Jump to content
IGNORED

Her


hooyadahoo

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Calavera

    12

  • Weenie Pooh

    11

  • MocaVukotic

    11

  • kobni zelaya

    10

juju pa ovo ko da sam ja pisala..... gud pojnt, npr, gud pojnt....... Samante za buducnos da nam olaksaju zivote, a za ljubav i uz ljubav fatajte neko pravo dupe

 

"The bottom line is we're built to hold on to the person we love and see and smell and taste and touch and cry with that individual and indeed no robot's gonna do that for us,"

 

Link to comment
  • 4 weeks later...

Neko je napisao da mu se samo od postera spavalo, a meni se od postera povracalo. Dokle vise retro?!? :yucky:  Cak ovde imamo taj spin buducnost sa povratkom na pantalone do pupka, jednobojne kosulje, brkovi sa kosom na stranu i neizbezne cvike-jel moguce da svaki film mora da bude u hipsterajskoj kostimografiji?  Jos kad sam cuo zenski OS glas bio sam ubdedjen da je Mini Drajver i tad sam prvi put ugasio (posle cuh da je Skarlet Johanson u pitanju pa reko aj da mu dam sansu do kraja, naravno samo zato sto volim Hoakina). E onda sam pri drugom gledanju zaspao i tek sam ga malopre odlgedao do kraja. Nije mi se dojmio i ne vidim neku poentu osim surove realnosti da idemo ka totalnom otudjenju i samozadovoljnosti a sve uz tuzno saznanje da ne postoje srodne duse. Tehnologija nas uzima pod svoje i budite spremni da vodite ljubav u mislima sa bubicom u uvetu.

Link to comment

 Nije mi se dojmio i ne vidim neku poentu osim surove realnosti da idemo ka totalnom otudjenju i samozadovoljnosti a sve uz tuzno saznanje da ne postoje srodne duse. Tehnologija nas uzima pod svoje i budite spremni da vodite ljubav u mislima sa bubicom u uvetu.

možda nisi odgledao sam kraj, koji je u stvari optimističan baš po tim pitanjima o kojima ti pričaš. dakle, zaključak je potpuno suprotan ovim tvojim tvrdnjama. na kraju filma dve žive osobe, spojene prethodnim neuspelim vezama, završavaju na terasi zgrade, a kraj posle kraja je na tebi da zamisliš. po meni, Her nije OS, Her je amy adams.

Link to comment

^^

 

to sto si video, zaista nisam primetio, ali kao sto sam u jednom postu napisao: monitori-dizajn je odlican. ima tu notu 'retro' ali mislim da nisu preterali, sve je 'sinhronizovano' cini mi se da ovde nema hipsteraja, ili barem ga ja dozivljavam drugacije. kod hipstreraja je sve prenaglaseno, istaknuto tako da boli oci. mozda gresim, ali meni je taj smek 'retro' koji se provlaci kroz lepe nijanse crvene/narandaste vrlo prijatan.

 

edit: mislio sam na prvi deo posta

Edited by bob mould hair style
Link to comment

@ MV

Ma odgledao sam ceo film do kraja.

 

Jednostavno mozda su njih dvoje zajedno, to mi je proslo kroz glavu jos ranije u filmu kad je i ona ostala sama, ali pre toga imas i onu scenu sa pismom za bivsu zenu (Ketrin). Dakle on je "okajao grehe" pred bivsom zenom i onda jedino sto logicno preostaje je komsinica/dobra prijateljica i njihove tuzne sudbine koje su ih spojile u vecnu SRECNU ljubav. To mi ne stima, pogotovu sto ona prica kako je shvatila da "za ovo malo sto ce biti tu zeli da bude srecna bez da me neko menja" (parafraziram po secanju Amy). OK ako je to zavrsetak filma ali mi je onda utoliko losiji i opet se svodi na moju poentu-nista bez masine, nista bez virtuelnog jer ispada da je OS njega pretvorio u nekog ko se izvinjava bivsoj zeni i OS ga je bacio u ruke komsinici/dobroj prijateljici?!

 

Link to comment

@ MV

Ma odgledao sam ceo film do kraja.

 

Jednostavno mozda su njih dvoje zajedno, to mi je proslo kroz glavu jos ranije u filmu kad je i ona ostala sama, ali pre toga imas i onu scenu sa pismom za bivsu zenu (Ketrin). Dakle on je "okajao grehe" pred bivsom zenom i onda jedino sto logicno preostaje je komsinica/dobra prijateljica i njihove tuzne sudbine koje su ih spojile u vecnu SRECNU ljubav. To mi ne stima, pogotovu sto ona prica kako je shvatila da "za ovo malo sto ce biti tu zeli da bude srecna bez da me neko menja" (parafraziram po secanju Amy). OK ako je to zavrsetak filma ali mi je onda utoliko losiji i opet se svodi na moju poentu-nista bez masine, nista bez virtuelnog jer ispada da je OS njega pretvorio u nekog ko se izvinjava bivsoj zeni i OS ga je bacio u ruke komsinici/dobroj prijateljici?!

 

nema potrebe da spojlerujemo. nisam baš mislio na večnu srećnu ljubav na kraju, više na to da nisu sami, a sad šta će biti posle, to je  nagledaocu da poveruje, kao u svakoj dobroj melodrami. neverovatno je da ovako hladan film bude toliko topao, da tako lako i lepo ide ka poenti, bez saplitanja, praznog hoda, skoro bez ikakvih  "pravih" emocija, i na kraju kad misliš da nam nema spasa - nada. mala, tanana, na vrh konca okačena, ali ipak nada. samo njih dvoje na terasi na krovu, bez kompjutera, telefona, kamera, kuraca palaca... pravi život... bar na kratko.

Edited by MocaVukotic
Link to comment

nema potrebe da spojlerujemo. nisam baš mislio na večnu srećnu ljubav na kraju, više na to da nisu sami, a sad šta će biti posle, to je  nagledaocu da poveruje, kao u svakoj dobroj melodrami. neverovatno je da ovako hladan film bude toliko topao, da tako lako i lepo ide ka poenti, bez saplitanja, praznog hoda, skoro bez ikakvih  "pravih" emocija, i na kraju kad misliš da nam nema spasa - nada. mala, tanana, na vrh konca okačena, ali ipak nada. samo njih dvoje na terasi na krovu, bez kompjutera, telefona, kamera, kuraca palaca... pravi život... bar na kratko.

 

Sa boldom se slazem, ali ja film i dalje dozivljavam drugacije. Tu malu tananu nadu vidim kao neminovnost-eto probali smo sve ali i na kraju eto nas, paradoksano, na pocetku-opet sa "realnom" zenom a ne sa virtuelnom. OS katarzica vodi nazad u realnost.

Mislim da zapostavljas pismo bivsoj zeni, btw. 

Link to comment

podseti me ukratko

 

Njegovo izvinjenje bivsoj zeni, naravno sa osmehom na licu i saznanjem da je valjda skinuo teret sa srca ili da ju je preboleo, napokon.

Link to comment

ne znam zašto je to toliko bitno, zašto ono smeta razvoju radnje. u momentu dešavanja radnje, to je daleka prošlost. on je već debelo zaljubljen u OS, ova bivša je istorija. uostalom, i nemamo mnogo podataka o tome šta se tu dešavalo i zašto se on izvinjava, to sam video samo kao formalnost. ne znam, možda sam nešto propustio ali ne vidim nikakvu vezu sa krajem filma i krajnjim zaključkom.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...