Jump to content
IGNORED

FEST 2014


stoka

Recommended Posts

Meni je juce bio najbolji dan, "Sve je tako tiho" i "Papusa" ostavili bas najbolji utisak na mene.

U sustini sve sta sam gledala (nikad vise filmova koji su me zanimali ali nisam mogla vise od 6) je bilo dobro provedeno vreme tako da sam zadovoljna. Resih da u bioskopima pogledam sve one koje su distributeri najavili (Plavo je najtoplija, Grand Budapest, Nulta teorema, Velika lepota + mislim da nisam nigde jos uvek videla novog Vudija ali ne sumnjam da ce i to negde biti) -  te se nisam cimala tokom festivala.

Zao mi je za "Mandarine" i "Leh Valensa" ali desice se i oni u nekom trenutku.

Link to comment

Resih da u bioskopima pogledam sve one koje su distributeri najavili (Plavo je najtoplija, Grand Budapest, Nulta teorema, Velika lepota + mislim da nisam nigde jos uvek videla novog Vudija ali ne sumnjam da ce i to negde biti) -  te se nisam cimala tokom festivala.

Zao mi je za "Mandarine" i "Leh Valensa" ali desice se i oni u nekom trenutku.

 

 

to će biti na redovnom prikazivanju?

kuul,pošto Nultu Teoremu mi treba još jednom da pogledam da bih odredila utisak  :lol:

Link to comment

(Barem kad je Beograd u pitanju) Grand Budapest je vec poceo da se prikazuje, Plavo ce od 13.marta, Velika lepota od 27.marta..Pogledajte za sve filmove na sajtu distributera > http://mcf.rs/category/uskoro/

Nesto sa festivala ide vec i u Subotici pa sam sigurna da ce i u Novom Sadu :)

Link to comment

Usta moja...

 

- Kada se pogleda istorija ovog festivala, ovogodišnje izdanje je jedno od pet najboljih. Pokazali smo kako treba da izgleda Fest i u kom pravcu bi trebalo da se razvija - istakao je Karl.

 

 

Inače, Marija Krtinić se žali:

 

Neprofesionalno prema profesionalcima

 

Senku na inače zaista dobro izdanje festivala, pre svega po izboru filmova, ali i po značajnim gostima, bacio je nemaran odnos prema onima koji profesionalno prate Fest - novinarima. Pres projekcije bile su tehnički loše do negledljivosti (osim nedostatka adekvatnih projektora, agregata, nestanaka struje, pa tona i slike, kašnjenja projekcija, organizatori nisu čak našli za shodno ni da ispeglaju i zategnu filmsko platno). Iz istih, „tehničkih“, razloga projekcija čak dva dana uopšte nije bilo, tako da su upravo oni koji bi o njima pisali, ostali uskraćeni za mnoge autorske, neholivudske filmove prikazivane samo u dvoranama u gradu u koje novinari nisu imali pristup.

 

 

Otkad je novinarima zabranjeno da kupuju karte?

Link to comment

Dubravka Lakic u Politici: "FESTova palata u Beogradu na vodi" i odgovor na tekst

 

 


Hocu i ja: kako se Balabanov igra Stalkera. Fino je sve to ali treba znati milion i jednu podreferencu da bi se moglo uzivati. Cak referira i na samog sebe i na Von Trira.

 

Ne treba apsolutno nista da bi se uzivalo u ovom filmu :)

 

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Aha, Zorica Kojić - nisam znao da je to Ambrozićeva žena, odn, nisam povezivao lik s delom. Njene tekstove o muzici uopšte ne mogu da svarim, moram da priznam.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...