Jump to content

Нордијско скијање

Korki

Recommended Posts

Hattestad se kao i Falla, od prologa drzao iste taktike i zasluzeno pobedio, a malo je falilo da ne ucestvuje na OI.Tek na poslednjem sprintu pre olimpijade je pobedio, i onda je norveski savez odlucio da ga ubaci u ekipu, a ispao je Krogh koji je bio odabran anije i zbog toga se nije ni takmicio na poslednjih par trka svetskog kupa. Mada bi bilo bolje da su izbacili Northuga :)Jøhnson :0.6: covek je toliko preforsirao u polufinalu, skoro odustao i na kraju dodje do medalje. Zao mi je sto Jakobsen nije uzela medalju, polomila je stap, i zaostatak je bio prevelik, a cini mi se da je imala snage. Inace devojci je pre nekoliko dana iznenada preminuo brat, sa kojim je inace zajedno trenirala, i bilo je pitanje da li ce uopste nastupati na OI.

• Replies 145
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• freakns

31

• KennyDalglish

32

• Tolaa

25

• Korki

32

Da jos dodam jednu zanimljivost, Hattestad je na OI 2010 dosao kao aktuelni svetski sampion u sprintu i u ekipnom sprintu, ali i bolestan. Pojedinacno je zauzeo 4 mesto, a onda je samoinicijativno prepustio svoje mesto u ekipnom sprintu Pettersenu, koji je sa Northugom osvojio zlato. I sada cetri godine kasnije ipak je dosao do svoje prve medalje na OI.

:D Neke i bez rukava. Skroz cudno.

Verovatno opet Bjorgen uzima zlato, Johaug favorit za srebro, ali nadam se da Kalla moze da im pokvari racune.

Edit: Ovo je moje predvidjanje, naravno da itekako mogu do medalja i ostale Norvezanke i Kowalczyk.

Edited by Naa

Čisto da se napiše da će i Ivana Kovačević nastupiti u ovoj trci. Nije da će biti u top 60,ali eto nek stoji. Čak na sajtu ni nema nijedan njen rezultat iz 10km ove sezone,samo je skijala na 5km neke balkan kupove i jednu fis trku gde je bila 81.

Kovalčik objasnila kako se skija :Hail:

Stvarno im je objasnila!!Hajde sto je ona osvojila zlato,i nije veliko iznenadjenje,ali Marit ne osvoji nista.To je iznenadjenje.Verovatano ce da ih razbije u sledecoj trci zbog toga  :lolol:

Gledao sam trku na streamu Norveske Tv,komentatori su se uziveli kada su Marit i Johaug ulazile u cilj kao juznoamerikanci kada padne go na fudbalu.Deluje iznenadjujuce simpaticno,a i vidi se koliko im je stalo.Nadam se da cemo i mi jednom tako navijati za nekog naseg,da bude blizu osvajanja medalje.I da je osvoji naravno  :)

Kako mi je čudno videti skijaše sa kratkim rukavima :)

Norvežani su izostavili Northuga danas, ali rusi? Nema Legkova, Černjusova i Viležanjina!?

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

• Create New...