Jump to content

Soči 2014 - o svemu i svačemu

Tolaa

Recommended Posts

da ponovim post za one koji su propustili ;)

savetujem ti onda da pratis svetsko prvenstvo u bendiju (veliki hokej) koje se trenutno odrzava u ruskom irkutsku. na prvenstvu ucestvuje i reprezentacija somalije :Hail: , sastavljena od emigranata i azilanata vrhunskih profesionalaca koji igraju za jedan svedski klub (borlänge bandy) i jednog koji igra u kanadi (aurora tigers). komuna börlange (uz somalijski olimpijski komittet) podrzava finansijski njihov nastup na sp i to je stvarno :Hail:

• Replies 379
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• Tolaa

77

• freakns

33

• Zaz_pi

32

• teacher

25

Top Posters In This Topic

Popular Posts

kir Janje <_<

Evo Kuma� opet na PTC2 - reportaza iz Socija radni naziv Soci bode oci :-)

Прво јуначине     Руси су дали сваком свом освајачу злата $110 000, сребро $69 000, бронза $47 000.   Затим и коначна табела ЗОИ     Толико за крај.

ko ne gleda OI preko BBC, ne zna sta propusta. kakvi carevi. ono se zove profesionalno izvestavanje. ljudi su maksimalno napaljeni na sport koji prenose, imaju prave podatke, loze se tokom prenosa, i sve to rade bez bespotrebne patetike. ogroman plus dobijaju i sto su doveli Patricka Wintertona sa eurosporta da im radi nordijske discipline i baitlon(ko je slusao coveka na ES, zna koliki je car)

i da, BBC za razliku od ogavnog NBC, hvali organizaciju igara :P :P :P isticu i mane ako ih ima, ali generalno, promenili su plocu koja je na sve nacine bila prodavana poslednjih 5-6 meseci. (zato NBC i amricki reporteri ne odustaju... kao da su Kurir poslali da izvestava, bljak)

Carolostadien

ko ne gleda OI preko BBC, ne zna sta propusta. kakvi carevi. ono se zove profesionalno izvestavanje. ljudi su maksimalno napaljeni na sport koji prenose, imaju prave podatke, loze se tokom prenosa, i sve to rade bez bespotrebne patetike. ogroman plus dobijaju i sto su doveli Patricka Wintertona sa eurosporta da im radi nordijske discipline i baitlon(ko je slusao coveka na ES, zna koliki je car)

i da, BBC za razliku od ogavnog NBC, hvali organizaciju igara :P :P :P isticu i mane ako ih ima, ali generalno, promenili su plocu koja je na sve nacine bila prodavana poslednjih 5-6 meseci. (zato NBC i amricki reporteri ne odustaju... kao da su Kurir poslali da izvestava, bljak)

Totalno, BBC je pravi užitak, naletio sam par puta preko streamova, ne znam zašto ali zadnja 2-3 dana ih nema u "ponudi", bar ja ne nalećem, ali stvarno su im prijenosi izvanredni.

Nije mi jasno zasto bandi(u rusiji poznat kao ruski hokej, jer smatraju da su ga izmisli, mada je to diskutabilno ali postoje stari zapisi da se nesto slicno bandiju igralo davno u Rusiji) kada na ZOI generalno nema puno kolektivnih sportova. Sa druge strane ubacena je gomila nekakvih cudnih disciplina gde kicmu i glavu mozes da polomis pri svakom nastupu. Inace, neka me neko ispravi, ali hokej je nastao iz bandija. Tacnije, britanci su igrali bandi pa je on izmenjen u Kanadi u danasnji hokej. Takodje je mnogo slicniji fudbalu od hokeja. Rusija i Svedska su dominatne u tom sportu.

Evo kako to izgleda sa finala SP u Irkutsku ove godine pred nekoliko desetina hiljada ljudi:

http://www.youtube.com/watch?v=6oBJFMFnZ5c

Edited by Zaz_pi

i da, BBC za razliku od ogavnog NBC, hvali organizaciju igara

Yahoo je posebno odvratan ovih dana. Potpuno su usvojili hladnoratovsku retoriku, danas su recimo napravili priču na osnovu, inače obrisanog, tvita Lolo Džons, kako sportisti ne znaju ni šta im se nalazi u tanjirima u olimpijskom selu. Jea, rajt.

Yahoo je posebno odvratan ovih dana. Potpuno su usvojili hladnoratovsku retoriku, danas su recimo napravili priču na osnovu, inače obrisanog, tvita Lolo Džons, kako sportisti ne znaju ni šta im se nalazi u tanjirima u olimpijskom selu. Jea, rajt.

amerikanci su uzasni, ali uzasni. ja sam vijao NBC streamove zbog hokeja, jer slusao sam britance kako rade basket, i nije bas vrh... ali jednostavno su neslusljivi. pricaju o tome kako su prazne tribine(sto uopste nije ni blizu istine) i daju primer neke nebitne tekme iz zenskog hokeja(biatlon, trcanje, skokovi, klizanje, sve je stalno dupke puno)

inace, jedan info o tome koliko su Rusi odvratni(i koji nisam video da je yahoo preneo, ali BBC je recimo nekoliko puta ponovio).

Nemci su dosli sa potpuno novim setom skija za nordijsko trcanje u Sochi. doneli su i masinu za podesavanje. medjutim, nakon sto su pokrenuli masinu, skapirali su da je sjebana... obzirom da nije u pitanju tehnologija koja se kupi u obliznjem Tempu, bili su potpuno sjebani za sve trke u nordijskom trcanju, kombinaciji i biatlonu... trazili su od Svajcarske da im pozajmi njihovu za inicijalno podesavanje, ovi ih oterali u tri lepe. onda od Austrije, isti rezultat. onda od Rusije, i koministicki zlocinci im dadose masinu...

inace, pricao sam sa drugarom koji zivi u Moskvi, i kaze da su Rusi 100% iza ovih igara. na stranu sto ce Putin da ih iskoristi da se slika i hvali, i sto je bilo gomila korupcije, svima je izuzetno drago da su OI u Rusiji i hoce da se prikazu u sto boljem svetlu... zato recimo gledas kako u umetnickom klizanju cela dvorana daje podrsku paru koji je direktni konkurent Rusima za zlato...

do sada, igre zasluzuju cistu 11.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Create New...