Jump to content
Sign in to follow this  
Tolaa

Soči 2014 - o svemu i svačemu

Recommended Posts

KennyDalglish

Snowboard razara. U prvom polufinalu Amerikanci pali pred samim ciljem i "upali" preko crte ležeći, foto finiš odlučivao koji je ušao prije, taman za ulazak u finale. U finale ušao i Francuz De La Rue koji je prije jedva nešto više od mjesec dana bio dva dana u komi nakon sudara na jednoj utrci.

Nažalost u drugom polufinalu i jedan gadniji pad, još pružaju pomoć čovjeku.

I ski cross nije los za pracenje, danas zene, a juce najludji foto finis koji sam dosada video

Carolostadien

Dosad najveća tragičarka igara Britanka Elise Christie nakon diskvalifikacije na 500 metara nakon što je osvojila srebro i najluđe diskvalifikacije ikad na 1.500 metara (jer je prošla kroz cilj 2 milimetra pored crte odnosno s unutrašnje strane) je upravo u polufinalu svoje najjače discipline 1.000 metara srušena malo prije cilja u polufinalu. U takvim situacijama suci imaju pravo ugurati srušenu klizačicu u finale, sad se čeka odluka

Carolostadien

Ništa, diskvalificirana. Pakao od igara za Christie.

Carolostadien

Britanci ne prestaju naricat, iako se meni čini po snimkama da je pravilno diskvalificirana...

freakns

zato Ahn ponovio Torino sa 3 zlata i bronzom... jedino sto je to sada uradio za Ruse a ne za Koreju ;)

freakns

ja bih samo da kazem da sma odusevljen igrama. ali ja sam uvek odusevljen igrama tako da nisam dobar reper :D

50km mi je definitivno bio fenomenalan kraj igara. finale hokeja malo razocaralo, ali overall, odlican turnir.

hej, i nijedan peder nije pretucen, in your face haters :P

renne

I ja sam oduševeljen igrama. Mnogo uzbuđena, odličnih stvari viđeno.

Samo sam malo iznenađen malim odzivom forumaša, mislio sam da će mnogo više ljudi pratiti i pisati

teacher

Samo sam malo iznenađen malim odzivom forumaša, mislio sam da će mnogo više ljudi pratiti i pisati

Nisu svi toliko besposleni, a i RTS se svojski potrudio da nam oteža praćenje (npr žene, slobodan program u um.klizanju je počinjalo kao repriza u ponoć).

Igre dobre, loše vreme je sjebalo mnoga takmičenja, gde uslovi nisu bili ravnopravni za sve učesnike. Manja poseta uslovila je da neke discipline odišu atmosferom lokalnog takmičenja.

Meni bilo fino, ispratio skoro sve, zahvaljujući BBC-u. Hvala britanskim pretplatnicima na fantasričnom programu.

Sent from my iPad using Tapatalk HD

valter

Ja sam skoro pa odusevljen.Veliki sam ljubitelj OI pa i to utice.Ono skoro nema veze sa Rusima,ima sa RTS-om i njihovim prenosima."Pokrpio" sam se sa HRT-om i streamovima,ali nije isto kada unapred znas sta mozes da gledas i kada moras da ganjas streamove po netu.Sto se tice Rusa njihovim delom sam zadovoljan.Koliko sam video sve je bilo odlicno.Jedina primedba je atmosfera,steta sto nije bilo vise publike.Svaka im cast jer su sve napravili od  nule.Kriticari su sigurno razocarani.50 km,a posebno proglasenje u obe konkurencije je fantastican kraj.Ne bi me zacudilo da Soci kandiduju i za letnje igre  :lolol:

freakns

ja mislim da je velika vecina forumasa pratila igre preko BBC streamova... cak i one 3-4 stvari sto su isle direktno na RTS, nasi bajni komentatori su ucinili sve sto mogu da nam zgade iste

theanswer

ja mislim da je velika vecina forumasa pratila igre preko BBC streamova... cak i one 3-4 stvari sto su isle direktno na RTS, nasi bajni komentatori su ucinili sve sto mogu da nam zgade iste

Realno. RTS je još i solidno imao prenosa kad se uzme u obzir da smo znali da nemamo izgleda ni za približno neki bolji plasman i da možemo mi da pričamo šta hoćemo,ali generalno interesovanje u Srbiji sem za hokej,skijanje i skokove nije sigurno na nekom zavidnom nivou. Problem kod rts-a je druge prirode. U pitanju je čisto ljudski faktor i zaista ne znam koga više kriviti da li te ljude što te prenose rade ili te producente,urednike kako se već zovu. Ja zaista ne znam da li u rts postoji neko ko zaista sluša i analizira njihovo lupetanju u živom programu. To je van svake pameti i tužno je što smo se svi već navikli na to pa nam i nije neobično. Nije lako naći u Srbiji stručnjaka za halfpajp recimo i rts je stvarno dovodio neke trenere,čelnike saveza itd u prenose ali imam osećaj kao da su ih doveli samo eto da kažu da su bili tu. Sad razmišljam da li je možda u nekoj pauzi prenosa ili kao najava trebala da ide neka emisija koja bi otprilike objasnila ko su favoriti ili o čemu se tu zapravo radi itd itd a onda se setim da je vrhunac rts-ove specijalne emisije na nekom većem takmičenju da postavi Strajnića koji će da postavlja gostima koji se rotiraju u krug neverovatno glupa pitanja.

Carolostadien

Ma odlične igre sve u svemu, jedini kiks nevjerojatno loša posjeta alpskom skijanju, a rekao bih da je baš to i najveća greška organizatora. Možda su očekivali više turista/posjetitelja iz drugih zemalja, ali skijanje se skoro uvijek poklapalo sa snowboardom illi freestylom - to em je sve atraktivnije i popularnije i bila je hrpa mladih iz cijelog svijeta na tim natjecanjima, em su Rusi u dosta disciplina imali šanse, dok je alpsko skijanje možda i jedini sport u kojem Rusi nisu imali apsolutno nikakve šanse da se uopće približe medalji ili ostvare barem pristojan plasman. Tako je većina alpskih disciplina pokvarila cjelokupni dojam jer je ona "posjeta" bila tragikomična.

Zaz_pi

Poseta svuda nije mogla da bude najbolja jer za to su potrebni turisti koji dolaze da gledaju svoje u raznim disciplinama koje domacinima nisu bas zanimljive. Ne moze se ocekivati da Rusi izmedju nordijskog skjanja i alpskog skijanja, pre-podne, dojehaju iz Socija u brda i odaberu alpsko skijanje. Tu su trebali biti Austrijanci, Svajcarci...

Ali, oni su svi bili zaplaseni pre igara od terorizma do gomile drugih stvari, uglavnom propaganda, danas se vidi, i malo ljudi je doslo.

John Coltrane

Bio Kum™ u jutarnjem, pricao kako su ga zaboravili u Rusiji, tek stigao u Bg. Sprema special emisiju o Putinu, Tina Maze, onaj Norvezanin sa 3 medalje itd. Nadam se da je Teacher snimao :).

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...