Jump to content
IGNORED

Pogodite autora bez guglanja


Turnbull

Recommended Posts

  • Replies 407
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    140

  • bergasa19

    65

  • boshoku

    59

  • Dr Arslanagić

    27

jeste džoni, rekoh da je lako, iako ima nekih obrta

 

iz istog Peščanika, 2006

 

 

 

Više nemamo dobar politički nedeljnik. Ja moram da priznam da je jedini nedeljnik koji čitam Skandal, to je jedini nedeljnik koji je potpuno posvećen uništavanju postojećih sistema vrednosti, aktuelne tekuće politike. Mislim i na uništavanje te lažne estetike, Guče, narodnih sabora, veselja, folk parade i sličnog, do vrlo ozbiljnih tema, mada ne verujem da ga oni koji kupuju taj nedeljnik kupuju zbog toga, njih zanima da vide da li ona Stoja ima veće dupe od neke Mire, ne verujem da ih bilo šta drugo interesuje. Ali danas su ljudi potpuno osuđeni na ilegalu ukoliko žele nešto da kažu i onda morate da u nedeljnik udarite neke gole sise i nečiji celulit, nečije dupe i onda tu da provučete nešto. Možda sam ih sad raskrinkao, ali ja bih strašno voleo da pišem za taj Skandal. Više ne pišem nigde, više niko neće ništa da mi objavi, osim NIN-a, da bi se posle fekalijama bacali na mene, ali taj Skandal je stvarno super. To su novine koje su fenomenalne i uživam u njima, tako su duhovite.

Edited by tazza
Link to comment
  • 2 weeks later...
Ako se pod nacionalizmom podrazumeva to što srpsku književnost, kojoj pripadam, neću da nazivam "srbijanskom" – da. Nacionalista sam. Termin "srbijanski" ne bih prihvatao zato što je besmislen, čak i kada ne bih znao da su ga poodavno smislili neprijatelji Srba i Srbije, kako bi jedan narod sveli na manje od pola teritorije koju naseljava. Taj termin su smislili oni koji su smislili Jasenovac. A da nije smišljen iz tih razloga, tog naziva se, upravo zato što je besmislen, niko ne bi ni setio, pa i ne bi imalo šta da se prihvata ili ne prihvata..

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...