Jump to content
Sign in to follow this  
Tolaa

Soči 2014 - o svemu i svačemu

Recommended Posts

teacher

molicu lepo, ja nigde nisam rekao da ih treba ukinuti! vec da su mi glupi jer ih ne kapiram...

nisu oni glupi što ti ne kapiraš 

freakns

nisu oni glupi što ti ne kapiraš 

nisu tebi, ali jesu meni... ili treba svoje misljenje da formiran na osnovu onoga kako ti dozivljavas nesto?

Carolostadien

Jel mi može neki ljubitelj curlinga objasnit ovo što se sad dogodilo na kraju šestog enda Norveška-Britanija? Ja sam curling tu i tamo škicnuo i pretpostavljao sam da znam pravila, ali očito ne znam :D

Znači Britanija je imala dva kamena u krugu i Norvežanin je zadnjim izbio oba, otišao je i njegov van kruga. Ostao je zadnji britanski kamen, krug prazan. I Britanac posve bezveze jako baci kamen van kruga. I nije greška, komentatori su to i očekivali. Zašto? Šta ne bi dobili bod da je ubacio u krug?

Edited by Carolostadien

tonyk

dobili bi, ali više im odgovara da ne dobiju.

jer onda i sledeći end imaju završni kamen, što može doneti više od jednog poena.

naravno za takve taktike treba i sreće malo, uz dobro bacanje/guranje

edit: da su osvojili taj jedan, primakli bi se na -1, ali bi norvežani završavali i mogli da se odlepe ili makar vrate 2 razlike

Edited by tonyk

werbatim

A ja mislio da je to naizmenično, jedan end jedni prvi bacaju pa onda drugi? Ne?

aussie

Tim koji ima zavrsni kamen cilja do dobije end sa vise od 1-0.  Ukoliko ne mogu da dobiju end sa dva ili vise poena, vise im se isplati da se end zavrsi sa 0-0 jer onda zadrzavaju zavrsni kamen (hammer) u sledecem endu.  Ukoliko pobede sa 1-0 protivnici dobijaju zavrsni kamen u sledecem endu i time sticu prednost.

tonyk

nije bitan rezultat enda, "gubitnik" dobija hammerstone u sledećem.

osim ako nema rezultata, greškom ili namerno, očigledno.

KennyDalglish

Ne, ne ide naizmenično, ko osvoji poen, započinje prvi sledeću rundu. Evo isplatila se taktika, dobili su 2 boda britanci, ali još uvek je Norveška u maloj prednosti jer sad ima poslednju stenu.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

tonyk

i isplatilo im se, za sad

KennyDalglish

Sad ce norvezani verovatno ici na ciscenje, da i ova runda zavrsi 0:0, pa da imaju poslednju stenu u 10 endu.

Carolostadien

Hvala na pojašnjenjima :)

Inače, sad će polufinale snowboard crossa, dosad odlične utrke, u jednom trenutku zaprijetila magla, ali se digla brzo, sad "samo" pada kiša. Puno padova i sudara, sjajno mi je kako su svi prijateljski raspoloženi, čovjek drugi, pokupi ga kolega i obojica naravno ispadnu, poslije ih pokaže kamera kako se rukuju i tapšu i odlaze skupa dolje.

tonyk

bogami, moraće da idu na jedan ili baš majstoriju da izvedu sa skinu sve

KennyDalglish

E sad ce biti zanimljiv poslednji end. Mada sad britancima trebaju 2 poena, jer ako odu u produzetak, ponovo imaju norvezani poslednju stenu

Gledao sam 3-4 enda ovog meca i u svakom je norvezanin koji igra drugi po redu uspeo da usere.

Carolostadien

Snowboard razara. U prvom polufinalu Amerikanci pali pred samim ciljem i "upali" preko crte ležeći, foto finiš odlučivao koji je ušao prije, taman za ulazak u finale. U finale ušao i Francuz De La Rue koji je prije jedva nešto više od mjesec dana bio dva dana u komi nakon sudara na jednoj utrci.

Nažalost u drugom polufinalu i jedan gadniji pad, još pružaju pomoć čovjeku.

Edited by Carolostadien

KennyDalglish

Ako ovo uspeju pogoditi britanci i uzeti 2 boda :ziga: :ziga: :ziga: pogodi covek

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Create New...