo hard core.al da, to je taj pelcer...bablji duh nastavlja da zivi kroz mene i slicne
Link to comment
ajd ovaj mucenik bar ima neku kafkijansku korporaciju za vratom, nije nemoguce i da mu se stvarno slusaju razgovori i odbija od plate ako prekrsi the pravila.onaj moj se sam od sebe nekontrolisano i mahnito shaltao s jednog na drugi jezik, valjda da impresionira nn lice koje njemu, omnipotentnom multilingvalnom bicu iz telefona trazi prolaz kroz rajske dveri eu. potseti me na one briljantne portrete raznoraznih sluzbenika iz andricevih pripovetki, drzavna sluzba fakat stvara vrlo zabavna patoloska stanja kod ljudi...
Link to comment

@расејан

 

"Јебати" је када потешкоће изазване туђим акцијама трају у континуитету, а "јебавати" је када су потешкоће или из различитих категорија или из исте која се понавља у правилним циклусима.

У том случају,

 

while they somewhat kept fucking me over and over around the visa

 

(УБР, ако већ није било, најгоре растезање превода се добија за "изуј лимара")

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...