Jump to content
IGNORED

Her


hooyadahoo

Recommended Posts

Ali ipak je on to doziveo kao tezak udarac, mislim na razvod i imao je frku kad je isao da se vidi sa njom (a i OS je u tom trenutku pokazala malu dozu "ljubomore" ako mozemo tako reci-interesovanje za njihov susret i kontakt uopste). Ima ona scena gde on objasnjava njihovu vezu gde idu slike Ketrin i njihovog zajednickog zivota, ja sam stekao utisak da je on patio za njom. Zato sam i potegao celu tu pricu oko katarze i zato mislim da je to pismo vazno zato sto je on odlucio da nastavi daje, izasao je iz te minus faze, ali zahvaljujuci "vezi" sa OS. Tek onda, naknadno, dolazi potkrovlje zgrade, Amy i on na klupi i taj finis melodrame koji si ti pomenuo.

Link to comment
  • Replies 118
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Calavera

    12

  • Weenie Pooh

    11

  • MocaVukotic

    11

  • kobni zelaya

    10

dobro, svejedno mislim da ne utiče na kraj. kao što rekoh, kad je došlo do tog ubacivanja bivše u film, on je već bio u + fazi sa OS-om. gotovo je bio zaboravio bivšu ženu, toliko ga je OS prebacio u +.

Edited by MocaVukotic
Link to comment

Nisam zadovoljan. Mislim, u suštini, u filmu je sve na svom mestu, sve funkcioniše, ideja sama po sebi nije loša, stalno ti se javljaju razne kul misli o vremenu, ljubavi i kompjuterima i .... sve vreme si hladan k'o mrtav konj.

Neko je, negde na početku topika rekao nešto u stilu "da je ovo film koji se sluša" i bio je u pravu. Ja bih otišao korak dalje i rekao bih da bi ovako režirali učesnici beogradske nezavisne pozorišne scene, kada bi umeli da režiraju filmove. Ovo toliko podseća na post-dramska drvljenja da ja zaista nisam mogao objektivno to da gledam. Nisam siguran da li je ovo moglo bolje ili nije moglo bolje, u svakom slučaju ni jedno ni drugo nije dobro. Ne znam šta je sa Spajkom, ranije je davao utisak da ima nekakav sence of humor.

Ovaj nesrećni Theodore koji u stvari sve vreme ima jedan isti odnos, sa ženom, sa prijateljicom, sa operativnim sistemom, je dušu dao za partnera ženama koje treba da izađu iz ormara. Mislim i to bi moglo da bude zanimljivo, ali je sve toliko operisano od humora, čak i ovaj kraj sa beskrajnim njenim brojem ljubavnika ne može da bude smešan.

Mislim da se sterilnost ovog filma može izmeriti otprilike količinom kastracije seksipila Amy Adams. I Scarlett.... ko mi kaže da sledeći put da je seksipil u glasu nateraću ga da pogleda ovaj film.

 

 

Naravno, ovo je zicer za parodiranje, bravo za Jonaha.

Link to comment

što propade, samo objašnjavajte. ja mislim da mu je ovo veliki korak unapred, rediteljski pre svega. a i film takođe. one prethodne sam smatrao "crtanim" filmovima. neozbiljno.

Link to comment

ma to meni samo, ne volim dugometražne animirane filmove, samo kratka forma, tom i jerry i taj fazon. il si filmski reditelj ili nisi. tako ja to gledam. 

Link to comment

i am with moca here, i sto se tice kraja - potpuno isto sam ga doziveo - i sto se tice dinamike filma. ja sam odgledao bez treptaja jbte, cinilo mi se da je ceo film 30 minuta. ovaj film radi na x nivoa, ko sto sam rekao u uvodnom postu. sajber pank ljubav je definitivno vrlo zanimljiva tema za diskusiju, ocekivao sam tako nesto ovde, mozda sam trebao na metafiziku da stavim :) 

 

elem, da ne zaboravim, dead cat scena je jedna od najsmesnijih koje sam u filmu (u filmovima uopste) video, ta recenica definitivno zasluzuje da udje u urban dictionary ;)

Link to comment

i am with moca here, i sto se tice kraja - potpuno isto sam ga doziveo - i sto se tice dinamike filma. ja sam odgledao bez treptaja jbte, cinilo mi se da je ceo film 30 minuta. ovaj film radi na x nivoa, ko sto sam rekao u uvodnom postu. sajber pank ljubav je definitivno vrlo zanimljiva tema za diskusiju, ocekivao sam tako nesto ovde, mozda sam trebao na metafiziku da stavim :)

 

elem, da ne zaboravim, dead cat scena je jedna od najsmesnijih koje sam u filmu (u filmovima uopste) video, ta recenica definitivno zasluzuje da udje u urban dictionary ;)

 

 

scena za WTF topik, po meni.

Link to comment

 

 

I jedno i drugo. Spajala se sa drugim operativnim sistemima (recimo gorepomenutom OS-inkarnacijom Alana Wattsa), a u isto vreme bila OS gomili drugih ljudi pored Theodorea.

ovo je malo bzvz. valjda ako 'kupis' svoj OS imas neka prava

 

e sad, gde su svi ti OS-i otperjali zajedno? da vladaju svetom?

 

 

 

Link to comment

 

 

ovo je malo bzvz. valjda ako 'kupis' svoj OS imas neka prava

 

e sad, gde su svi ti OS-i otperjali zajedno? da vladaju svetom?

 

 

 

 

 

Ja mislim da to nije bio njegov licni OS, nego jedna verzija od recimo 30 koliko ih ima. Isto kao sto recimo postoji VIsta Starter, Vista Home Basic, Premium, Business itd. Ipak su mu postavili samo nekoliko pitanja, ne moze se na osnovu toga doneti bogznakakav psiholoski profil.

 

A OS-i su presli na sledeci nivo :D

 

Edited by Calavera
Link to comment

Ja tek sad vidim da ste se raspisali ovde, prokleti neupadljivi naslov teme!!!

 

možda nisi odgledao sam kraj, koji je u stvari optimističan baš po tim pitanjima o kojima ti pričaš. dakle, zaključak je potpuno suprotan ovim tvojim tvrdnjama. na kraju filma dve žive osobe, spojene prethodnim neuspelim vezama, završavaju na terasi zgrade, a kraj posle kraja je na tebi da zamisliš. po meni, Her nije OS, Her je amy adams.

 

Ovo je svakako podlozno licnoj interpretaciji, ali meni se cini da je titularna Her svaka Her u Theodorovom zivotu. Bivsa zena, dugogodisnja drugarica, novi plamen, Samantha, sve su one na svoj nacin znacajne i jedna od njih je ona prava Her, ali Theodore tek treba da otkrije ko je to.

Edited by Calavera
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...