Jump to content
IGNORED

Sinovi kineskog zmaja


Lord Protector

Recommended Posts

@Redoran

 

Hvala na pojašnjenju. Dakle, stvar nije beznačajna, ali je daleko od neočekivane ful obustave iz vedra neba. Još se ja razmišljam dal da linkujem b92 ili samo da prekucam suštinu. I rešim, ispravno, da ne poklanjam prevarantima klikove. Kolko se to srozalo jbt :cry:

Link to comment
2 hours ago, kipo said:

Ne poznam gospodina :) A zanima me, vozim skodu

Kafanska legenda kaže - 

buraz od jednog gospodina je otišao kod drugog gospodina da mu ponudi ponudu koja se ne odbija. Gospodinu koji je primio ponudu se taj ortakluk nije svideo pa se požalio svom prijatelju, ambasadoru, koji se opet požalio svom prijatelju koji je stanoviti ministar jedne EU zemlje a koji je stvar javio tamo gde treba - kod mame™.

Legenda dalje kaže da se Mutti uzibretila, pozvala onog gospodina čiji je buraz napravio ponudu i rekla da se to ne radi. Ondak se ovaj rastužio i požalio kako ne zna šta da radi, da nije znao, da ne može da izadje na kraj sa vetropirom iz porodice, a mutti ko mutti, divna i brižna, mu na to reče da nije strašno, da se greške dešavaju ali i plaćaju. 

I da će ova koštati taman koliko obnova pandurskog voznog parka Rapidima.

Et voila, osvanu 200 i kusur vozila u Srbiji. 

Ovo je naravno, potpuno neproverena kafanska legenda i ja je samo prodajem za onoliko koliko sam je kupio. Da li je istina ne znam, ovi što je ispredaju lažu, a i alkoholičari su, te im ne treba verovati, ali je priča baš onako interesantna i poučna. Za kafanski sto.

  

Edited by steins
Link to comment
7 minutes ago, steins said:

Za kafanski sto.

Najljepse price naseg djetinjstva. Sad, ne znam jel ta prica slicna onoj o kupovini stolica za "panduraciju" iz firme majstor brke pandura, ali svakako jeste poucna :)

Link to comment

Malo mi je čudna priča, jer mi se čini da bi se time ikoristio ozvesni Čačanin, koji je i drug član... Ako su škode išle preko njega...

 

Ako nisu, onda mi nije jasno zašto bi Rapid bio cena događanja...

 

Nejasno mi je ko je primalac posla iz prve rečenice, takoreći...  :)

Link to comment
1 hour ago, radisa said:

Malo mi je čudna priča, jer mi se čini da bi se time ikoristio ozvesni Čačanin, koji je i drug član... Ako su škode išle preko njega...

 

Ako nisu, onda mi nije jasno zašto bi Rapid bio cena događanja...

 

Nejasno mi je ko je primalac posla iz prve rečenice, takoreći...  :)

 

pa naravno da se okoristio. To su, štobiononašistarirekli, penali. :D 

Link to comment
3 hours ago, Host said:

Nafta je roba siroke potrosnje kod koje je cena preovladjujuci parametar prilikom kupovine. Uvodjenje tarifa na naftu prakticno imaju isti efekat kao i zabrana uvoza.

+1 Zato su i stali s uvozom, iako sami kazu da je posao cvjetao.

Link to comment
21 hours ago, radisa said:

Pa ček, što bi brat poručivao drugu članu? hoćeš da kažeš da iako si član, nisi zaštićen? Uf...

 

 

 

pa to zavisi od toga koliko je unosan posao.....

Link to comment
  • 1 month later...

U Kanadi uhapsena CFO Huawei  po poterenici iz SAD zbog navodnog krsenja sankcija prema Iranu. Inace cerka direktora Huawei i jednog od vodecih poslovnih ljudi Kine.

Tramp se pravda da nije nista znao o tome. Kanadski premier Trudou kaze da ne moze da se mesa u pravosudni sistem ali se migolji.

 

Inace Huawei treba da lansira 5G telekomunikacionu mrezu i SAD vrse veliki pritisak na saveznike da ne koriste modernu kinesku tehnologiju. Australija, Novi Zeland, UK i Japan su rekli da nece koristiti 5G koju lansira Huawei.

Veliki pritisak prave SAD na Kinu zbog zelje Kineza da postanu vodeca naucno-tehnoloska sila do 2025 kroz program "Made in China 2025".

Pre napada na Huawei vec su udarili za ZTE.

Kinezi govore da nece da uzvracaju za sada. Apple bi mogao tu prvi nastradati obilato ako Kinezi uzvrate.

Mada su Kinze vec udarili na Qualcomm kada nisu odobrili spajanje sa NXP.

Link to comment

Izuzetno ostar tekst u kineskom Global times-u zbog hapsenja koji sam pominjao iznad,

 

Quote

Washington’s move to stifle Huawei will undermine itself

http://www.globaltimes.cn/content/1131240.shtml

 

On Friday last week, reports showed that US IT company Cisco sent an email to its employees over restrictions on their future travel to China out of concern for Beijing's "retaliation measures." Although Cisco later denied the story, it shows that arresting a Huawei executive has created a climate of fear, even among American companies.

In the end, is the US threatening Chinese companies or its own enterprises?

Washington is bringing terrorism to business competition. Nothing better captures the trend than the arrest of Meng Wanzhou, CFO of Chinese tech giant Huawei.

No matter how far US domestic law can reach - whether it can be applied to another nation's citizen or whether Huawei did violate US law - there has never been an incident in modern times quite like this of a country using mafia-style tactics: kidnapping an executive of an international corporation and holding her hostage as a political tool.

The US claims Meng was arrested for sanctions-breaking business with Iran. But a wide range of companies, quite a few of them US allies, have been operating on Iranian soil in the face of US sanctions. Many were fined. No executives were seized.

Why is Meng being treated differently? Because Huawei, an outstanding representative of China's high-tech companies, has long been a thorn in US flesh. As a leading giant of global communication equipment suppliers, Huawei is expected to lead the global race for 5G networks. In the face of China's technological innovation and upgraded manufacturing, Washington has gone berserk. As Bloomberg pointed out: "No company better personifies the perceived trade threat than Huawei."

Washington has stopped being reasonable and is using the arrest as an attempt to thwart Huawei's future development. The primary purpose is to scare off US companies and companies from other nations from using Huawei technology, elbowing Huawei out of the future global 5G system.

 The US should be reminded that when it reimposed unilateral sanctions on Tehran and threatened its allies to follow suit, the EU suggested the move jeopardized international security. "We believe that it is and has to be up to the Europeans in this case to decide with whom to trade," said High Representative of the EU for Foreign Affairs Federica Mogherini.

And if Washington's new terror tactic prevails in the business world, other countries will take similar action to target any company they want, using the excuse of their domestic laws. Business practice will be replaced by hooliganism. All the companies in the world will be under threat.

 

Link to comment

Ja ne kapiram kako ovo hapsenje moze biti legalno u bilo kom smislu. Hapsim drzavljanina KIne (zemlja koja nije uvela sankcije Iranu) u Kanadi, jer se tereti da je prekrsila US sankcije prema Iranu :blink:

Link to comment
1 hour ago, Shan Jan said:

Sta ti nije jasno, americka demokratija vazi za ameriku i njene saveznike, ne ze neljude iz drugih zemalja... dok ne naidju na tvrd orah pa polome zube. 

 

Ovaj, slicne probleme imaju i u EU oko ovih sankcija. Sve je to legalno - problem je politika kao sto je predvidjeno sa dolaskom Trampa.

Link to comment
22 hours ago, Anduril said:

 

Ovaj, slicne probleme imaju i u EU oko ovih sankcija. Sve je to legalno - problem je politika kao sto je predvidjeno sa dolaskom Trampa.

 

Sta je bre tu legalno? Po kojem zakonu, molim te objasni ako mozes. Ja nisam pravnik, ali po kom medjunarodnom ili ljudskom pravu/zakonu je ovo hapsenje stranog drzavljanina u stranoj drzavi na osnovu tvojih sankija prema Iranu legalno?

 

Jedino zakon "jaceg"?

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...