Jump to content
Delija67

Србија у Сочију

Recommended Posts

Parsons

Ivana Kovačević 75. od 75. Ako ne računamo takmičarku iz Dominike koja nije ni startovala. Ne bih baš da zvučim grubo,ali ko nema pametnija posla mogao bi godinu dana da trenira i da vidi Olimpijske Igre. Ne znam kakva je Koreja u ovo doba godine,ali kontam da ima zanimljivih stvari da se radi u olimpijskom selu.

pisalo se na forumima dosta o olimpijskom turizmu, bilo ga je i bice ga uvek i to ne samo kod nas. bez zelje da bilo kako naudim ivani kovacevic, interesuje me kako je i na koji nacin bas ona odabrana da nas predstavlja. just for the record. Edited by Parsons

theanswer

pisalo se na forumima dosta o olimpijskom turizmu, bilo ga je i bice ga uvek i to ne samo kod nas. bez zelje da bilo kako naudim ivani kovacevic, interesuje me kako je i na koji nacin bas ona odabrana da nas predstavlja. just for the record.

Nisam pratio ovaj forum za LOI ali sam just for the record oštro protiv B normi za LOI osim ako takmičar nema neki veliki potencijal i teško je doći do A norme. Što se ZOI tiče,tu bih mogao da smekšam svoj stav jer svakako nemamo takmičara ali je apsolutno smešno da nam takmičarka ima ovoliki zaostatak. Zaostatak je oko 60 odsto od vremena pobednika. Ne znam sa čime bih to uporedio, na igrama 2010. u 10km za žene slobodnim stilom,zaostatak je bio oko 30 %.

Edit. Jedna jako bitna stvar. Poslednja stvar a prva koja će da se desi jeste da će da se skupi horda ljudi koja će pljuvati devojku. Nije ona kriva. Plus ova suluda vest koja se pojavila pre par dana kako je MOK zabranio njoj učešće i onda nevešti demanti koji je devojku bezveze potpuno još i više zakopao (kao otišla je sa b normom a ne sme iako je to druga disciplina bila) za šta krivim one koje u Srbiji nazivaju novinarima i koji lako manipulišu sa glupim ljudima koji ne razmišljaju dalje od naslova i onoga što im je servirano u tekstu. Odgovorni su kao i za letnje igre u komitetu koji radi neverovatno loš posao i krije se iza bivših zasluga Divca (jer je on čovek koga prosečni Srbin neće pljuvati za loše rezultate).

Edited by theanswer

Parsons

ivana je bas turista, bila je dve nedelje na pripremama u norveskoj (druga polovina novembra), pa dve nedelje na pripremama u italiji (prva polovina decembra), na takmicenjima kasnije je ispunila B normu, znaci ipak zasluzeno :mellow:

evo i intervjua za men's health:

odricanjem do uspeha

Svakog dana mlada reprezentativka u nordijskom skijanju Ivana Kovačević (19) dva puta ode iz Sokolca, mesta u kojem živi nedaleko od Sarajeva, do Jahorine, planine na kojoj trenira. Nije joj teško da prelazi četiri puta po 40 kilometara jer su joj, kako kaže, najveći motiv Olimpijske igre.

Da li vas znatiželjnici pitaju kako se kao dama snalazite u ovom sportu? :lolol: :s_w: :twak:

- To redovno pitaju, verovatno jer misle da je nordijsko skijanje teško za žene. Lako je za onoga ko hoće da ga trenira i ko ima želju. Dvanaest godina sam u ovom sportu, počela sam da se njime bavim na predlog mog oca koji je trenirao reprezentaciju Bosne i Hercegovine.

Koji je vaš savet devojkama koje žele da treniraju nordijsko skijanje?

- Važno je da krenu na vreme, da ne odustaju, i da budu spremne da se odreknu nekih stvari u životu. To je dovoljno za početak.

:mellow:

Edited by Parsons

teacher
ivana je bas turista, bila je dve nedelje na pripremama u norveskoj (druga polovina novembra), pa dve nedelje na pripremama u italiji (prva polovina decembra), na takmicenjima kasnije je ispunila B normu, znaci ipak zasluzeno :mellow: evo i intervjua za men's health: odricanjem do uspeha Svakog dana mlada reprezentativka u nordijskom skijanju Ivana Kovačević (19) dva puta ode iz Sokolca, mesta u kojem živi nedaleko od Sarajeva, do Jahorine, planine na kojoj trenira. Nije joj teško da prelazi četiri puta po 40 kilometara jer su joj, kako kaže, najveći motiv Olimpijske igre.Da li vas znatiželjnici pitaju kako se kao dama snalazite u ovom sportu? :lolol::s_w::twak: - To redovno pitaju, verovatno jer misle da je nordijsko skijanje teško za žene. Lako je za onoga ko hoće da ga trenira i ko ima želju. Dvanaest godina sam u ovom sportu, počela sam da se njime bavim na predlog mog oca koji je trenirao reprezentaciju Bosne i Hercegovine.Koji je vaš savet devojkama koje žele da treniraju nordijsko skijanje?- Važno je da krenu na vreme, da ne odustaju, i da budu spremne da se odreknu nekih stvari u životu. To je dovoljno za početak. :mellow:
Pretpostavljam da su joj na slici otac i stric...ImageUploadedByTapatalkHD1392292727.117770.jpgSent from my iPad using Tapatalk HD

werbatim

Ivana je isla jer smo je "preoteli" od BiH.

Bolje bi bilo da je isla mala Ilic.

Inace, koliko znam, Ivani je ovo prva trka u karijeri klasicnim stilom

Edited by werbatim

Parsons

milanko juce opet 69-i, sto i nije tako katastrofalno s obzirom na zaostatak za pobednikom i da je iza njega bilo i slovenaca, poljaka,  francuza itd...jako je lose gadjao, cak 6 promasaja.

odlicni komentari sa b92:

Milanko na strelistu,Putin u sklonistu!
(Floro Flores, 13. februar 2014 17:30)

da je pogodio sve i bio najbrzi uzeo bi zlato! :lolol:
(satelit, 13. februar 2014 18:05)

Čemu žurba, mogao je natenane da razgleda stazu pa kad OI budu ponovo u Sočiju eto njega među prvih 50...
(Rajko od Rasine, 13. februar 2014 17:33)

Edited by Parsons

Carolostadien

pisalo se na forumima dosta o olimpijskom turizmu, bilo ga je i bice ga uvek i to ne samo kod nas. bez zelje da bilo kako naudim ivani kovacevic, interesuje me kako je i na koji nacin bas ona odabrana da nas predstavlja. just for the record.

Pa to. U pravu si, bit će turizma uvijek, ali kad djevojka dođe s takvim zaostatkom, uvjerljivo posljednja, za to se ne može naći baš nikakvo opravdanje. Uz to, Srbija je na Zimskoj olimpijadi (praktički sigurno ćemo i mi biti u tom rangu za četiri godine pa nadalje) u rangu egzotičnih zemalja na Ljetnoj, onih koji dođu na račun MOK-a s po jednim atletičarem i atletičarkom tako da budu sve zemlje tamo i u duhu olimpizma. Pa onda neka ide jedan najbolji i jedna najbolja pa i nek budu 68. i 75., a ne da ide pet skijaša trkača, najveća zvijezda bude zadovoljna sjajnim 49. mjestom, ova dođe do cilja 6 minuta nakon Togoanke, a onaj neki skijaš trkač ne uspijeva završit niti jednu utrku.

Iako cijenim entuzijazam još mi je veselije kad si entuzijasti (bez toga bi bili simpatični) zabriju da su svjetski vrh ko ovaj vaš iz boba. Oni me i nagnali da komentiram :D Evo baš završila prva vožnja i u ogorčenoj borbi su oteli pretposljednje mjesto svima dragim Jamajčanima. A lik priča da je realno da budu u prvih 15, da on vjeruje da će biti u 6, a onda ni medalja nije daleko, nijanse odlučuju :lolol: Zapravo, da stvar bude još bolja to priča za četverosjed s kojim se onda ne uspije ni kvalificirat...

Delija67

Pobedili smo Jamajcane i u drugoj voznji :0.6:

Parsons

Iako cijenim entuzijazam još mi je veselije kad si entuzijasti (bez toga bi bili simpatični) zabriju da su svjetski vrh ko ovaj vaš iz boba. Oni me i nagnali da komentiram :D Evo baš završila prva vožnja i u ogorčenoj borbi su oteli pretposljednje mjesto svima dragim Jamajčanima. A lik priča da je realno da budu u prvih 15, da on vjeruje da će biti u 6, a onda ni medalja nije daleko, nijanse odlučuju :lolol: Zapravo, da stvar bude još bolja to priča za četverosjed s kojim se onda ne uspije ni kvalificirat...

najveci uspeh radjenovica u vezi boba je da je ozenio astrid loch-wilkinson, sad astrid radjenovic, australijsku boberku.

inace, njegov otac je bio pilot boba sfrj na zoi u sarajevu

Apollo Creed

Sve slabije od 15 mesta je neuspeh, ja ću biti zadovoljan plasmanom boljim od 15. mesta i tom pozicijom, a od plasmana će zavisiti stepen zadovoljstva“, naglasio je Rađenović. 

Na pitanje ko su glavni konkurenti srpskog tima na predstojećim Igrama, Rađenović kaže: 

Sve smatram u svoje konkurente, neke od tih momaka smo mi već dobijali, ne vidim zašto ne bismo mogli opet. Ima dosta opasnih ekipa. Razlika između petog i 15. mesta je desetinka i po do dve, tako da je sve moguće“."

Par dana kasnije...

"Srpski dvosed prešao je stazu za 58.31 sekundi, što je više od dve sekunde sporije od rezultata koji su ostvarili Rusi.

Slabiji od srpskog dvoseda bili su samo Jamajčani, dok su u drugoj trci reprezentativci Srbije zabeležili rezultat od 58.56 sekundi."

:pera:

Žali Bože para bačenih za slanje ovih naših turista u Soči...

Edited by Apollo Creed

freakns

evo nisu se ni pojavili u trecoj voznji.... valjda su razocarani sto nisu u borbi za medalje :isuse:

Feindouno

Valjda je tesko suociti se sa cinjenicom da je 1 nebeski narod u rangu Bermuda, Togoa i Jamajke kad su zimski sportovi u pitanju pa se i dalje salju kojekakvi turisti.

Da se mene pita na ZOI bi islo onoliko ljudi za koliko je MOK voljan da plati i to je to, 

Parama bacenim na ovo blamiranje su mogle da se isfinansiraju™ kompletne sezone sva 3 relevantna™ vaterpolo kluba kod nas npr, ili onih atleticara mucenih koji jedva sklapaju kraj s krajem a po rezultatima su svemirci za ove bezveznjake.

werbatim

meni u tom bobu nešto mutno. Prvo ne ode četvorosed (a plasirao se), pa u dvosedu pošalju ovog Bundala koji uopšte nije ni vozio dvosed... Ko će ga znati...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

stoka

meni u tom bobu nešto mutno. Prvo ne ode četvorosed (a plasirao se), pa u dvosedu pošalju ovog Bundala koji uopšte nije ni vozio dvosed... Ko će ga znati...

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Zvanično saopštenje je da su odustali zbog povrede Bundala (povredio je juče primicač ili tako nešto). 

Prvo, kako je mogao da se povredi prilikom onih desetak sekundi trčanja? Da li se on uopše zagrejao?!

Drugo, čak je i član boba-četvoroseda, koji je iz studija RTS-a pratio trke, izrazio čuđenje otkud Bundalo u ekipi

Treće, reče Korač danas u specijalnom javljanju iz Sočija da najjeftiniji bob košta nekoliko desetina hiljada američkih dolara i da je ministarstvo sporta prošle godine dalo pare da pazarimo novi bob ...

Ovde neko nekog zajeb ... Kupiš im bob, plaćaš im odlaske na svetske kupove i ekskurziju u Sočiju, a ti budeš nešto bolji od Jamajčana koji se zlopate, jure sponzore, spavaju po hostelima i autostopom idu na takmičenja, a bob šalju DHL-om ... 

Edited by stoka