Jump to content
IGNORED

FEST 2014


stoka

Recommended Posts

Za sada

 

Mandarine: Odlican film, kao neka unapredjena verzija Nicije Zemlje. I sasvim lako se moze osmisliti domaca adaptacija iste price

 

Hocu i ja: kako se Balabanov igra Stalkera. Fino je sve to ali treba znati milion i jednu podreferencu da bi se moglo uzivati. Cak referira i na samog sebe i na Von Trira.

 

Kanibal:Za sada definitivno najvece djubre FESTa. Ima cca 20 recenica, izmedju svakog pokreta i recenice protekne po 10min u proseku. Sve u svemu glupavo a rekao bih solidno popunjeno na krilima Hanibala.

 

Nebraska: Vrhunski gilm, ima sve na topicu svom vec

 

Major: Za sada najprijatnije iznenadjenje. Nisam nista ocekivao nakon sto mi je to bio treci film dana, ali je Major bas prijatno iznenadio. Jednostavno mucan i tezka film koji bez obzira na to vozi u petoj brzini od prvog do poslednjeg minuta. imali su neki ludi titl gde je srpska verzija fina uz psovke i sve sto treba dok je ona na engleskom ublazena za pg13 tipa Kurcenje=flexing his muscles, FSB=Internal Affairs Lesinari=Internal Affairs, itd.

 

Venus in Furs: ko sto neko rece studentska vezba na temu suptilnih prleaza. Lepo je sve to za nekog ko nije Polanski. Ovako nista posebno.

Link to comment

Mene je Major razocarao, pocetak je obecavao ali je gluma oba policajca i majke neuverljiva, tugaljiv soundtrack u neskladu sa cinema verite pristupom.  

 

Danas sam odgledao "U cvatu" i to mi je za sada najbolji film na ovogodisnjem festu. The Retrieval takodje nije bio los. 

Link to comment

da majka je tu zaista najslabija sto se vidi jos prve scene a mislim da je to i reditelj skontao pa se ona pojavljuje samo kada je bas neophodno.

 

odgledao Otac-sin, dobar film ali nije mi bas za plakanje. fin odgovor na temu da li je kod rositwljstva vaznije odgajanje ili nasledje. recimo da bi bilo zanimljivo gledati ga u We need to talk about Kevin. sve vreme mi se taj film motao po glavi.

 

sa druge strane jos jedan azijski film ali totalni negatovni mindfuck Slepi Detektiv. mislim da me jos uvek boli glava od izmesanih zanrova, scena i likova skoro bez ikakvog smisla. koji god zanr da je zapoceo u svakom je promasio jednostavno kao da je hteo da vidi koliko moze da mesa i tera pre nego sto se sve raspadne.

Link to comment

La-Belle-Et-La-B%C3%AAte.jpg

 

pomislio sam da vensan kasel i eduardo noriega u glavnim ulogama znace nekakvu rediteljsku ambiciju, ali je gans izgleda temu izabrao da bi zajahao na talasu ljubavnih prica sa vampirima i vukodlacima. od kompjuterske animacije se glumci jedva naziru.

 

samo trejler za remasterovani koktoov film iz 1946. je bolji od celog francuskog.

 

Link to comment

Eh, koliko je plemenita Koktoova verzija....

nisam gledao... taman cu da potrazim ovu svezu verziju.

 

kore-eda rasprodat u fontani. valjda ce se pojaviti u zalivu narednih meseci. 

Link to comment

nisam gledao... taman cu da potrazim ovu svezu verziju.

 

kore-eda rasprodat u fontani. valjda ce se pojaviti u zalivu narednih meseci. 

 

Požuri! Imaš dodatnu projekciju u sredu (12.03.) od 19h isto u "Fontani". Ima još tridesetak karata, ako sam dobro video. Zajeb je što ih ne možeš telefonski rezervisati tako da moraš skoknuti do njih. Ako ne stigneš večeras, blagajna se svakog dana otvara pola sata pre početka prvog filma...

Link to comment

Požuri! Imaš dodatnu projekciju u sredu (12.03.) od 19h isto u "Fontani". Ima još tridesetak karata, ako sam dobro video. Zajeb je što ih ne možeš telefonski rezervisati tako da moraš skoknuti do njih. Ako ne stigneš večeras, blagajna se svakog dana otvara pola sata pre početka prvog filma...

 

super!

hvala za info!

Link to comment

odgledao Otac-sin, dobar film ali nije mi bas za plakanje. fin odgovor na temu da li je kod rositwljstva vaznije odgajanje ili nasledje. recimo da bi bilo zanimljivo gledati ga u We need to talk about Kevin. sve vreme mi se taj film motao po glavi.

 

sa druge strane jos jedan azijski film ali totalni negatovni mindfuck Slepi Detektiv. mislim da me jos uvek boli glava od izmesanih zanrova, scena i likova skoro bez ikakvog smisla. koji god zanr da je zapoceo u svakom je promasio jednostavno kao da je hteo da vidi koliko moze da mesa i tera pre nego sto se sve raspadne.

meni se balabanov nije dopao, neću da film bude zbirka referenci, hoću da bude dobar kao da je jedini na svetu.

 

otac sin japonci - ja fino plakala i knedlogutala pred kraj filma. dobar je, dobra su pitanja koja otvara, a nema njanjavosti.

 

major mi nije bio loš budući da nisam imala prevelika očekivanja. sem toga, moralni rasplet/razvoj je neočekivan i odličan.

 

što se tiče slepog detektiva, poslužiću se mudrim i istinitim rečima velikog malog cepkača karata u DKC: ovo je film sa kojeg je više ljudi izašlo nego što je uopšte došlo.

 

odoh, zadocniću na fest...

 

edit. nebraska prva od svih :D

Edited by PointTaken
Link to comment

 

što se tiče slepog detektiva, poslužiću se mudrim i istinitim rečima velikog malog cepkača karata u DKC: ovo je film sa kojeg je više ljudi izašlo nego što je uopšte došlo.

 

ja bih mu kupio pivo za ovo.

Link to comment

 

 

što se tiče slepog detektiva, poslužiću se mudrim i istinitim rečima velikog malog cepkača karata u DKC: ovo je film sa kojeg je više ljudi izašlo nego što je uopšte došlo.

 

 

 sjajno. :lol:

Link to comment

to je u stvari bio i najbolji film na oskaru (film i režija), samo je ostao zakopan iza onih velikih all-star castova. plus što trebaju muda da se onakav film nagradi.

Link to comment

časno sam izdržala ovogodišnji FEST. 17 filmova, samo 2 totalna promašaja (na 1 sam spavala, sa 2. izašla)... još večeras ruski METRO, and I am FEST-free... :)

 

edit. i dogodine ću vala da uzmem g.o. mislila sam da ću krepati od napora, na poslu bila igranka, još posle posla svaki dan po 2 filma... nemam snage da ne spavam nedelju dana ko čovek i da sam po 14 sati u cipelama...

Edited by PointTaken
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...