Jump to content
Korki

Нордијско скијање

Recommended Posts

Korki
Rusi ce se zaliti sigurno, e sad sta ce sudije odluciti?Norveski komentatori mudro cute :) i ne spominju situaciju u finisu.Sve pohvale Kolonji, skoru celu sezonu je pauzirao.PS. evo sad ipak i norvezani raspavljaju o finisu i plase se da bi mogli izgubiti medalju.
Имају разлога за жалбу јер је Сундби поптуно глупо улетео иако је сигурно био трећи.

Tolaa

Do kad ce se znati za zalbu?Vreme je da pocnem da slusam jednu devojcicu-eksperta :wub: koja mi je prvo rekla da Kalla uzima srebro, a onda i za Hellnera isto to, i da se zaputim u neku kladionicu.

Parsons
Имају разлога за жалбу јер је Сундби поптуно глупо улетео иако је сигурно био трећи.
#bas mu je bzvz uleteo u putanju, valjda je mislio da ce ovaj da se baci za bronzu

Korki

За сада одбијена жалба али Руси најављују нову.3uFcG7Kd47wxaaXl.jpg

KennyDalglish

Zalba rusa je odbijena, tacije Sundbi je dobio pismeno upozorenje?! I ako na nekoj narednoj trci na OI ili svetskom kupu ucini nesto slino bice diskvalifikovan. Neka vrsta uslovne kazne?! Bez veze po meni, iako sam navijao za Sundbija, ovde bi trebalo da se odluci, ako je uradio prekrsaj, rusu medalja, ako nije njemu i gotovo. Ovako sa nekom opomenom nista nisu napravili. Sam Sundbi kaze da je bio toliko umoran da nije bio ni svetan da je imao kontakt sa Vilezaninom sve dok ga nisu pozvale sudije na ragovor. Na pitanje novinara sta bi uradio da je on sudija, strucni konsultant norveske tv2, je dao interesantan odgovor: Nisam sudija, ali da sam ja trener cetvrtoplasiranog, ja bi cupao i rukama i nogama da isteram pravdu :)Naravno rusi su ulozili novu zalbu visoj instanci koja ce ponovo razmatrati situaciju, tako da ce se verovatno odloziti dodela medalja, ako ovi ne uspeju da donesu odluku do veceras.

KennyDalglish

Danas sprint slobodnim stilom, upravo zavrsen prolog za zene, norvezanka Falla najbolje vreme, najveci favoriti Bjørgen i amerikanka Kiken Randl ce se naci vec u 1/4 finalu, jer je amerikanka imala tek 18 rezultat u prologu. Slovenke odlicne, Visnar druga, Fabijan 4,a i preostale dve su usle u 30 najboljih.Kod muskih je puno neizvesnije, sva 4 rusa i norvezanina mogu do zlata, a tu su i Kolonja i naravno Helner i ostali svedjani.Preporuka za gledanje, u sprintu nikad nije dosadno ;)

Edited by KennyDalglish

theanswer

Petrović 63. sa 21 sekundom zaostatka, Šmrković 76. sa 33 sekunde zaostatka.

Edited by theanswer

KennyDalglish

Zavrsen i muski prolog, svi favoriti prosli, i ovde norveska na 1. mestu, O.V.Hattestad, uestvovali i nasi, Milanko zavrsio na 63 mestu, a Smrkovic na 76, cetvrtfinala krecu od 12:30

Timmi

Kakav je sistem takmičenja u nastavku?

KennyDalglish

Grupe po 6 skijasacetvrtfinale 5 grupa, prva dva dalje iz svake grupe i dva najbolja po vremenu, ukupno 12 ide u 1/2 finaledva polufinala, dva najbolja i dva po vremenu idu u finaleedit: taktika vrlo bitna, ne samo u samoj trci, vec i da se izbori nastup i prvom polufinalu, jer je malo vremena za odmor, kolko mi se cini jos se nije desilo na veikim takmicenjima da je neko ko je nastupao u dugom polufinalu osvojio zlato

Edited by KennyDalglish

Korki

Биће гурање, пресецања и свачега.Гледао сам групе. Мислим да ће Рендал и Бјорген да прођу мада им је у групи и Херман, она исто спада у фаворите, што може направити проблем ако не буду ишле довољно брзо и више буду тактизирале.Код мушкараца је трећа група најјача: Јоенсон, Петерсон, Нортуг.Не знам зашто је Хелнер ушао у ово, требаће му снаге за дистанцу, где је он много бољи.

Korki

Снага је веома битна зато већина фаворита и не форсира у квалификацијама. Примера ради, сви фаворити у мушкој конкурецији су у квалификацијама у распону од 5 до 16 места. Да ли ће неко други да изненади то ћемо видети ускоро.

KennyDalglish

Da, Herman je vodeca u svetskom kupu u sprintuA ova treca grupa kod muskih je super, inace veliki rivalitet svedjana i norvezana, posebno Northuga, podgrejali su svedski novinari nakon skiatlona, objavili su poternicu sa slikom Northuga i pitanjeda li je neko video ovog coveka na stazi :) i odma se poklopilo da su 3 svedjanina sa Northugom u 1/4 finalu

Timmi
Grupe po 6 skijasacetvrtfinale 5 grupa, prva dva dalje iz svake grupe i dva najbolja po vremenu, ukupno 12 ide u 1/2 finaledva polufinala, dva najbolja i dva po vremenu idu u finaleedit: taktika vrlo bitna, ne samo u samoj trci, vec i da se izbori nastup i prvom polufinalu, jer je malo vremena za odmor, kolko mi se cini jos se nije desilo na veikim takmicenjima da je neko ko je nastupao u dugom polufinalu osvojio zlato
hvala

Korki

Прво велико изненађење, Кикан Рендал ни у 1/2ф. Феноменално припремљене скије Херманове, како је само на отклизавање ушла у завршницу. А на крају је Рендалову претекла и Италијанка што ју је коштало 1/2ф.

Edited by Korki